SmartImplant gubi termometry ds18b20

  • 0 Odpowiedzi
  • 1754 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SmartImplant gubi termometry ds18b20
« dnia: Październik 23, 2020, 09:16:30 am »
Cześć -ogrzewanie elektryczne, SI jako czujniki temp (zgodnie z sugestiami z forum:))
mam kilka SmartImplantów (najnowszy firmware), do których mam podpięte czujniki ds18b20 - różnie czasem 3 czasem 1, kable są różnej długości i wiem, że nie jest to zgodne ze specyfikacją ale w tej konfiguracji działają od roku (i działały wcześniej z ESP8266). Zdarzyło się kilkukrotnie, że nagle wskazania temperatury pokazują 0.00 - dotyczy zawsze całego smartimplanta - skutkuje to permanentnym włączeniem ogrzewania. Dzisiaj taka sytuacja miała miejsce po zwykłym uruchomieniu ponownym centralki. Próbowałem odczytania ponownego parametrów, softrestartu, restartu zasilania-jak zawsze nic nie pomaga, tylko twardy reset do ustawień fabrycznych. Zaczyna działać bez ruszania czujników więc to raczej nie problem okablowania/czujników. Jak już pisałem zdarzyło się to 4 razy w przeciągu roku i dotyczyło różnych SI (również z jednym czujnikiem na 30cm przewodu), ale problem jest poważny. Czy macie jakieś pomysły? Oczywiście idealnie by było również jakoś weryfikować stan/wskazanie. Strefa ogrzewania np tryb wakacyjny minimum da się ustawić 4stopnie, a więc przy opisanej awarii od razu włącza ogrzewanie i nie można go wyłączyć bez rekonfiguracji powiązanych urządzeń.  Hmm może jakoś moduł alarmu da się wykorzystać.