Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker

  • 13 Odpowiedzi
  • 29595 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Ostatnio wcześniej robi się ciemno. Nie mam czujników ruchu na zewnątrz w miejscu gdzie parkuje, więc za bardzo nie ma jak zapalić światła, jak podjeżdżam.
Pomyślałem, że wykorzystam telefon i otoczenie. Nie chcę korzystać z GPS, bo moja bateria w telefonie ledwo wystarcza na cały dzień. Przy ciągłym śledzeniu po GPS byłby problem.
Na narożniku mojej ulicy sąsiedzi mają Wi-Fi.
Ustawiłem więc w Taskerze profil który reaguje kiedy mijam Wi-Fi sąsiadów i włącza scenę „Światełko do domu”.
Scena zapala światło i wyłącza je po 5 minutach lub po zamknięciu drzwi wejściowych.
Jak to zrobić :
Trzeba na chwilę zatrzymać się w pobliżu interesującego nas punktu , w Taskerze utworzyć profil i zdefiniować : STATE –> NET –> Wifi near
Naciskamy lupę i wybieramy router który nas interesuje. Dla uszczegółowienia możemy wybrać też siłę sygnału (signal level) lub adres MAC routera (często zdarzają się nazwy linksys, dlink itd..)

Jak już mamy zdefiniowane co inicjuje to tworzymy nowy task w którym określamy co ma się wydarzyć kiedy przejedziemy obok tego Wifi.
Wybieramy więc w tasku NET–> HTTP Get i wpisujemy wywołanie sceny w naszej HC2 :
Serwer : admin:admin@IP_CENTRALI
Path : /api/callAction?deviceID=ID_SCENY&name=turnOn

W HC2 definiujemy scenę w której sprawdzamy czy jest po zachodzie słońca i włączamy światło na 5 minut czy jak tam chcemy

Proste , nie czerpie baterii , nic nie kosztuje i co najważniejsze, działa
*

Offline plusman

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.071
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2016, 10:50:37 am »
Witaj.chciałbym żeby po zalogowaniu się do domowego WIFI wyzwoliła się scena. Niestety po wielu bojach nie działa mi ten sposób. Testuje na razie na prostej scenie zanim podejmę się docelowego rozwiązania - czyli w ramach testów po prostu ma mi się włączyć lampka

Pierwsza kwestia mam HCL więc nie wiem czy może to nie jest powodem.

Generalnie to co ma się zadziac po połączniu z WIFI to aktywacja sceny o numerze 10 która nazywa się new (na końcu wpisywałem też turnOn zamiast nazwy - a może tu muszę użyć nazwy zmiennej?)



scenę na razie zbudowałem tak ale próbowałem juz wielu warunków (czy ten sposób powinien aktywować warunek czy samą scenę niezależnie od warunku?)



może ktoś coś podpowie co robię źle i czego nie rozumiem bo na razie to mi to niestety nie wychodzi a specjalnie do tego kupiłem taskera
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 10:54:20 am wysłana przez plusman »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2016, 11:27:38 am »
Wszystko jest źle.
1. W Taskerze musi być Path: /api/sceneControl?id=10&action=start
2. Ta stworzona scena też jest źle. Trzeba zrobić warunek nieprawdziwy, bo po co ma chodzić uruchomiona lub odznaczyć uruchamiaj przy starcie centrali.
3. plug ustawić na włącz a nie stan przeciwny, bo jeśli będzie włączona to się wyłączy.

To co miałeś wpisane to uruchomienie nie sceny a konkretnego urządzenia.
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2016, 02:14:21 pm »
plusman - polecenie dla urządzenia wirtualnego jest ionne niż dla sceny i inne niż dla zwykłego urządzenia i tak jak napisał viperlodz musisz zmienić wpisy na:
urządzanie wirtualne wpisujesz:

/api/callAction?deviceID=id_urzadzenia_wirtualnego&name=pressButton&arg1=Numer_przycisku_w_urzadzeniu_wirtualnym

urządzenie:

/api/callAction?deviceID=id_urzadzenia&name=turnOn

scena

/api/scenes/id_sceny/action/start

* viperlodz czy to co napisales do /api/sceneControl?id=10&action=start ruszy tak samo jak to co ja mam - /api/scenes/id_sceny/action/start ?
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 02:19:53 pm wysłana przez marcinwojciesz »
*

Offline plusman

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4.071
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2016, 06:18:55 pm »
dzięki

testowałem i działa mi sposób viperlodz ale marcinwojesz twój sposób mi nie działa niestety
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2016, 07:19:29 pm »
całe api można sprawdzić ip/docs/
Api się cały czas zmieniało także mogły być w starych wersjach inne akcje, już dokładnie nie pamiętam, ale to nie powinno działać /api/scenes/id_sceny/action/start
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:06:24 pm »
Witam serdecznie ja sprawdzalem wszystkei mozliwosci pana marcinwojciesz i wszystko dziala z tym ze tylko jesli jestem w obszaze sieci lokalnej i moja komorka dziala na tym samym wifi co centralka. NIestety nie dziala jak jestem poza obszarem mojego wifi i korzystam z data. Pytanie czy w takiej sytuacji musze podac w taskerze ip wan i zrobic przekierowanie portow na routerze?? czy moze jest jakies inne rozwiazanie.?? czytalem gdzies ze moze tasker auto remote moze pomoc ale czy ktos to w taki sposob zrobil. Bardzo prosze o jakies sugestie - pozdraiwam
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2016, 01:55:38 pm »
Po adresie zewnętrznym można to zrobić. Albo wykorzystując VPN.
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:52:06 am »
Super pomysl Sztywniak tylko czy korzystasz z pluginu taskera - Auto Remote do tego ??
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2016, 06:30:12 pm »
nie, bezpośrednio wywołuje scenę w HC2.
Auto Remote używam
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2016, 03:54:43 pm »
Witaj.chciałbym żeby po zalogowaniu się do domowego WIFI wyzwoliła się scena. Niestety po wielu bojach nie działa mi ten sposób. Testuje na razie na prostej scenie zanim podejmę się docelowego rozwiązania - czyli w ramach testów po prostu ma mi się włączyć lampka

Pierwsza kwestia mam HCL więc nie wiem czy może to nie jest powodem.

Generalnie to co ma się zadziac po połączniu z WIFI to aktywacja sceny o numerze 10 która nazywa się new (na końcu wpisywałem też turnOn zamiast nazwy - a może tu muszę użyć nazwy zmiennej?)



scenę na razie zbudowałem tak ale próbowałem juz wielu warunków (czy ten sposób powinien aktywować warunek czy samą scenę niezależnie od warunku?)



może ktoś coś podpowie co robię źle i czego nie rozumiem bo na razie to mi to niestety nie wychodzi a specjalnie do tego kupiłem taskera




sprawdzam ten twoj kod w taskerze i w serwer port wystarczy wpisac tylko http:// przed loginem i haslem i bedzie ci dzialac jak chcialc chociaz sa stany przeciwne ustawione. P.S aha jeszcze w sciezce Path powienienes napisac byc  /api/sceneControl?id=10&action=start
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 03:59:32 pm wysłana przez confesor »
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2016, 11:58:49 pm »
Panowie nie chce mi sie nowego watku zakladac - a mam pytanko odnosnie API do sciemniaczy - czy ktos moze mi podac Api do sciemniania jakiegos urzadzenia bo probuje setValue ustawic ale mi cos nie dziala wiec ktos moze ma kapletne Api
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2019, 05:48:17 pm »
Witam jestem początkującym użytkownikiem Taskera i chciał bym żeby mi ktoś wytłumaczył łopatologicznie krok po kroku co i jak ustawić w taskerze żeby uruchamiał scenę która to po znalezieniu się mojego telefonu w strefie zasięgu wifi mojego domu wysyłał komende do HC2 o uruchomieniu sceny
*

Offline ZborekGrypser

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: malinka
Odp: Android – światło na podjeździe gdy się zbliżam – Tasker
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2019, 11:19:41 am »
OP: Czy wykrywanie wifi sąsiada to dobre rozwiązanie? W sensie - widzę co autor miał na myśli, ale wciąż zsynchronizowałbym to z moim własnym albo jakimś czujnikiem w okolicy. Może po prostu nadajnik Bluetooth albo jakiś stary telefon/domofon z wifi?