Z-wave jako alarm PPOZ

  • 5 Odpowiedzi
  • 3107 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Z-wave jako alarm PPOZ
« dnia: Grudzień 14, 2018, 08:43:17 am »
Witam wszystkich,
mieszkam w domku jednorodzinnym i od pewnego czasu chodzi mi po głowie zrobienie alarmu z czujkami czadu, dymu, gazu. Rozważam wykonanie w Z-WAVE. Chciałbym się was poradzić i zadąć kilka pytań które pomogą mi podjąć decyzje.
W sieci planuję początkowo kilka czujek (CO, gaz, dym), jednak  sieć rozbuduje do ok 12-18 czujek (np zalania) i elementów wykonawczych (elektrozawory).
moją uwagę zwrócił HUB Zipamicro. Co sądzicie o tym Zipamicro? czy może są inne, leprze rozwiązania w podobnej cenie? Koleją rzeczą która mnie ciekawi to kwestia żywotności czujek dymu, gazu i CO, chodzi mi tutaj o żywotność sensorów. No i jak w praktyce wygląda współpraca urządzeń różnych producentów? jakich producentów polecacie do Zipamicro? Widziałem na allegro czujki Vision czadu i dymu za około 100zł co sądzicie o takich czujkach?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 10:21:03 am wysłana przez Jaro123 »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Z-wave jako alarm PPOZ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:08:53 am »
Centralki nie znam, ale jak słyszę o czujniku czadu za 100zł to już przestaję czytać. Sam dobry sensor od czujnika czadu ma żywotność koło 8 lat i kosztuje niestety dużo. Dlatego w czujniku za 100zł są wkładane badziewia i za nic bym czegoś takiego nie zamontował u klienta.
Odp: Z-wave jako alarm PPOZ
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:11:45 am »
Zgadzam się z tobą, ale temat urządzeń Z-wave jest na razie dla mnie obcy, jakie polecasz czujki pracując w Z-wave?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Z-wave jako alarm PPOZ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:42:09 am »
Jeśli chodzi o CO to polecam Fibaro czujnik, jeśli chodzi o dymu to lepszym rozwiązaniem jest np. czujnik od satela + ubs. Od satela trochę szybciej wykrywa, bo jest inna konstrukcja czujnika.
Natomiast czujnik CO od Fibaro ma najlepszy sensor jaki jest na rynku dlatego cena czujnika jest sporo wyższa. Ma on jednak też swoją żywotność 8 lat od daty produkcji.
Zalania też od Fibaro bym wziął ze względu na teleskopowe nóżki które idalnie przylegają do podłoża. Chyba, że chcemy zastosować sondę to wtedy obojętnie.
Odp: Z-wave jako alarm PPOZ
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:54:34 am »
Jeśli chodzi o CO to polecam Fibaro czujnik, jeśli chodzi o dymu to lepszym rozwiązaniem jest np. czujnik od satela + ubs. Od satela trochę szybciej wykrywa, bo jest inna konstrukcja czujnika.
Natomiast czujnik CO od Fibaro ma najlepszy sensor jaki jest na rynku dlatego cena czujnika jest sporo wyższa. Ma on jednak też swoją żywotność 8 lat od daty produkcji.
Zalania też od Fibaro bym wziął ze względu na teleskopowe nóżki które idalnie przylegają do podłoża. Chyba, że chcemy zastosować sondę to wtedy obojętnie.
a jakie czujki gazu byś polecił?
sensory w czujkach dymu i gazu też mają jakąś żywotność?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2018, 11:56:52 am wysłana przez Jaro123 »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Z-wave jako alarm PPOZ
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2018, 03:10:52 pm »
Gazu niestety nie pomogę. Musiał bym dopytać.
Jeśli chodzi o czujnik dymu to tam jest inny czujnik zazwyczaj optyczny który wymaga tylko czyszczenia co jakiś czas, aby nie było fałszywych alarmów.