Witamy

  • 260 Odpowiedzi
  • 144264 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline admin

  • Administratorzy
  • ***** 10
  • 1
Witamy
« dnia: Marzec 24, 2015, 08:10:13 pm »
Witajcie. Serdecznie zapraszam do zapełniania działów. Wszelkie sugestie mile widziane.

*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Witamy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2015, 09:40:13 pm »
Chcę ze swojej strony również powitać na nowiutkim forum aktualnych i przyszłych userów oraz podziękować gospodarzowi
za zaproszenie i tak błyskawiczne zorganizowanie tego klubu  :)
*

Offline wjacek

  • ** 33
  • 1
Odp: Witamy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2015, 09:51:14 pm »
Witam serdecznie i pozdrawiam Wszystkich.
Z BMS spotykam się co jakiś czas w mojej pracy zawodowej (temat ciągle powraca), próbowałem już kilku systemów, od ok. 2 lat jestem użytkownikiem Fibaro, z którym to wiązałem wielkie nadzieje. Niestety moje Fibaro mimo dużo mniejszego zaawansowania niż u Sztywniaka cierpi na te same bolączki tzn. wielką niestabilność i nieprzewidywalność, co nie pozwala mi zaoferować tego rozwiązania klientowi.
Miałem styczność z systemami BMS: Siemens, ADAM, Honeywell, ZAMEL, Legrand, Hager, Satel, jednak to ograniczone produkty firmowe bez kompletnej bazy czujników/sterowników oraz oprogramowania i zrealizowałem na nich tylko jakieś ograniczone funkcjonalności.
Z drugiej strony mamy kompleksowe i uniwersalne rozwiązania automatyki przemysłowej: Siemens, Emerson, Hirschmann, SMC, Moller, Rockwell, czy rozwiązania uni. KNX ... ale to automatyka przemysłowa w wygórowanych cenach i bez przyjaznego interfejsu ...
Zacząłem hobbystycznie budować własne moduły oraz szukać innych rozwiązań na rynku. Sam nie jestem w stanie stworzyć systemu ... ale to forum ...
Może nie budowa wszystkiego od "0" ale spięcie "pasujących" rozwiązań ... da jakiś rezultat ...
Uczestniczę w corocznych "Spotkaniach Projektantów Instalacji Niskoprądowych - SPIN" oraz można powiedzieć jestem w miarę na bieżąco z rynkiem instalacji niskoprądowych ...

Mogę coś włożyć/pomóc ...
pozdrawiam,
Jacek
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Witamy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2015, 11:00:32 pm »
Witam,

Mam na imię Marek i też kupiłem Fibaro  :'(
;)
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Witamy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2015, 11:03:16 pm »
Witam, mam na imię Kuba i będę tutaj trollował ;)
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Witamy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2015, 11:11:24 pm »
Witam
Mam na imię Jacek. Od roku jestem "szczęśliwym posiadaczem" systemu Fibrao.
Chciałbym się czegoś nauczyć od Was. Mam nadzieję, że pomożecie. ;D

Jacek

Pozdrawiam Sztywniaka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2015, 11:14:57 pm wysłana przez Jacek »
Jacek
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Witamy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2015, 11:12:51 pm »
Witam wszystkich jako richo albo po prostu Ryszard (niestety nr 2 bo pierwszy jest już zajęty ;-))))

Mój pierwszy projekt automatyki domowej stworzyłem w 1974 roku przy pomocy gwoździa, miedzianego drutu, kawałka blachy, mikrofonu, magnetofonu kasetowego i przekaźnika. Na klaśnięcie zapalał lampkę na biurku :-)))
Niestety potem poszedłem w innym zupełnie kierunku i do inteligentnych domów wróciłem w 2011 roku po zobaczeniu reklamy Fibaro. Etap Fibaro mam już lekko poza sobą ale z ID planuję związać się tym razem na dużo dłużej. Pozdrawiam wszystkich szalonych zapaleńców.
richo
*

Offline damian

  • Moderator Globalny
  • ***** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Witamy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2015, 07:00:23 am »
Witam, mam na imię Damian i też mam Fibaro.
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Witamy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2015, 08:27:43 am »
Witam, mam na imię Marcin - też mam fibaro (celowo z małej litery).
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Witamy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2015, 04:14:33 pm »
Szanowny Panie Adminie,

ogromne podziękowania za pomysł i uruchomienie tego forum - to jest chyba mistrzostwo świata w rozpoczęciu takiej działalności.
Mało kto może pochwalić się takimi statystykami po 24 godzinach od startu !!!

richo
Odp: Witamy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2015, 04:20:42 pm »
No to jak wszyscy to ja również, chociaż może bardziej tajemniczo  ;)

Jestem Michał z małej wsi w Polsce, mam "przyjemność" obcowania z Fibaro... i ciągle szukam czegoś co zastąpi ten system i będzie stabilne :)

Rysiu na prezydenta  ;)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2015, 04:56:45 pm »
Szanowny Panie Adminie,

ogromne podziękowania za pomysł i uruchomienie tego forum - to jest chyba mistrzostwo świata w rozpoczęciu takiej działalności.
Mało kto może pochwalić się takimi statystykami po 24 godzinach od startu !!!
z  taką ekipą nie było mu trudno hehe
*

Offline deptula

  • * 19
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Witamy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2015, 07:06:39 pm »
alo to ja  :) mam pytanie, czemu nie ma działu "international"  ;)
pozdr Mariusz
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2015, 08:07:44 pm »
Będzie na dole tylko internacjonalni długo się zastanawiają jakie chcą działy ;-)
*

Offline Grzegorz

  • * 10
  • 2
Odp: Witamy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2015, 08:16:45 pm »
Cześć,

Sztywniak: Gratuluję startu! Aż chce się tu zaglądać co chwilę :-)

Na Fibaro wydałem kilkanaście tysięcy PLN (centrala HC2, ok. 20 Dimmerów, 1 RGBW, ok. 15 Relay Switch’ów 2x1,5kW, 4 UBS’y do pomiaru temperatury + 16 czujników DS, 5 szt. Roller Shutter 2), więc pewnie przyjdzie mi z nim nieco pożyć. Po potężnej fali frustracji, morzu wypitego alkoholu i antyreklamie Fibaro wśród znajomych, podjąłem decyzję, że domykam system (brakuje jeszcze 5-6 modułów do podstawowego zestawu) i próbuję jakoś z nim funkcjonować. Wolę kolejne pieniądze wydawać na fajniejsze rzeczy typu ładny taras, alkohol czy kobieta, albo zwyczajnie jakoś je przepier...ć ;-)

Dlatego moje posty to będzie przede wszystkim dzielenie się z tym co pozwala mi przeżyć. W najbliższym czasie spodziewajcie się instrukcji jak przeżyć upgrade do najnowszej bety (4.037) i jak zaplanować weekend po tej operacji (będzie potrzebny) oraz kilku wpisów o skryptach, które porobiłem sobie, aby uprzyjemnić codzienne życie.

Mój pierwszy post już wrzucony - dzielę się tym jak ominąłem algorytm Fibaro do sterowania ogrzewaniem, zachowując ich GUI (panel ogrzewania itp.).

Poziom (całkowicie zasłużonego) hejtu na oficjalnym Forum nieco mnie przerasta, więc mam nadzieję, że tu będzie nieco wytchnienia a i nadziei (patrz dział o systemach alternatywnych) :-)

pozdrawiam!
Grzegorz