V rocznica forum - mały jubileusz.

  • 3 Odpowiedzi
  • 3101 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
V rocznica forum - mały jubileusz.
« dnia: Marzec 24, 2020, 03:33:42 pm »
Dziś mija 5 lat od dnia założenia tego forum. Dla przypomnienia zwłaszcza nowym userom, forum to zostało założone z inicjatywy grupy użytkowników systemu Fibaro niezbyt zadowolonych (delikatnie mówiąc) z funkcjonowania "firmowego" forum polskich userów Fibaro. Przypominam, że za hostowanie i domenę płaci z prywatnych pieniążków kol. sztywniak, niestety od dawna jako nieaktywny user. Z tej okazji Rysiu pozdrawiam serdecznie i dziękujęmy.
 
Tak więc niektórzy z nas mają ok.10 lat i więcej, doświadczeń z automatyką domową zarówno profesjonaliści jak i hobbyści oraz entuzjaści i trochę widać " zmęczenie materiałowe" odpowiadając nowym ciągle na te same pytania. Zaglądają tutaj zarówno producenci systemów, zawodowi instalatorzy, programiści,"złote rączki" i zwykli użytkownicy szukający" wiedzy tajemnej". Oczywiście występuje niedosyt w jakości i treści publikowanych informacji ale nieczęsto trafiają się osobowości tak charyzmatyczne jak viperlodz, Patriko, T, Traktor, homelogic, richo i wielu innych niewymienionych nickiem.
Podziękowania również dla naszego administratora marecki_0luk1 ,za to, że strony się jeszcze nie rozpadły. Chętnie również wywołam temat przyszłości w automatyce domowej na bazie dotychczasowych doświadczeń i obserwacji. Zachęcam do wpisów i dyskusji.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: V rocznica forum - mały jubileusz.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2020, 05:49:05 pm »
Dobrze, że pamiętałeś a o tym jubileuszu. Ja nie wpadł bym na to ile lat już to forum ma. Szkoda trochę, że lekko podupadło to forum, bo za czasów powstawnia i przez dość długi czas możliwe, że było jednym z ciekawszych na polskim rynku. Biorąc pod uwagę ilość firm i udział w dyskusjach nawet właścicieli firm. Mam nadzieję, że przetrwa kolejne 5 lat i trochę się rozwinie.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: V rocznica forum - mały jubileusz.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2020, 12:55:00 pm »
@viperlodz
Twoja wypowiedź brzmi trochę jak memento dla forum. Większość ludzi jest nastawiona aby coś brać a zapominają o dawaniu. Ale to tendencja  w każdej dziedzinie i znak czekających nas czasów.
Ludzie chcą najczęściej gotowych  produktów ,działających od pstryknięcia bez konieczności zdobywania wiedzy jak to działa a największym dostawcą urządzeń automatyki domowej i tak będzie Ali.
Miałem coś nawet skrobnąć na ten temat na forum i gromadziłem materiały ale zrezygnowałem po obejrzeniu materiału filmowego człowieka, którego chyba coraz bardziej lubię, ponieważ pod 99% jego wypowiedzi mogę się sam podpisać i nie będę odosobniony w tych poglądach. Zachęcam do dyskusji.
https://www.youtube.com/watch?v=X0Fue4HY4K4&feature=youtu.be
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: V rocznica forum - mały jubileusz.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2020, 01:03:45 pm »
Dzięki za link chętnie zobaczę:) No niestety takie czasy, ale patzrąc na forum trafiła się fajna ekipa i niezła wymiana informacji między nami. Dzieki temu każdy coś zyskał od drugiej osoby:)