Sparowanie Keyfob z kilkoma centralkami Z-Wave - możliwe?

  • 2 Odpowiedzi
  • 6191 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tybet

  • * 1
  • 0
Sparowanie Keyfob z kilkoma centralkami Z-Wave - możliwe?
« dnia: Listopad 29, 2020, 12:54:47 pm »
Witam,

Tak jak w tytule szukam odpowiedzi na pytanie: czy jeśli mam sparowany Keyfob z HC2 (w moim przypadku) to,  czy jest możliwość by ten sam Keyfob był sparowany z Z - Wave stickiem (Aeotec). (tak bym mógł działać raz w jednej sieci Z wave raz w drugiej - oddalonych od siebie setki km):)

Powód: w swoim mieszkaniu mam centralkę HC2, a w domu rodzinnym Z Wave sticka i komputer, który tylko posłużył do konfiguracji Roller Shuttera 3 (do bramy garażowej).

DODAM:
1.Keyfobem głownie steruję urządzeniami w swoim mieszkaniu (HC2), a w domu rodzinnym chcę móc otwierać tylko bramę garażową (potocznie mówiąc - od święta).

2.Do obsługi  w domu rodzinnym używam Indigo i jestem w miarę zorientowany w tym systemie gdyż to na nim konfigurowałem testowo swoje urządzenia zanim zakupiłem HC2.


Mam nadzieję, że w miarę dokładnie opisałem mój problem:)
Właśnie - problem - bo właśnie Indigo nie widzi mojego Keyfoba (a nie chcę go resetować bo efekt będzie taki, że na nowo będę musiał parować go z moją HC2).

Pozdrawiam i z góry dziękuję.




*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Sparowanie Keyfob z kilkoma centralkami Z-Wave - możliwe?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2020, 02:31:43 pm »
Nie da rady.
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: Sparowanie Keyfob z kilkoma centralkami Z-Wave - możliwe?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2021, 01:25:52 pm »
Trochę wykopalisko, ale podejrzewam, że jest to możliwe pod pewnymi warunkami:
- KeyFob obsługuje parowanie w trybie insecure
- mamy możliwość ustawienia tego samego identyfikatora sieci z-wave w obu centralkach (a konkretniej w Vera to się nazywa HouseID) oraz Node - centralka czy dongle powinno mieć NodeID: 1 oraz chyba SUC: 1
Wiem, że ID sieci można również ustawić ręcznie w donglach Aeoteca (oraz w ich obrandowanych wersjach).

Oczywiście nie sprawdzałem tego rozwiązania, ale po ustawieniu takich samych identyfikatorów sieci (przy odległości przekraczającej zasięg sieci to ma szanse się udać, bo obie centralki przy takiej konfiguracji nie mogą pracować gdy zasięgi mogłyby się pokrywać) należałoby sparować keyfoba z jedną z centralek, następnie go zresetować (raczej poza zasięgiem pierwszej centralki) i dodać ponownie do drugiej.
W przypadku parowania w trybie secure to nie ma szansy się udać, ale przy insecure trik powinien przejść.