Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon

  • 35 Odpowiedzi
  • 27619 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2015, 02:31:30 pm »
Urzadzenie ma zlacze eth i wifi. Najpierw urzadzenie skonfigurowalem po ethernecie, nastepnie po podlaczeniu do aplikacji za jej pomoca skonfigurowalem polaczenie WiFi po czym odlaczylem kabel ethernet. Po chwili dzwonek sie polaczyl do lokalnej sieci wifi i w aplikacji powrocil status online. Wcisniecie przycisku w ramach sieci lokalnej jest bardzo szykie (sekunda?) jednak po przelaczeniu sie na 3G aplikacji nie udao sie polaczyc do dzwonka wiec w sumie jest prawdopodobienstwo, ze dzwonek dziala wylacznie w ramach sieci lokalnej co tak naprawde dla mnie nie jest jakims ogromnym problemem. Z rzeczy, ktore zauwazylem na szybko to poki co nie znalazlem mozliwosci ustawiania konkretnego adresu IP wiec wyglada na to, ze trzeba polegac na DHCP. Nie sprawdzalem jeszcze jak dziala dzwonek w przypadku kiedy korzysta z dzwonka wiecej niz jedna osoba.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2015, 02:37:00 pm »
Grzesiek :
1. daj zrzutki obrazu
2. Obiektyw ma regulacje kątową ?
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2015, 05:37:17 pm »
Maly update: urzadzenie dziala takze kiedy telefon nie jest podlaczony do sieci lokalnej. Gdy polozylem obok siebie domofon podlaczony pod lokalna WiFi i telefon podlaczony do sieci 3G to czas od nacisniecia przycisku a pojawienia sie powiadomienia na telefonie na moje okolo to max 1 sekunda (albo i 0.5s). Jesli chodzi o kamere to nie jest ona w zaden sposob regulowana. Bede musial przylozyc domofon w miejscu gdzie bede zamierzal go montowac i zobaczyc jaki jest faktyczny kat widzenia kamery.
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2015, 08:00:49 am »
To już brzmi coraz lepiej ;-) stały adres IP możesz sobie ustawić w routerze w oparciu np o adres  MAC


Sent using Tapatalk
richo
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2015, 07:36:37 pm »
Ja z branzy sieciowej wiec akurat tego jestem swiadomy :) aczkolwiek w mojej sieci domowej akurat mam zbudowany most wifi-wifi miedzy swoim domem a domem tesciow gdzie glowny router dajacy adresy IP jest u tescia, a ja i tak wszystko co mam w domu przypisuje recznie. W sumie nie jest to jakis mega problem ale czasami polaczenie jest zrywane (jest to cos co wisi mi od roku na liscie TODO :)). No i sytuacja taka, ze w sieci lokalnej mam dwie bramy sieciowe jedna tescia z DHCP i druga moja w domu przypisywana recznie dla poszczegolnych urzadzen i w przypadku kiedy domofon dostaje adresacje z DHCP od tescia to tez od niego "bierze" dostep do internetu co moze mi powodowac pewne problemy no ale tym sie zajme. Nie sadze aby akurat moj scenariusz sie u kogokolwiek innego powtorzyl :). W sumie to calosc jest zwiazana z konfiguracja multiroomu, ktory mamy wspolnie.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2015, 07:58:04 pm »
nie chcę za bardzo offtopować ale .. ;-)
- może musiałbyś popracować nad tym połączeniem po Wi-Fi tzn wymienić urządzenia na lepsze. Pewnie masz je dłuższy czas a wiele się zmieniło. Ja u siebie podłączyłem teraz nowy router Asus-a i Ubiquiti na 5 Ghz. Wydmuch jest niezły. Najgorszy transfer jaki osiągam to 400 Mbits.
- izolacje masz idealną, odcięcie od teściów przez powietrze, żadne zwarcie Ci nie groźne ;-)
*

Offline Avatar

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Avatar
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:17:11 am »
GrZeCh - chcę zamówić ten domofon. Możesz napisać, jak się sprawuje w praktyce?

- jak z zasięgiem WiFi ?
- kąt widzenia ?
- czy ma on obudowę alu czy tworzywo ?
- integrowałeś z Fibaro ?
- dostarczali Ci przez China Post Registered Air Mail ? Musiałeś robić odprawę celną ?
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2015, 10:30:05 am »
Urzadzenie jeszcze nie jest uzytkowane. Chcialem je poznac zanim w ogole bede stawial furtke wiec na dana chwile lezy w pudelku. Moze na dniach wyciagne i kat widzenia sprawdze ale na pierwszy rzut nie byl zbyt duzy. Obudowa jest plastikowa wraz z plastikowa dodatkowa obudowa, ktora ma daszek. Nie mozna powiedziec, ze wyglada tandetnie. Na przednim panelu jest aluminiowy element zgodnie z tym co widac na stronie przedmiotu na aliexpress:

http://www.aliexpress.com/item/New-Wifi-video-door-phone-doorbell-Wireless-Intercom-Support-IOS-Android-for-iPad-Smart-Phone-Tablet/32297544038.html

Nie uzywam Fibaro wiec nie integrowalem :). Nie przygladalem sie rowniez samej mozliwosc integracji poniewaz jeszcze nie jest urzadzenie zamontowane. Mozliwosci integracji to wpiecie sie w obudowe i podpiecie przycisku rowniez pod relay switch z-wave albo przechwycenie tego po komunikacji sieciowej (ani jednego ani drugiego nie sprawdzalem). Dostarczone poczta polska od poczty chinskiej - bez zadnych dodatkowych oplat celnych.
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 27, 2015, 01:54:35 pm »
Z tym brakiem cła to Ci się upiekło. Czasem UC lubi sprawdzić przesyłki z Ali, żądając kopii zamówienia. Samo cło to pikuś, mi dowalili VAT do dzwonka, prawie 200 zł.

Wysłane z OPO przez Tapatalk
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2015, 01:56:15 pm wysłana przez Sierek »
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2015, 01:57:36 pm »
Powiem szczerze, ze czesto cos zamawiam (czasem pierdoly a czasem sprzet do laczenia/naprawy swiatlowodow dla znajomego) i jeszcze ani razu gdy wysylka byla realizowana przez chinska/polska poczte nie mialem cla/podatkow. Raz mi tylko naliczyli oplaty do kompletu ramek do zdjec (duzo ich bylo) ale wtedy wysylka byla realizowana przez firme kurierska.
*

Offline Avatar

  • * 18
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Avatar
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2015, 12:47:17 pm »
*

Offline tz165

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 3.594
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 22, 2015, 07:49:30 pm »
Avatar ! Czy przetestowałeś może ten wideodomofon o który pytałeś?  :)
*

Offline ficek_f

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: ficek_f
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 29, 2016, 10:30:23 pm »
Witam

Jestem posiadaczem Vidi-mvdp 1.
Występuje on w dwóch wersjach różniących się według mnie tylko wyglądem.

Co do działania, to jeśli chodzi o Androida nie mam większych zastrzeżeń wszystko działa poprawnie, można prowadzić rozmowę, robić zdjęcia, nagrywać filmy otwierać furtkę. Aplikacja na Androida całkiem przyjemna.

Dodatkowo videodomofon ma w sobie serwer z własną stroną www, którą można przeglądać z użyciem przeglądarki internetowej i tutaj niestety jest jeden problem. Pomimo obecności stosownych ustawień w przeglądarce nie udało mi się uruchomić głosu, co oznacza, że nie porozmawiamy sobie z kimś kto do nas dzwoni. Możliwy jest tylko podgląd, robienie zdjęć, nagrywanie filmów i sterowanie furtką.
Kontaktowałem się z producentem / dystrybutorem i na chwilę obecną raczej nie ma co liczyć na to że to poprawią / wprowadzą.

Ja zintegrowałem go z moim systemem inteligentnego domu opartym o sterownik S7-300 Siemensa na zasadzie uruchomienia strony www z interfejsem domofonu w oknie mojej wizualizacji
*

Offline jeyb

  • * 1
  • 0
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2017, 10:28:32 am »
Ja zrobiłem to stosunkowo prosto póki co. Mam zainstalowany zwykły domofon, do którego podpiąłem się podwójnym switchem. Jeden switch wraz z zewnętrzną kamerą ustawiłem w Fibaro jako videofurtka. Drugi switch poprzez przekaźnik wpięty jest do obwodu domofonu i reaguje na przyciśnięcie dzwonka. Prosta scena wysyła zdjęcie z kamery po naciśnięciu dzwonka a do tego wysyła push z linkiem do strony kamery żeby podejrzeć kto stoi bez wchodzenia w aplikację. Niestety wadą rozwiązania jest brak możliwości rozmowy przez domofon zdalnie. Próbowałem kilku systemów ale póki co żaden mnie nie zadowolił. Moim ograniczeniem jest to, ze do furtki nie mam na razie możliwości podciągnięcia kabla Cat5 bo wówczas pewnie udałoby mi się osiągnąć cel czyli zdalny domofon sprzęgnięty z systemem.


Sent using Tapatalk

RICHO
Chciałbym zrobić dokładnie to o czym piszesz i prosiłbym o trochę szczegółów.
Mam stary system składający się z:
- unifon URMET 1131
- zasilacza 18A1
- panela MIWI 525.

Pierwsza moja wątpliwość to gdzie i czym się podpiąc - wygląda na to że trzeba na furtce, bo na unifonie nie ma zasilań tzn. jest tylko 13 V które jest zwierane do masy jak wciskamy otwarcie furtki i 13 V pojawia się przy wciśnieciu dzwonka.
Wychodzi więc że muszę to zrobić na furtce gdzie jest i 220 i 12 V. Mam nadzieje że starczy tam zasięgu sieci (20 metrów od domu) - kupiłem inną antenkę do HC2 cześć sensorów przestała być martwa.
Mam wszystkie elementy np. 2*1,5 kW, binary sensor, kamerą bez problemu robię zdjęcia przed domem itp.
Jak rozumiem coś powinno powiedomić że G jest zwarte z G1 (wtedy idzie 13 V do domu na CA) - tu trzeba binary sensor? Piszesz że na jednym 2 *1,5 kW to zrobiłeś.
Otwieranie furtki to  trzeba wpiąc jak oznaczone w kratce dodatkowe otwieranie drzwi.



*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Wideofurtka - ktoś realizował? / wideodomofon
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 27, 2017, 09:47:43 pm »
Przypomnij mi się za tydzień bo teraz jestem na nartach


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
richo