Kopia bezpieczeństwa pendrive

  • 7 Odpowiedzi
  • 3678 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Kopia bezpieczeństwa pendrive
« dnia: Marzec 07, 2016, 08:11:29 am »
Witam.
Pare miesięcy temu przerabiałem temat wymiany przez serwis Fibaro pendrive na nowy oraz stawiania systemu na nowo, teraz znowu centrala po restarcie lub aktualizacji wstaje bardzo długo nieraz nawet całą noc. W celach bezpieczeńtwa co jakiś czas wyjmuje z centrali pendrive i kopiuje jego zawartość (bez grzebania w plikach) na komputer i przechowuje (w celach bezpieczeństwa) wczoraj przy kopiowaniu pendrive (zajęte   987 740 811 B ) plik system który się na nim znajduje(444,3 MB na dysku) kopiował mi się ponad 40 minut, czy to jest możliwe aby tak mały plik tak długo się kopiował oraz czy to ma wpływ na to że centrala po restarcie wstaje kilka godzin ?
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2016, 10:24:49 pm »
Oznaka uszkodzonego filesystem'u. Najprawdopodobniej za jakiś czas przestanie się uruchamiać.

W jaki sposób robisz backup?
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2016, 07:27:44 am »
Beckup jest robiony normalnie z systemu natomiast kopie pendrive - odłączam zasilanie od centrali wyjmuje pena i podłączam do komputera  kopiuje zawartość pena na komputer.
Poprzednio co mi wymieniali w serwisie pena to dzięki temu ze miałem tak zrobiona kopie bezpieczeństwa to uniknąłem stawiania całego systemu na nowo wysłałem razem z HC2 do serwisu płytę z nagrana kopia systemu a oni to wykorzystali do programowania nowego pena. Praktycznie to musiałem dodać te sceny oraz urządzenia co były dodawane do centrali po czasie zrobienia kopi bezpieczeństwa.
Wracając do czasu kopiowania plików z oryginalnego pendriva na komputer to po testach doszedłem do wniosku, ze coś sie dzieje z oryginalnym fibarowskim pendrive ponieważ kopiowanie zawartości beckapu centrali z komputera na zupełnie inny pen zajmuje ok 2 min a kopiowanie z tego pena z powrotem na komputer jeszcze mniej.
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2016, 09:38:17 pm »
Nie mam fibaro więc mogę się mylić, ale może warto zrobić kopie pendrive i uruchomić system z kopi? I sprawdzić jak się zachowuje?
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2016, 10:15:40 pm »
Niestety pendrive jest specjalnie programowany przez Fibaro i tylko serwis może to zrobić ale trzeba by było centrale wysłać do serwisu.
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2016, 07:29:37 pm »
Hej,

Kopiowanie pendrive block by block powinno załatwić sprawę. Jest tylko jedno ale, centralka fibaro może sprawdzać jaki model pendrive jest włożony ;)

takie skopiowanie pendrive 1:1 molżna zrobić przy użyciu komendy linux/unix #dd
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2016, 01:39:32 am »
Najprawdopodobniej pendrive wyzionol, wchodząc w diagnostykę-pamięć jest tylko widoczna Pamięć wewnętrzna a przedtem był widoczny Pamięć  wewnętrzna i Recorwery, nie mogę zrobić beckapu a centrala działa niby ok.
*

Offline wojo2000

  • ** 34
  • 0
Odp: Kopia bezpieczeństwa pendrive
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2016, 07:20:24 pm »
no to jest inny sposób. niech ktoś inny zrobić backup swojego pendrive przy użyciu #dd i Ci gdzieś wystawi :) a ty potem to odtwórz to na jakiś inny pendrive