Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA

  • 10 Odpowiedzi
  • 5618 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« dnia: Styczeń 07, 2017, 01:22:51 am »
Witam serdecznie,

Nowy na forum, od miesiąca HC2 w domu i się bawię :)

Szukam sposobu, na wydawanie komend z-wave w lua, których nie pokrywa api fibaro.
Konkretnie chodzi mi o wysłanie Notification Report do urządzenia, które oczywiście nie ma magicznego szablonu, więc hc2 nie wie co i jak.

Dla zainteresowanych detalami, to syrena wielosygnałowa dlink dch-z510 (na bazie philio pse02).
Poza zwykłym "wyciem" które działa w hc2 jako switch, można zrobić z tego alarm pożarowy czy gong do drzwi. Aby to uzyskać, urządzenie musi dostać powiadomienie (notification report) o konkretnym typie i wartości.

Znalazłem kod do większości centralek jak to obsłużyć, ale nie do naszego hc2 :(

Pomożecie?


*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2017, 12:19:31 pm »
Witam
Właśnie zakupiłem syrenę DLink DCH-Z510 w sklepie internetowym . Jeżeli uda mi się  właściwie nią sterować to na pewno podzielę się tymi informacjami na tym forum.
Jacek
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:24:40 pm »
Witam ponownie.

Naprawdę nikt a nikt nie wie, jak ręcznie wysłać ten nieszczęsny "Notification report" do konkretnego urządzenia?
Jeżeli po prostu się nie da, to też z góry dziękuję za odpowiedź.

p.s. tak, pisałem do supportu. Poza automatyczną odpowiedzią, nic nie dostałem.
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2017, 10:04:07 pm »
Robisz to przez api http, opis ip.fibaro/docs devices

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2017, 11:17:24 am »
Mam tą samą syrenkę alarmową. Niestety również nie udało mi się zmusić jej do wydania innego dźwięku poza standardowym "General Alarm". Z poziomu centralki mamy dostęp ( jako użytkownicy końcowi ) do konfiguracji urządzenia ( tzw COMMAND_CLASS_CONFIGURATION ). Nie mamy programowej możliwości generowania w sieci z-wave różnych sygnałów ramek alarmowych ( tzw COMMAND_CLASS_NOTIFICATION ). Odpowiednio ustawione parametry sygnału alarmowego generowanego w naszej sieci z-wave ( dobrane parametry dla COMMAND_CLASS_NOTIFICATION ) wywołałyby odpowiednie ( inne ) sygnały alarmowe.
Próbowałem asocjacji z urządzeniami Fibaro generującymi sygnały alarmowe w sieci z-wave ( Smoke Sensor, Flood Sensor ). Nic z tego. Ramki alarmowe tych urządzeń nie są prawidłowo interpretowane przez DCH-Z510 Z-Wave Siren.
Wydaje mi się ( może się mylę ), że w obecnej chwili jedynie pracownicy Fibaro mają dostęp do tej "warstwy" programowej.
Jacek
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2017, 07:43:45 pm »
Mam tą samą syrenkę alarmową. Niestety również nie udało mi się zmusić jej do wydania innego dźwięku poza standardowym "General Alarm". Z poziomu centralki mamy dostęp ( jako użytkownicy końcowi ) do konfiguracji urządzenia ( tzw COMMAND_CLASS_CONFIGURATION ). Nie mamy programowej możliwości generowania w sieci z-wave różnych sygnałów ramek alarmowych ( tzw COMMAND_CLASS_NOTIFICATION ). Odpowiednio ustawione parametry sygnału alarmowego generowanego w naszej sieci z-wave ( dobrane parametry dla COMMAND_CLASS_NOTIFICATION ) wywołałyby odpowiednie ( inne ) sygnały alarmowe.
Próbowałem asocjacji z urządzeniami Fibaro generującymi sygnały alarmowe w sieci z-wave ( Smoke Sensor, Flood Sensor ). Nic z tego. Ramki alarmowe tych urządzeń nie są prawidłowo interpretowane przez DCH-Z510 Z-Wave Siren.
Wydaje mi się ( może się mylę ), że w obecnej chwili jedynie pracownicy Fibaro mają dostęp do tej "warstwy" programowej.
Niestety masz rację, myslalem (nie mam tej syrenki) że obsluguje się ją przez zmianę parametrów konfiguracyjnych. Mam czujnik bramy garażowej z syrena gdzie funkcje, dźwięki wywoluje sie przez zmiane odpowiedniego parametru na 1.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2017, 01:27:27 pm »
Zastanawiam się, czy nie można by wykorzystać drugiego kontrolera (slave), w którym mielibyśmy większe możliwości wysyłania komend. Jakiś RaZberry albo coś z półki, byle nie miało kagańca na api.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2017, 01:34:16 pm »
To już chyba taniej i szybciej zrobić to na innym urządzeniu. Wykorzystać syrenę podpiętą pod switch, albo inne syreny działające z Fibaro.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2017, 03:54:25 pm »
To już chyba taniej i szybciej zrobić to na innym urządzeniu. Wykorzystać syrenę podpiętą pod switch, albo inne syreny działające z Fibaro.
@viperlodz
Syrenka ta w Fibaro jest prezentowana właśnie jako  switch ( wł./wył )oraz binary sensor ( ikonka ruchu ). Włączenie jej następuje poprzez zmianę stanu on/off i generowany jest stan naruszenia sensora ruchu. Kolega dodatkowo chciał "wydusić" z syrenki inne dźwięki np. "stan zalania", "stan zadymienia", "gong dzwonka" itp. Syrenka ta ma możliwość generowania 6-ciu różnych sygnałów w zależności od generowanej ramki alarmowej w sieci. Niestety my w Fibaro nie mamy możliwości programowego generowania stanów ( raport notification ) alarmowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 03:57:37 pm wysłana przez Jacek »
Jacek
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 24, 2017, 04:22:24 pm »
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Nie doczytałem:)
*

Offline Yareck

  • * 6
  • 1
Odp: Ręczne wysyłanie komend z-wave w LUA
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2017, 10:46:05 am »
odkopuję - czy komuś się może udało? również planuję zakup jakiejś wielosygnałowej ale jak mam ją później użytkować jako on/off to nie ma sensu...