Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd

  • 6 Odpowiedzi
  • 3044 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« dnia: Maj 18, 2016, 06:02:15 pm »
Witam. Od niedawna mam HC2 i staram się utworzyć sceny przybycia i wyjazdu z domu. Pojawiam się w nim raz w tygodniu. Chciałbym za pomocą czujki ruchu (mam 3) włączyć bojler, telewizor, światło itp. I odwrotnie w przypadku wyjazdu. Same sceny jakoś zrobiłem, ale nie włączają się automatycznie (muszę ja aktywować na komórce). Chciałbym, żeby np. po godzinie nieobecności w domu sama aktywowała się.
Czy mógłby mi ktoś pomóc? Niestety scena z kafelków, więc chyba nie wyślę podglądu.
*

Offline marcinwojciesz

  • Moderator Globalny
  • ***** 122
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.042, Sterbox
Odp: Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2016, 08:35:04 am »
Ta scena jest napisana tak, że jeżeli zostaną spełnione te 4 warunki to ...... i pytanie czy chcesz aby zadziałało wtedy jak wszystko naruszysz czy raczej jak jedno lub 2 z nich?
Użyj może "LUB" i zobacz czy o to chodziło.
*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Odp: Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2016, 09:14:01 am »
Czciałbym żeby: jeżeli brak ruchu przez np. 3 godziny/ i ruch wykryty oraz naruszone drzwi / to włącza się bojler, TV, światło itp. oraz wysyła wiadomość na komórkę o tym fakcie.
Próbowałem już różnie.
I odwrotnie. Gdy wyjadę i brak ruchu przez np. 1 godzinę, to wszystko się wyłącza.
Mogę prywatnie podać hasło do mojego HC2, jeżeli zgodzisz się wejść i ustawić..
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2016, 12:56:23 pm »
@2301
A może przyda Ci się po przerobienu scena- zachowując ograniczone zaufanie co do stabilności - zamieszczona na tu:
http://forum.fibaro.com/index.php?/topic/21424-geofencing-scenes/
*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Odp: Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2016, 01:05:17 pm »
Jestem zielony, jak groszek na wiosnę. Nic mi to nie mówi. Potrzebuję kogoś, kto wejdzie mi na konto i to ustawi. To pewnie nie jest coś trudnego, ale dla tego, kto się zna..
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2016, 03:34:04 pm »
Niestety potrzebujesz albo instalatora albo wiedzy. Tą drugą można nabyć na forum a instalatora możesz poszukać w dziale Giełda-ogłoszenia.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Dom letniskowy - przyjazd i wyjazd
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2016, 07:39:04 pm »
Zgadzam się z andre. Na forum są osoby, które mogą naprowadzić. To co potrzebujesz to pomoc fachowca. Wystarczy wpisać w google "pomoc zdalna fibaro" i znajdziesz pomoc, ale niestety nie za darmo.