Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu

  • 11 Odpowiedzi
  • 7303 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline siel

  • * 4
  • 0
Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« dnia: Luty 04, 2016, 09:01:05 pm »
Witam wszytkich,
Mam dość ciężki orzech do zgryzienia, brama i furtka są oddalone o 150m od domu,
Bardzo mi zależy na rozwiązaniu zintegrowanym telefonem coś np jak ten wideodomofon ip (http://wideodomofonip.pl/),
Pytanie tylko, czy będzie to działać, jeśli kabel sieciowy będzie miał 150m długości...,
Będę bardzo wdzięczny za porady,
Oczywiście docelowo chciałbym to spiąć z centralką domową, ale przedewszystkim zależy mi na sterowaniu przez telefon,

Pozdrawiam.
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2016, 09:09:33 pm »
Ethernet po miedzi (Base-T) to max około 100m - powyżej tego mogą i dzieją się cuda. Jeśli musi być ethernet to tylko światłowód, wystarczy BaseSX (do około 550m). Może mediaconverter w słupku http://www.media-konwertery.pl/TP-Link-MC100CM-22410.html , http://planet.pl/produkty/konwertery_mediow/konwertery_mediow/niezarzadzalne/gt_705a i 2gi w domu?
Oczywiście można zrobić po wifi - ale czy to dobra droga to bym dyskutował.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2016, 09:18:51 pm wysłana przez Enc »
... vendor agnostic ...
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2016, 09:36:00 pm »
Można po 60m wstawić jakiś switch itd.
Inną opcją jest wifi kierunkowe ubiquiti.
*

Offline siel

  • * 4
  • 0
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2016, 09:51:40 pm »
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, pomysł ze zmianą na światłowód wydaje się najrealniejszy, tylko pytanie jak takie urządzenia (mediakonwertery ) dają sobie radę w zimę lub w lecie... Wilgoć itp, niby słupek można szczelnie zamknąć, ale wilgoć zawsze wlezie, no i ten mróz?
*

Offline janosick

  • ** 51
  • 0
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2016, 10:09:37 pm »
A PowerLine?
*

Offline Enc

  • ** 94
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: OpenHab
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2016, 10:21:34 pm »
A PowerLine?
Nie testowałem ale faktycznie lepsze modele mają teoretycznie 500m zasięgu,

Co do mediakonwerterów - przemysłowe mogą pracować w temperaturach poniżej -20
... vendor agnostic ...
*

Offline siel

  • * 4
  • 0
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2016, 06:55:18 am »
PowerLine, znaczy sieć LAN poprowadzona na instalacji elektrycznej? Swego czasu się nasłuchalem, iż powoduje to zakłócenia, nie miałem z tym wynalazkiem doczynnienia, ale wideodomofon przekazuje video i audio, więc jest ryzyko,

Czy mógłbym prosić o wklejanie linka do jakiegoś rozsądnego, przemysłowego mediakonwertery ?
*

Offline Kamikaze

  • Administratorzy
  • ***** 105
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + GoogleHome + Satel + KNX
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2016, 07:07:47 am »
Puszka hermetyczna z wysokim IP i obstawiam ze te najtańsze będa bez problemu chodzić. Ile zwyklych AP na dachach wisi w takich puszkach... i chodzą. Same z siebie troszke ciepła oddaja. W najgorszym przypadku można tam grzałeczke zamontowac taka z kamer przemysłowych.

Mam taki link na swiatełku postawiony już z 15 lat, budynek z jednej strony nie ogrzewany i temperatura w okolice 0 schodzi w wielkie mrozy. Jak narazie wszystko działa.
https://instalacjeinteligentne.pl - Inteligentne instalacje
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2016, 11:31:24 am »
PowerLine odradzam. W zależności od sieci różnie działają a potrafią się zaciąć jak jest kiepski kabel itd.
Jak jest dobra widoczność to bym pomyślał nad ubiquiti. Ja kamery (2mpix) montowałem w parkach gdzie są liście itd. na tym i do dzisiaj chodzą bez problemu. W tym momencie nie musimy kopać rowu na kabel (chyba, że i tak będzie).
*

Offline siel

  • * 4
  • 0
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2016, 12:22:40 pm »
Rów będę kopał niebawem pod przyłącze prądu do budynku, więc jest okazja na położenie światłowodu,
Pytanie, czy nie będzie jakichś zakłóceń lub innych przeciwwskazań?
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2016, 01:06:00 pm »
A czy liczyłeś koszty poszczególnych rozwiązań? . Światłowód z osprzętem na 150 mb  jeśli nie jesteś z branży to powyżej 1000 zł, ethernetowa skrętka to 200 zł ale działa na tej odległości jak czuły piorunochron więc przy pierwszej burzy indukcja wyzwoli w najlepszym przypadku fałszywe dzwonienie , przewód elektryczny jak piszesz i tak musisz ciągnąć więc Powerline jest za ok. 200 - 250 zł. Sam używam tego rozwiązania do kamerki IP 2,4 Mpix i faktycznie kilkukrotnie była zwiecha ale mam watchdoga.
Jeżeli nie masz jeszcze kupionego wideodomofonu to rozważ inne opcje np; wideodomofon po GSM , SIP lub po wifi.
*

Offline dar1982

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: dar1982
Odp: Wideodomofon IP - sterowanie bramą i furtką 150m od domu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2017, 09:11:03 am »
Witam,

W nawiązaniu do tego co koledzy napisali. Kabel Cat.6 ale nie jakiś chiński drut tylko 100 miedź z serii F/FTP i po kłopocie POE śmiga super i zero siania. Z kabli z serii Cat.6 pracujena DRAKA albo SCHNEIDER. Są drogie ale mam pewność że to 100% miedź.


Pozdrawiam.