Pierwsze smart kroki - prośba o pomoc w doborze sprzętu

  • 1 Odpowiedzi
  • 2826 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dawid_S

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: VeraPlus
Pierwsze smart kroki - prośba o pomoc w doborze sprzętu
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 10:12:37 am »
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. W grudniu wprowadzam się do nowego mieszkania ale już teraz bardzo myślę o jakiś ułatwieniach w sterowaniu oraz poprawienia bezpieczeństwa w mieszkaniu. Zacząłem trochę czytać na temat inteligentnego domu. Niestety nie jestem w stanie zrobić połączeń kablowych stąd wybór padł na połączenia z-wave.

Tutaj pojawia się moje pytanie odnośnie wybrania najlepszej centrali, z tego co widzę najlepsze wsparcie ma Fibaro nie ma się co dziwić skoro jest to chyba polski producent. Widziałem również producentów takich jak Zipato oraz Vera. Chciałbym w mieszkaniu na pewno zamontować podtynkowe przełączniki do świateł, czujnik zalania, termostaty na kaloryfer z temperaturą, kamerę wewnętrzną oraz jakąś czujkę alarmu. I tutaj mam pytanie jaki sprzęt najlepiej pod to wybrać ? Czy każdą kamerę IP jestem w stanie dodać do centrali ( oczywiście po kablu rj45 ), czy każdy sprzęt markowany symbolem z-wave jestem w stanie dodać do centrali i nim zarządzać poprzez jego aplikację ?

Dziękuje za odpowiedzi 
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Pierwsze smart kroki - prośba o pomoc w doborze sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2018, 05:56:06 pm »
Witaj na forum. Zacznij od poczytania forum, bo większośc pytań które poruszasz już wiele razy były wałkowane.
Jest taki wątek jaki system wybrać i tam chyba na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź.