HC2 + Satel

  • 13 Odpowiedzi
  • 15565 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HC2 + Satel
« dnia: Marzec 26, 2016, 10:37:25 am »
Wesrja HC2 - 4.080
Satel zintegrowany poprzez ETHM 1 plus

Mam problem z tą integracją, co jakiś czas komunikacja pada. Żadne urządzenia z satela nie zmieniają stanu w Fibaro,
pomaga aktualizacja HC2 jeżeli takowa się pojawia lub restart centrali i odczekanie jakiegoś czasu.
Jak u was sprawdza się HC2 + Satel?
*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2016, 08:51:10 pm »
Ja mam podobnie - co jakiś czas wygląda to tak jakby komunikacja pomiedzy HC2 a Integra siadała. Co ciekawe w interfejsie Fibaro widze np nauszenie czujek ale nie widze czy alarm jest uzbrojony czy nie - tak jakby fibaro nie cyztało statusu czuwania. Mam parę scen opartych własnie o status czuwania alarmu i niestety od czasu do czasu jestem zmuszony albo zrestartować HC2 albo przeładowac całą konfigurację Satela. Siedziałem już przy tym długo i nie jestem w stanie wykazac co może powodować to że czasem przestaje działać ...

Też bede wdzieczny za sugestie co może być nie tak ...

Pozdro
Youka
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2016, 10:46:10 am »
Chciałbym to ściśle określić, czy problem jest ogólny czy coś u mnie siada. Problemem może być router, ethm lub fibaro.
Teraz oddałem fibaro na reklamację ponieważ nie mogłem zrobić recovery i zauważyłem, że wywaliło mi w Satelu błąd ethm, więc może tutaj też tkwi problem.
Prosiłbym innych o opinie i spostrzeżenia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2016, 04:20:03 pm wysłana przez Ernidebest »
*

Offline Tomkin

  • * 6
  • 0
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2016, 08:58:44 am »
u mnie podobnie,   raz na jakis czas czujki satela nie wywolują sceny,  pomaga restart centrali HC2.
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2016, 07:58:53 am »
Witam
u mojego klienta podobnie, tylko że restart fibaro wywala na plecy komunikacje. siedziałem już z supportem kilka ładnych godzin i ten sam efekt. sytuacje poprawia przeładowanie konfiguracji w pluginie ale nie na długo. ewentualnie skonfigurowanie od zera całego połączenia też nie na długo.
Inni mówią, że u nich działa - słyszałem nie raz, ale mojej sytuacji to nie zmienia.
Ustaliłem z klientem, że nie opieramy się na połączeniu SATEL - FIBARO bo dostawał piany za każdym razem gdy o tym wspomniałem a ja nie chciałem ciągle słuchać wiązanek, które z resztą dotykały mnie osobiście jako instalatora, choć skierowane wprost do fibaro!!
Czy na prawdę nie ma rozwiązania tego problemu???
Pozdrawiam
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2016, 04:21:21 pm »
Witam,

u mnie to samo ... po zaniku prądu pada komunikacja z Satelem ...
Czy ktoś już znalazł rozwiązanie by nie przeładowywać co chwilę konfiguracji itd. ??

Krzysztof
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2016, 07:58:16 am »
Na tą chwile odradzam klientom taką integrację, wolę to zrobić na UBS i zczytywać stan alarmu.
Niby w Fibaro twierdzą, że już integracja została poprawiona, ale u mnie co jakiś czas nieregularny wywala się.
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 19, 2016, 11:31:11 pm »
Wszystko w porządku, ale jak słyszę od klienta, że nie po to kupił ETHM za 500 czy ileś zł by teraz rezygnować z tego i jeszcze cokolwiek teraz dokupywać, gdzie miało być tak pięknie!? To brak mi argumentów na obronę. I zmuszony byłem wysłuchiwać jakie to Fibaro nie jest kiepskie (mówiąc pięknymi słowami) :-\

Po prostu chciałbym, żeby problemu nie było i bardzo będę wdzięczny za pomoc.
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2016, 07:29:33 am »
spróbuje jeszcze raz u mnie przeładować cały alarm, zobaczymy na jak długo.
*

Offline yulas

  • * 4
  • 0
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2016, 11:54:20 am »
Witam!

Podbijam temat.
Czy próby były wykonywane na module ETHM-1  czy następcy ETHM-1 Plus ? Jeszcze przychodzi mi na myśl że być może, HC2 zbyt często odpytuje moduł i tu leży problem?

*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2016, 09:16:44 am »
Witam!

Podbijam temat.
Czy próby były wykonywane na module ETHM-1  czy następcy ETHM-1 Plus ? Jeszcze przychodzi mi na myśl że być może, HC2 zbyt często odpytuje moduł i tu leży problem?

U mnie teraz sie tak podup...ło, ze ani restarty ani przeładowanie konfiguracji juz nie pomagają. Co więcej Fibaro wyswietla powiadomienie o niekompletnej konfiguracji Satela i ani sie nie da przeładować konfiguracji (utyka na 0%), ani nawet urządzenia Satel usunąć nie mogę ...

Ma ktos pomysł jak wywalić Satela jako urodzenie albo cały pługom razem z konfiguracja ??

Pozdrawiam



Youka
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2016, 11:09:40 pm »

Ma ktos pomysł jak wywalić Satela jako urodzenie albo cały pługom razem z konfiguracja ??


Ja normalnie wywaliłem z pluginu alarm satela, ale przy dodawaniu należy już to zrobić na innym porcie ponieważ wyświetla, iż ten jest już zajęty.

U mnie narazie wszystko działa mniej więcej od 2-3 tygodni, wcześniej się zwieszało i pomagał restart.
*

Offline MarcinFibaro

  • * 5
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.90
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2016, 10:03:47 pm »
Problem leży po stronie firmware ETHM-1 Plus.

Należy zrobić update modułu ETHM-1 do najnowszej wersji, zrywanie komunikacji w najnowszej wersji zostało naprawione!
*

Offline Kamol_

  • * 14
  • 1
Odp: HC2 + Satel
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2016, 10:28:22 pm »
Miałem tą samą sytuację z ciągłym brakiem możliwości korzystania z Satela bo komunikacja padała - co dwa dni restart centralki Satela. Ostatnio jednak nie było mnie w domu przez 3 tygodnie i podczas urlopu okazało się, że komunikacja działa bezproblemowo - przyjeżdżali teściowie podlewać kwiatki itd. komunikacja działała bezproblemowo - po powrocie usunąłem z plaginu Satela konieczność Zapisywania zmiany stanu najczęściej naruszanych wejść w Panelu Zdarzeń - jak ręką odjął. Nadal pozostała informacja o ostatnim naruszeniu ale nie ma  w Panelu całego logu z setkami naruszeń. Myślę ,że problemem była ilość przesyłanych danych.

Pozdrawiam
T