pomoc w doborze urządzeń - ogrzewanie

  • 0 Odpowiedzi
  • 1720 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gp913

  • * 1
  • 0
pomoc w doborze urządzeń - ogrzewanie
« dnia: Lipiec 24, 2019, 12:27:02 pm »
Moja instalacja ogrzewania w domu wygląda tak:

parter: kaloryfery + kocioł gazowy
pierwsze piętro: ogrzewanie podłogowe (rozdzielacz z pompą, pompa połączona bezposrednio kablem z pompą w kotle na parterze - dodatkowy kabelek pociagniety)
drugie piętro: kaloryfery, podłogówka w łazience ale bez rozdzielacza

aktualne steorwanie:

Prosty, bezprzewodowy termostat salusa, który uruchamia kocioł jesli temperatura spadnie ponizej zadanej. Jednym słowem, jesli termostat uzna, że należy grzać to ogrzewa cały dom, podłogówka + kaloryfery)

co chce osiągnać:

- sterowanie temperaturą niezależnie w kazdym pokoju/pomieszczeniu. Parter można pominąć - może zostać tak jak jest, ewentualnie w przyszłości można dorzucic sterowanie.
- sterowanie dostępne poza domem. I tutaj najlepsze: nie chce używać gotowych rozwiązań chmurowych. Chciałbym mieć centrale dostepną w sieci lokalnej i samemu mieć dostęp przez np. VPN. To założenie likwiduje gotowe rozwiązania np. Salusa albo Techa.

Rozważam użycie openhaba + termostatów na z-wave zastepujących głowice na kaloryferach i termostatów z-wave naściennych do sterowania podłogówką. Nie potrafie znależć odpowiedniego sprzętu do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Można użyć zwykłych przekaźników na z-wave i oddać sterowanie logiką do openhaba, jednak szukam czegoś prostrzego - urządzenia, które samo zdecyduje czy włączyć kocioł/pompe kiedy dostanie żądanie grzania i nie tworzyć złożónych reguł w openhabie. Wolałbym, żeby openhab był dodatkowym interfejsem. Jak najlepiej podejsc do tego problemu?