Którą Centralkę/system wybrać

  • 1 Odpowiedzi
  • 3379 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zbylu

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: zbylu
Którą Centralkę/system wybrać
« dnia: Wrzesień 16, 2019, 09:25:55 pm »
Cześć,

Zadam to pytanie (które zakładam, padło już wielokrotnie) ale nie znalazłem odpowiedzi stricte dla siebie.

Chcę rozpocząć budowę systemu od sterowania roletami i integracją z systemem Satel'a. Doszedłem już chyba do ostatniej strony internetu i dalej nie wiem w co zainwestować. Mam prośbę wiec o naprowadzenie mnie na jakaś ścieżkę. Z góry przepraszam jeżeli sie powtarzam.

Założenia:
1. System powinien się integrować z Satel Integra (na pokładzie czujki ruchu, kontaktrony, czujniki dymu, czadu i gazu).
2. System powinien mieć możliwość sterowania roletami - napędy bez radiówki(z Android (komórka, tablet, android TV było by dobrze), z fizycznego przycisku przy każdej rolecie (już jest wraz z puszami z kieszonką), z przycisku radiowego zbiorczego np. Fakro ZWL1(2)(3) (dla teściowej), przy uzbrajaniu alarmu z manipulatora Satel.
3. Sterowanie oświetleniem w domu (poprzez przekaźniki)
4. Sterowanie ogrzewaniem (podłogówka + głowice term. na grzejnikach)
5. Pogląd z kamer IP (nie musi być koniecznie w tym systemie).
6. Integracja z domofonem (nie musi być koniecznie w tym systemie).
7. Pomiar prądu, pogląd stanu, etc.
8. Sterowanie z Android (komórka, tablet), Android TV (dobrze by było)

Z tego co doczytałem to jestem ukierunkowany w Z-wave ale w co dalej to nie wiem. Nie chcę wydawać miliony monet na początku w ten system i wstępnie jestem ukierunkowany na Vera Plus (868), Domoticz, Fibaro. Temat chcę rozpocząć od sterowania roletami np. centralka ??? + sterowniki  TZ75 + przycisk radiowy Fakro ZWL1(2)(3) a reszta wraz z zasobnością portfela.

Proszę o poradę bo muszę sie w końcu przeprowadzić....
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Którą Centralkę/system wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2019, 10:20:09 pm »
Temat wielokrotnie poruszany. Poczytaj wątki na tym forum, a znajdziesz odpowiedzi.
Fibaro masz gotowe rozwiązanie do tego co napisałeś. Integracja z Satelem i wszystkie inne rzeczy. Osobiście jednak domofon bym wybrał inny np. od Hikvision i od nich tez kamery. Wtedy masz 2 apki. Jedną do Fibaro drugą do kamer i domofonu.
W Domoticz trzeba się trochę pobawić samemu. Jak nie masz dużo pojęcia to odradzam, chyba, że nie masz co robić z czasem.
Vera Plus nie jestem fanem, bo też jest sporo rzeźbienia samemu.