Efekt kinowego przygasania światła

  • 3 Odpowiedzi
  • 2868 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Efekt kinowego przygasania światła
« dnia: Styczeń 20, 2018, 10:22:46 am »
Witajcie,
Chaiałbym zrobić taką scenę, po włączeniu telewizora przygasają światła w pokoju.
Nie wiem czy da się to oskryptować ale pomyślałem żeby fakt włączenia telewizora wykryć za pomocą zmiany poboru energii z gniazdka.
Ktoś już coś takiego robił, ma jakiś pomysł?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Efekt kinowego przygasania światła
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2018, 11:49:42 am »
Spokojnie można coś takiego zrobić, tylko musisz przewiedzieć więcej rzeczy niż pobór energii. Chyba, ze zawsze chcesz żeby przygasały światła. U mnie jednak by się to nie sprawdziło, bo nie zawsze chcę uruchomić scenę kino. Do sceny kino mam przycisk przy kanapie.
Odp: Efekt kinowego przygasania światła
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:04:27 am »
Chodzi tylko o to aby przygasic linie świateł nad telewizorem, i tak zastanawiałem się jak wykryć fakt włączenia telewizora.
Jestem początkującym pasjonatem, w związku z tym temat skryptów jeszcze przede mna. Czy da się to jakoś inaczej ogarnąć?
Odp: Efekt kinowego przygasania światła
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2018, 12:12:50 am »
Wyłączenie TV definiujesz na podstawie poboru W, o ile masz tv podłączony pod włącznik z-wave, lampy i sterowniki rgbw z-wave przygasają światła tylko kinowo.
Osobiście mam cały sprzęt HI-FI pod sieć z-wave, jeśli nie pracuje to jest off, tak samo mam osobno oświetlenie osobno TV i osobno ściany. Sceny w zależności od tego co się dzieje czy radio czy TV, czy noc, czy dzień etc.