HCL - automatyka ogrzewania nie działa

  • 1 Odpowiedzi
  • 3010 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HCL - automatyka ogrzewania nie działa
« dnia: Styczeń 31, 2017, 09:21:25 am »
Cześć,

Od miesiąca mam HCL i trochę urzadzeń sterowanych oświetleniem oraz ermostaty Danfoss LC-13.

Od kilku dni mam problem ze sterowaniem ogrzewaniem.

Od początku:

Kilka dni temiu zauważyłem, że HCL i aplikacja mobilna pokazują mi datę jako 1.1.1970 a ogrzewanie wariuje. Wczoraj zadzwoniłem do Fibaro i najpierw kazali mi zrobić recovery, a jak nie pomogło to przestawienie czasu na ustawienia ręczne i potem z powrotem na server czasu i czas przestawił się na rzeczywisty.

Ogrzewanie jednak nadal nie działa według grafika, który mam ustawiony. Przestawienie ręczne w aplikacji bądź konsoli Fibaro działa i termostaty przestawiają się na ręcznie zadaną temperaturę.

Wersja oprogramowania HCL to 4.110

W ramach testów:
- usunąłem sceny związane z ogrzewaniem, żeby nie zakłócały pracy grafika;
- usunąłem wszystkie strefy, dodałem jedną a do niej wszystkie termostaty i ustaliłem grafik, bez rezultatu;
- stworzyłem od nowa wszystkie strefy i przypisałem im poszczególne termostaty i ustaliłem grafik
- zmieniłem w jednym pomieszczeniu ręcznie temperaturę na 2 godziny i po tym czasie nie wróciła do tej z grafika.

Pomimo tego, że ogólnie sterowanie ogrzewaniem działa, to automatyczne zmiany z grafika nie działają.

Macie jakieś rady co dalej z tym zrobić?
Odp: HCL - automatyka ogrzewania nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2017, 09:02:14 pm »
Sprawa się chyba wyjaśniła.

Dzisiaj patrzyłem jeszcze co może być nie tak i zwrócił moją uwagę uptime konsoli pokazujący kilka tysięcy dni, mimo, że wczoraj ją restartowałem.

Problemem było złe odczytywanie czasu przez konsolę z pool.ntp.org. Pokazywała aktualny czas, ale uptime pokazywała jakby był 1 stycznia 1970.

Zmieniłem serwer na time.google.com, restart i problem zniknął.