Witamy

  • 260 Odpowiedzi
  • 144734 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2015, 08:27:36 pm »
Witaj Grzesiek , miło Cie tu widzieć i dzięki że się dzielisz.
Układ forum jeszcze się nie raz pewnie przewróci, bo pierwszy pomysł był żeby stworzyć miejsce do dyskusji o ESP8266 a już dużo się zmieniło.
W polskim internecie brakuje takiego miejsca, gdzie użytkownicy różnych systemów mogliby wymieniać się doświadczeniami albo potencjalni nabywcy pozyskać wiedzę na temat możliwości systemu. Mam nadzieję że forum przyczyni się do dalszej propagacji inteligentnych domów w Polsce bo w naszym kraju wygląda to nadal słabo.
Czym nas więcej będzie, tym więcej pomysłów się pojawi.
Ok koniec z długimi przemowami, bo tu jeszcze trochę pracy czeka ;-)
*

Offline rafalh

  • * 17
  • 1
Odp: Witamy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2015, 09:26:14 pm »
Witam wszystkich serdecznie, po 2 latach walki z moim "inteligentnym domem" marki fibaro, wydaniu sporej już kasy (kilka tysięcy poszło...) - mogę stwierdzić, iż jedyne co zyskałem to inteligentnych znajomych pogrążonych w tym samym bólu.  Gratuluję pomysłu - jestem przekonany, iż alternatywne forum fachowców może tylko wesprzeć "biedaków" takich jak ja, którym fibaro otwiera podlewanie na całe noce, zaprasza złodziei otwierając im bramy w środku nocy, albo poprawiającym komfort mojego życia samodzielnie zamykając rolety w oknach w środku dnia.... przez te dwa lata miałem już tyle przygód, że niemal każdego dnia zastanawiam się nad tym kiedy zdemontuje to gówn... -przepraszam- ten "wspaniały system" i oddam do utylizacji.... 

życzę wytrwałości wszystkim dotychczasowym użytkownikom fibaro, a potencjalnym nowym życzę właściwych refleksji przed podjęciem decyzji o inwestycji w ten system. Gdybym mógł wesprzeć kogoś własnym doświadczeniem pozostaje w kontakcie - niech to forum nas wspiera!

pozdrawiam wszystkich Rafał z Poznania
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2015, 09:32:45 pm »
Witaj Rafał, miło Cię tutaj widzieć
"nie martw się" ;-)
mnie przedwczoraj włączył nawadnianie na mrozie na borówki, a wczoraj i dzisiaj bez powodu zakręcił wodę ;-)
To co przedwczoraj wylał to później próbował zaoszczędzić hehe
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Witamy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2015, 10:27:28 pm »
Aż miło patrzeć, że udało się tutaj zebrać całą śmietankę z "Domestic" forum :)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 25, 2015, 10:37:24 pm »
to forum powinno się nazywać "devastic" :D
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Witamy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2015, 10:47:30 pm »
tam polskie forum umarło - nie ma go już prawie w ogóle, a porównując do tego co dzieje się tu to aż miło popatrzeć. :)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 25, 2015, 10:49:46 pm »
jakby ktoś chciał korzystać mobilnie to na dole jest wersja WAP2. Na razie tylko taka goła, ponieważ ciągle szukam czegoś ładniejszego.
Odp: Witamy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 25, 2015, 11:14:48 pm »
Witaj Rafał, miło Cię tutaj widzieć
"nie martw się" ;-)
mnie przedwczoraj włączył nawadnianie na mrozie na borówki, a wczoraj i dzisiaj bez powodu zakręcił wodę ;-)
To co przedwczoraj wylał to później próbował zaoszczędzić hehe

Rysiu nie wiem czy wiesz,ale bardzo często ogrodnicy stosują polewanie krzaków wodą,tak aby ta zamarzła i ochroniła drzewka przed sromotnych mrozem. W tym wypadku Twój Fibaro system wykazał się nadzwyczaj dużą inteligencją  ;D Chłopaki z Poznania jeszcze nie raz Was zaskoczą ukrytymi funkcjami systemu o których nawet nie macie pojęcia  ;)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Witamy
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2015, 11:40:32 pm »
Witam wszystkich:) Najpierw gratulacje dla Rysia za pomysł i taką szybką realizację;)
Jestem Marcin, ale większość mnie zna pod nazwą viperlodz. Fibaro zajmuję się jakoś 3,5 roku, a automatyką budynkową interesuję się już ładnych parę lat. Nawet pracę magisterską i licencjacką oparłem na temacie inteligentnych domów;)
Lubię gadżety i jestem otwarty na każdy system automatyki budynkowej (czekam na idealny system).

Proponuję dodać plugin tapatalk do forum:) Lepiej niż opcja mobilna.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 25, 2015, 11:47:15 pm »
Rysiu nie wiem czy wiesz,ale bardzo często ogrodnicy stosują polewanie krzaków wodą,tak aby ta zamarzła i ochroniła drzewka przed sromotnych mrozem. W tym wypadku Twój Fibaro system wykazał się nadzwyczaj dużą inteligencją  ;D Chłopaki z Poznania jeszcze nie raz Was zaskoczą ukrytymi funkcjami systemu o których nawet nie macie pojęcia  ;)
hehe to mi przypomniało debeściarski tekst kogoś z Fibaro. Wydaje mi się że to sam prezes napisał.
Ktoś spytał : "dlaczego jak w scenie zrobię zamykanie wszystkich rolet to losowo któraś się nie zamknie?"
Odpowiedź była : To jest specjalna modyfikacja algorytmów zrobiona na podstawie wniosków klientów, żeby mieli możliwość wejścia do domu, jak sobie przypadkiem zamkną wszystkie rolety
a tak naprawdę to było zwykłe martwienie się lub zapychanie z-wave jak ktoś wysłał do wszystkich rolet naraz ;-)
*

Offline electrocontrol

  • ** 31
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: Witamy
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2015, 08:49:03 pm »
Witam wszystkich!
Jestem na forum jedną z tych osób, które zarabiają na inteligentnych instalacjach. Powoduje to oczywiście inne spojrzenie na wiele spraw. Ale nie zmienia to faktu, że chętnie pomogę w sprawie instalacji KNX i opartych o PLC.

Pozdrawiam,
Bartek
*

Offline vect0r

  • ** 51
  • 0
Odp: Witamy
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2015, 09:28:31 pm »
Witam Wszystkich!
Jestem jedynie skromnym użytkownikiem, z zupełnie innej branży, ale korzystając z "cynku" Rysia, z ogromną przyjemnością zalogowałem się do tej nowej, obiecującej inicjatywy.
Pozdrawiam
Vect0r.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2015, 10:42:08 pm »
Witam wszystkich!
Jestem na forum jedną z tych osób, które zarabiają na inteligentnych instalacjach. Powoduje to oczywiście inne spojrzenie na wiele spraw. Ale nie zmienia to faktu, że chętnie pomogę w sprawie instalacji KNX i opartych o PLC.
Witaj Bartku, miło Cię u nas powitać. Cieszę się że oferujesz pomoc i mam nadzieję, że sam także skorzystasz.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2015, 10:55:59 pm »
Witam Wszystkich!
Jestem jedynie skromnym użytkownikiem, z zupełnie innej branży, ale korzystając z "cynku" Rysia, z ogromną przyjemnością zalogowałem się do tej nowej, obiecującej inicjatywy.
hehe witaj Michałku
Nie bądź taki skromny, Twoja wiedza będzie nieodzowna, jak się połamiemy na kolejnym innowacyjnym produkcie ;-)
*

Offline electrocontrol

  • ** 31
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: KNX
Odp: Witamy
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2015, 11:04:48 pm »
Witaj Bartku, miło Cię u nas powitać. Cieszę się że oferujesz pomoc i mam nadzieję, że sam także skorzystasz.

Skorzystam na pewno. Mam nadzieję, że w końcu zacznie żyć jakieś forum o ID. Na razie nic takiego u nas nie istnieje, może poza działem na forum muratora... ale wiadomo jak tam wyglądają dyskusje :)