Gadaczka

  • 24 Odpowiedzi
  • 14977 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2016, 11:08:07 am »
Cześć jestem tu nowy i może gdzieś jest na forum o tym temat jednak nie znalazłem. Mianowicie, czy myślał ktoś jak w łatwy sposób zrobić taką gadaczkę z użyciem PAW SERVER lub bez niego (nie wiem może za pomocą Rasberry Pi), aby ostrzegała nas o niebezpieczeństwie np. "drzwi garażu zostały otwarte" nie tylko w sieci lokalnej ale i w sieci WAN ?

...a w jakim systemie ID ?

Ten wątek bardzo ładnie wyjaśnia jak to można zrobić. W tym wypadku w HC2 Fibaro.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 11:11:49 am wysłana przez Jacek »
Jacek
*

Offline rakq

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: rakq
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2016, 01:31:15 pm »
Tak tutaj jest fajnie wytłumaczone jak to zrobić, ale tylko w sieci lokalnej to działa.

Chciałbym, aby to działało za pomocą HC2 Fibaro w ten sposób że:  kiedy ma mnie w domu, nie jestem połączony z siecią domową tylko np. za pomocą pakietów internetowych, na telefonie informacja głosowa ostrzeże mnie że dzieje się coś niebezpiecznego w domu. Jeśli miałby ktoś jakiś pomysł jak to zrobić bardzo proszę o pomoc, robię taki projekt na pracę inżynierską.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 20, 2016, 05:09:19 pm »
Tak tutaj jest fajnie wytłumaczone jak to zrobić, ale tylko w sieci lokalnej to działa.

Chciałbym, aby to działało za pomocą HC2 Fibaro w ten sposób że:  kiedy ma mnie w domu, nie jestem połączony z siecią domową tylko np. za pomocą pakietów internetowych, na telefonie informacja głosowa ostrzeże mnie że dzieje się coś niebezpiecznego w domu. Jeśli miałby ktoś jakiś pomysł jak to zrobić bardzo proszę o pomoc, robię taki projekt na pracę inżynierską.
Do zdalnej komunikacji wykorzystaj program AutoRemote. Ekspertem od tego jest Sztywniak. Wykorzystuje ON ten program. Poproś Go o bliższe informacje.
Ps
PAW Serwer również posiada plugin do zdalnej obsługi. Nazwę znajdziesz w opcjach zaawansowanych apk PAW Serwer.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 05:11:28 pm wysłana przez Jacek »
Jacek
*

Offline rakq

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: rakq
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 24, 2016, 06:00:57 pm »
Dziękuje Jacek
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 26, 2016, 04:55:41 pm »
Autoremote to plugin do Taskera. Na youtube są fajne filmiki, które pokazują działanie
*

Offline rakq

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: rakq
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2016, 06:48:51 pm »
A ma ktoś może pomysł jak zrobić to bez użycia AutoRemote? Chodzi o to że to ma być mój projekt do pracy inżynierski zrobiony przeze mnie.
Myślałem żeby zrobić przez sieć VPN. Stworzyłem serwer na Raspberry pi kilenta na androida ale się okazało że u siebie w domu nie mam zewnętrznego IP. Komunikacja jest tylko w sieci lokalnej. Na uczelni mógłbym to zrobić przekierować porty i połączenie zewnętrzne działałoby, ale tu znowu rodzi się pytanie.
Nie miałem do czynienia jeszcze z HC2 Fibaro z siecią VPN też nie bardzo.  Zastanawiam się w taki sposób wysłać powiadomienie o zagrożeniu z HC2 do serwera VPN a następnie z serwera przez tunel VPN do klienta na  telefonie z androidem podłączonym do sieci 3G/4G LTE.
Jeśli ma ktoś jakiś pomysł bardzo proszę o podpowiedź.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2016, 10:07:53 am »
Najpierw poczytaj jak działa sieć VPN prywatna to odpowiesz sobie sam na pytanie.
*

Offline rakq

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: rakq
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2016, 01:14:40 pm »
Nie zadałbym pytania nie szukając informacji  o VPN wcześniej w internecie.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2016, 04:25:45 pm »
@rakq
Gdybyś dokładniej poczytał forum to znalazłbyś ten post, który może Cię nakierować na rozwiązanie problemu.
http://forum.lic.pl/fibaro/alternatywa-dla-paw-serwera-i-taskera/
*

Offline rakq

  • * 8
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: rakq
Odp: Gadaczka
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 01, 2017, 12:29:02 pm »
Witam, staram się zrobić zdalne powiadamianie głosowe wykorzystujące Fibaro HC2 i gadaczke z Pawserver jako pracę inżynierską.  Napotkałem jednak następujący problem, proszę o radę i pomoc.

Mam stworzony server VPN na raspberry Pi na uczelni. Do tego mam skonfigurowanego klienta na androidzie. Uruchamiam go za pomocą OpenVPN i znajduję się tak jakby w sieci lokalnej uczelni pod adresem końcowym tunelu 10.8.0.2.

Problem jest taki aby pawserver zawsze uruchamiał się  pod adresem ip z wirtualnej sieci prywatnej ( czyli 10.8.0.2:8080) a nie z karty sieciowej telefonu (np. 192.168.100.5:8080) jak jestem podłączony do internetu za pomocą rutera w domu lub pakietów internetowych.  Ma ktoś pomysł jak to zrobić ? Można jakoś zmienić IP telefonu?

Próbowałem zmiany w kodzie źródłowym pawservera który jest dostępny na http://paw-android.fun2code.de/, aby pawserver "na sztywno" uruchamiał się pod adresem 10.8.0.2:8080 ale to jest jakaś okrojona wersja pwaserver 0.30 i nie potrafię sobie poradzić.  Bardzo proszę o pomoc.