Witamy

  • 260 Odpowiedzi
  • 144776 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Cezary

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.40
Odp: Witamy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 30, 2015, 03:20:56 pm »
Witam,

Instaluje i programuje = serwisuje systemy Fibaro od 2012roku.
W między czasie tematy poważniejsze - Security, Projektowanie Farm Fotowoltaicznych i inne OZE.

Po ostatnich zmianach w Firmie F. oddział z którym byłem powiązany zamkną się, A ja sam skupiam się na wyżej/wymienionych "poważniejszych" tematach.

Nie mniej jednak Fibaro to dalej moja domowa zabawka i sposób na dorobienie,A klienci których obsługuję cały czas dzwonią;)
z wersją 4.40 nawet się polubiłem i nie narzekam;) Oczywiście stawiałem system od nowa:D

Cieszę się że Panowie działacie dalej;) Forum Fibaro umarło - Początek końca?
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Witamy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 30, 2015, 03:35:49 pm »
Witaj Cezary - cieszymy się, że kolejny użytkownik woli być tutaj, a nie na oficjalnym forum firmy F.

Ps. Mam prośbę - popraw na swojej stronie informacje o ON/OFFach Fibaro, bo obok jest napisane stycznik - a jak wiemy ze stycznikiem nie ma to nic wspólnego i jeszcze klient pomyśli, że przy LEDach się cewka nie sklei ;)
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 30, 2015, 03:47:45 pm »
Cieszę się że Panowie działacie dalej;) Forum Fibaro umarło - Początek końca?
Witaj Cezary. Miło Cię tutaj widzieć.
Mimo dużych problemów technicznych z systemem uważam, że firma F jest bardzo prężna i będzie się nadal rozwijać. Potencjał mają bardzo duży i nie wróżę Im żadnego końca, a wręcz przeciwnie - co nie zmienia faktu, że z działania systemu nie jestem zadowolony i szukam alternatywy.
Forum założyliśmy swoje, bo na tamtym nie daje się rozmawiać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2015, 04:05:17 pm wysłana przez sztywniak »
*

Offline Cezary

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.40
Odp: Witamy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 30, 2015, 04:18:00 pm »
Ps. Mam prośbę - popraw na swojej stronie informacje o ON/OFFach Fibaro,
Hahaha dzięki za cenną uwagę - poprawione

Sztywniak, masz rację, Ale ogrom  na forum niezadowolonych klientów i olewanie najbardziej aktywnych użytkowników nie wróży niczego dobrego...

*

Offline damian

  • Moderator Globalny
  • ***** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Witamy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 30, 2015, 04:22:20 pm »
Za chwilę wrzucą superhiper nowy produkt (nicnierobiący button na przykład), ludzie się zachłysną, panowie z marketingu F nagrają kilka wspaniałych spotów reklamowych, niepochlebne wątki z forum F zostaną usunięte i będzie początek nowego, pięknego życia Fibaro. Stara "kadra" odejdzie w tym czasie na inne systemy, albo chociażby zmieni forum.

Niezależnie od tego ile osób opuści tamto forum, na świecie jest zbyt wielu pasjonatów-majsterkowiczów, aby firma F musiała się martwić o brak klientów. Wbrew wszystkiemu co się czyta, F ma potencjał - ma też nadszarpniętą opinię, ale to akurat da się zakamuflować rzeczami ładnymi, a przecież wiemy że marketing F jest naprawdę dobry, to ich siła.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2015, 04:27:25 pm wysłana przez damian »
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 30, 2015, 04:23:22 pm »
Sztywniak, masz rację, Ale ogrom  na forum niezadowolonych klientów i olewanie najbardziej aktywnych użytkowników nie wróży niczego dobrego...
no cóż, zagrzebali się trochę. Ponarzekaliśmy to teraz bierzemy się do roboty.
Cezary, pamiętaj o wpisowym na forum. Każdy coś wrzuca od siebie ;-)
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Witamy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 30, 2015, 07:02:47 pm »
a mam Was ! Tutaj się wszyscy schowali :) wiec i ja dołączę do grona znanych postaci z innego forum.
Juz myślałem ze się wam jakąś krzywda stała.
Rysiek stawiam winko !!!
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 30, 2015, 07:26:53 pm »
a mam Was ! Tutaj się wszyscy schowali :) wiec i ja dołączę do grona znanych postaci z innego forum.
Juz myślałem ze się wam jakąś krzywda stała.
Rysiek stawiam winko !!!
hehe witaj @tom3sko, miło Cię widzieć
Mimo że Twoje winka są doskonałe, to wpisowe jest w postaci cyfrowej - nie trunkowej hehe
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Witamy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2015, 09:59:52 pm »
Ps. Mam prośbę - popraw na swojej stronie informacje o ON/OFFach Fibaro,
Hahaha dzięki za cenną uwagę - poprawione

Sztywniak, masz rację, Ale ogrom  na forum niezadowolonych klientów i olewanie najbardziej aktywnych użytkowników nie wróży niczego dobrego...

Cezary bardzo mi sie podoba takie podejście :-) jest błąd, zgłoszenie, nie ma błędu. Tak trzymać !
*

Offline Ibooboo

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Ibooboo
Odp: Witamy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 31, 2015, 09:26:27 am »
Witam Wszystkich - jak mi tego brakowało - jestem Bogdan z Zazdrości - moja wiedza jest bardzo skromna a jestem posiadaczem fibaro już od dwóch lat - jestem tu po to aby się uczyć - czasami coś przekazać co zrobiłem

Pozdrawiam wszystkich
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Witamy
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 31, 2015, 09:30:11 am »
Witamy, tak jak pisał sztywniak - wpisowe to dorzucenie czegoś od siebie ;-)
*

Offline michu

  • * 18
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.053
Odp: Witamy
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 31, 2015, 10:04:40 am »
Witam wszystkich.

Jestem świeżym posiadaczem systemu Fibaro ale temat jet już mi znany od 2 lat (drobny serwis u znajomych).
Mam jeszcze duże pokłady cierpliwości (dopiero zaczynam u siebie zabawę no i mam spore zrozumienie do działania elektroniki która po prostu nie jest nieomylna i pozbawiona wad).
Mam nadzieje że wniosę coś od siebie z własnego doświadczenia.

PS:Pracuję obecnie nad zintegrowanym czujnikiem opartym o UBS z podłączonymi czujnikami GAZU/CZADU i zalania, następnie chce wpakować czujniki do skrzynki na listy badanie "wrzutu" (rejestrowanie czasu kiedy to nastąpiło) i "obecności" przesyłki.
*

Offline Ibooboo

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Ibooboo
Odp: Witamy
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 31, 2015, 10:57:52 am »
m.kokot

Nad skrzynką na listy też teraz pracuję - podłączyłem dwa kontraktrony - jeden do górnej klapki jak wrzuci listonosz przesyłkę, drugi do drzwiczek jak ja wyję przesyłkę. Oba podpięte pod UBS. UBS podaje sygnał na przekaźniki 12V/230V które zapalają lampki - kontrolki na listwie din - jak wjeżdżam do garażu mam obie kontrolki na wprost i widzę czy mam list - czerwona lampka - czy nie mam - zielona. Oczywiście zielona jest niekonieczna ale jak miałem UBS z dwoma wejściami i do niczego więcej w tym miejscu nie miałem go jak wykorzystać - zrobiłem dwie. Można zamiast przekaźników i lampek 230V zrobić ledy na 12V ale ich nie miałem a przekaźniki i lampki gdzieś tam wygrzebałem. Dodatkowo zrobiłem powiadamianie push na iphona że jest poczta w skrzynce

Pozdrowienia
Bogdan
*

Offline Bobik

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro 4.042
Odp: Witamy
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 04, 2015, 06:25:34 pm »
Fajnie, że odnalazłem to miejsce... widzę sporo znajomych nicków. Od kilku lat jestem użytkownikiem Fibaro (nie wykraczającym w zasadzie poza budowę scen opartych na bloczkach i wykorzystywanie skrytpów  pisanych w LUA przez znawców tego języka). Niestety na oficjalnym forum tej firmy jako Polak zacząłem czuć się jak klient drugiej kategorii :(

Witam wszystkich, serdecznie pozdrawiam i korzystając z okazji życzę Spokojnych Świąt i Smacznego Jajka :D
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Witamy
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 04, 2015, 06:37:46 pm »
Witaj Bobik, miło Cię widzieć. Tobie również zdrowych spokojnych świąt.