Aeon Labs - Z-wave led bulb

  • 8 Odpowiedzi
  • 4264 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Aeon Labs - Z-wave led bulb
« dnia: Kwiecień 15, 2015, 08:27:08 am »
Kolejna nowosc od Aeon Labs:

Z-Wave LED Bulb

Daylight
On those dim days when you need the lights on, LED Bulb can be tuned to emit same colour of light as comes through your windows. It’ll brighten to your room to the perfect level without you even noticing.

Warm light.
There’s daylight and then there’s the soft, warm light that beautifully fills a home at night. With technology dedicated to warm light, LED Bulb can fill a room with warm light or be as soft as a candle to read by.

16 million lights.
Its two perfect shades of white light are joined by every other colour of light: 16 million in total. From mood lighting to notification lighting, LED Bulb has every colour of the rainbow, and then some, at your disposal.

http://aeotec.com/z-wave-led-lightbulb

Cena nieznana wiec ciezko mowic o oplacalnosci takiego rozwiazania. Akurat jestem poki co sceptycznie nastawiony do tego typu rozwiazan jak to czy Hue. Najwazniejszym kryterium tutaj bedzie cena wiec to sie dopiero okaze za miesiac.

Pozdro

EDIT: Jakby co to juz dostepne:

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-Z-Wave-LED-Bulb-Gen5-Let-there-be-light-Perfect-light/1281334_32322721792.html

(nie jest napisane na jakie czestotliwosci).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2015, 09:10:12 am wysłana przez GrZeCh »
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:22:02 am »
Podobną żarówkę wypuściło jakiś czas temu zipato. Jest już feedback na forach Very i Fibaro
*

Offline TolekBanan

  • * 23
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.061
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:27:49 am »
Dajcie znać jak będziecie zamawiać.
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:48:52 am »
Info od sprzedawcy z aliexpressu:

Cytuj
for LED Bulb and SmartSwitch 6, we have the EU frequency.  And they just become available for market.  BTW, for the rest of our devices, we have EU frequency.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-Z-Wave-LED-Bulb-Gen5-Let-there-be-light-Perfect-light/1281334_32322721792.html

Jesli ktos faktycznie bedzie zamawial to lepiej dodac info, ze dla czestotliwosci EU w tresci zamowienia.
*

Offline homelogic

  • **** 341
  • 11
  • Nazwa i wersja ID: Loxone + Ampio + Delta Dore + Grenton + KNX
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:38:20 am »
Co do sceptycyzmu wobec hue - znam parę osób co je użytkują i bardzo sobie chwalą. Dają naprawdę ładne światełko, jak je ładnie poustawiasz to są nie do odróżnienia od klasycznej żarówy z mlecznym szkłem. Osobiście nie lubię ledów, ale hue mnie pozytywnie zaskoczyły. Fajnie świecą też samsungi.
*

Offline GrZeCh

  • ** 38
  • 1
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2015, 11:07:42 am »
Offtopic:

Ostatnio sie zastanawialem nad ledowkami??, ktore maja tak rozlozone diody:

http://www.aliexpress.com/item/1pc-Dimmable-Led-Filament-Bulb-2W-4W-6W-AC-85-265V-110V-220V-Antique-Retro-Vintage/32286692979.html

Ktos posiada/posiadal?
*

Offline Lesław

  • ** 40
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.550
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2015, 02:46:36 pm »
Nie trzeba aż tak daleko szukać:
KLIK na alledrogo.
Te ledy, to nic innego jak inaczej ułożone diody COB. Bardzo ładnie świecą.

Działającą żarówkę RGBW z modułem Z-wave bym przygarnął ale białą wolałbym sterować tradycyjnie. Znając żywotność przetwornic w tych żarówkach, to ryzykowna inwestycja...
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2017, 06:45:56 pm »
trochę kopalniany wątek (nawet już nie brandują sprzętu jako Aeon tylko jako Aeotec), ale co tam

mam od jakiegoś czasu ZW-098 czyli dokładnie to co jest w tytule tego wątku
https://aeotec.com/z-wave-led-lightbulb

i krótko podsumowując - to kasa wyrzucona w błoto, nie wiem, może trafiłem na wadliwy egzemplarz? (ale nie zdecydowałem się na zwrot widząc potencjalne zastosowanie jako sygnalizator optyczny)

1) otrzymanie jakiegoś w miarę naturalnego odcienia bieli jest w zasadzie awykonalne
więc jako oświetlenie podstawowe/uzupełniające jest całkowicie  bezużyteczna (wskaźnik oddawania barw też ma raczej niski)
Vera UI7 ma do tego "color picker" + 2 suwaki umożliwiający wybór odcienia białego światła - u mnie jest to wybór między odcieniami światła niebieskawego i niebieskawo-żółtawego, czystej bieli nie da się uświadczyć

2) no OK jako urządzenie sygnalizacyjne w sumie może być, ale… kolory faktycznego świecenia drastycznie różnią się od tego co wybierzemy pickerem, co skutecznie utrudnia ustawienia

3) rozmiary bańki (i w zasadzie całej "żarówki") są nie do przyjęcia, bo są znacznie większe od typowych żarówek (potem może wrzucę foto), ja rozumiem, że znaczenie mogły mieć względy konstrukcyjne - szyjka żarówki jest metalowa i prawdopodobnie służy jako radiator, ale przez te wymiary są problemy z większością opraw - po prostu się nie mieści, a nie jestem aż takim wielbicielem prostych form aby używać jej w "gołej" oprawce…
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: Aeon Labs - Z-wave led bulb
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2018, 10:05:04 pm »
Mały update
ad 2) zmiana firmware w żarówce (mam na myśli "LED Bulb Gen5",  czyli ZW-098) daje poprawę we współpracy natywnej z Vera (ponadto również bezproblemowo można zrobić downgrade)
a generalnie warto użyć (przynajmniej w UI7) pluginu RGB Controller



i lekka nowość

4) pojawiły się nowe wersje (są w przygotowaniu, ale nie w sprzedaży)
"LED Bulb 6 Multi-Colour"
i
"LED Bulb 6 Multi-White"
modeli jeszcze nie ma określonych
link do ich opisu ten sam, co powyżej

a na podstawie wyglądu wizualizacji oraz podanych parametrów podejrzewam, że ich producentem będzie Leedarson (co do którego mam jako taką pewność, że produkuje "LEDówki" z-wave  RGBW dla Zipato oraz Zigbee dla Ikei).

Akurat mam taką brandowaną jako "Zipato bulb 2 – Z-wave" (ewentualnie "Bulb 2" albo "RGBW 2") i jeśli to będzie to samo (ale z ulepszonym firmware) to będzie strzał w dziesiątkę, ponadto ona również dobrze współpracuje z Vera (w UI7) ale tylko z pluginem "RGB Controller".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2018, 10:15:26 pm wysłana przez szopen »