Fibaro - stabilność i "backup"

  • 4 Odpowiedzi
  • 2603 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fibaro - stabilność i "backup"
« dnia: Marzec 26, 2016, 02:36:04 pm »
Witam Szanownych Forumowiczów,
jest to mój pierwszy post i wynika on z lektury forum. Pytanie w sumie jest krótkie:

czy Fibaro jest wystarczająco stabilne aby je w ogóle zainstalować w mieszkaniu 80 m2 oraz czy mogę to zrobić w charakterze "działa to ok, nie działa to korzystam ze standardowych włączników etc"?

A teraz rozwinięcie.  Myślę o sterowaniu rolety zewnętrznej, odcięcie / dopływ prądu (x4), oświetlenie RGB (x3), termostat na grzejniku (x3), otwarte okna (x4) i pewno jakiś czujnik ruchu (x3). Elementy dokładałbym z czasem, jednak bardzo mnie martwi jego opisywana niestabilność i awaryjność. Generalnie jestem w stanie żyć z systemem na zasadzie: jak nie działa z aplikacji to podejdę i ręcznie włączę światło, zmienię temperaturę grzejnika czy odsunę roletę. Tylko czy tak się da?
Nie do końca patrzę na automatykę jak na hobby do rozwiązywania problemów i samorozwoju, ale bardziej jak na udogodnienie. Tak więc jak ma nie działać to chociaż niech nie utrudnia "klasycznego życia". Rozwiązanie typu Grenton czy F&F super, ale cena startowa: projekt, instalacja i podstawowy sprzęt dwukrotnie przekracza mój docelowy budżet. A Fibaro położę samodzielnie bez problemu.

Dziękuję i pozdrawiam
Jacklon
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Fibaro - stabilność i "backup"
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2016, 03:09:26 pm »
Jak straci zasięg to z przycisku zadziała
Odp: Fibaro - stabilność i "backup"
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2016, 07:22:00 pm »
OK, a jak z oświetleniem RGB? Rozumiem ściemniacz, a zmiana barwy? Głupio gdybym stracił panowanie przy czerwonej czy innej zielonej barwie.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Fibaro - stabilność i "backup"
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2016, 09:32:02 pm »
Moduł RGB obsługuje przyciski
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fibaro - stabilność i "backup"
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2016, 11:37:45 pm »
Przy tej ilości spokojnie wszystko będzie działać bez problemu. Jak jest dobrze zrobione to nie ma problemu. Poprawiam ostatnio sporo instalacji po "instalatorach" fibaro i przeraża mnie ich "wiedza" ;)
Przy tych ilościach co podałeś będzie to działało dobrze, a awaryjnie masz przyciski stacjonarne do każdej rzeczy. Do wszystkiego możesz podpiąć przyciski zaczynając od włączników/rolety/rgbw i kończąć na ubs.