J-23 znowu nadaje - dlaczego?

  • 8 Odpowiedzi
  • 3562 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tadeo12343

  • * 18
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: tadeo12343
J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« dnia: Listopad 29, 2016, 12:41:36 pm »
Tak jak w słynnym odcinku Stawki Większej niż Życie Kapitan Hans Kloss uznany przez tzw Centralę za denata nagle znów zaczął przesyłać komunikaty tak w scenie którą załączam ponizej światło włacza mi sie w biały dzień mimo, ze jest wstawiony warunek zachodu słońca. W tym wypadku centralą jest HCL  ale ja niestety nie wiem jak powiedziec do niej = nie ze mna te numery Bruner. Nota bene najpopularniejszy "cytat z filmu" ktory powyzej przytoczylem nigdy w nim nie pada.
Czy któryś z szanownych kolegów ma pomysł dlaczego tak sie dzieje tzn. dlaczego swiatło włącza sie mimo ze jest dzień.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2016, 08:40:31 pm »
Jest na forum opis jak to lepiej zrobić.

Najpierw tworzymi zmienna pora dnia. Pozniej przypisujemy jej dzien/noc.

Na tej podstawie decydujemy o wlaczeniu swiatla w nocy.
*

Offline tadeo12343

  • * 18
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: tadeo12343
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2016, 07:21:12 pm »
scena 1      jezeli jest wschod slonca to -pora dnia- =dzien
scena 2      jezeli jest 15 min po zachodzie slonca to - pora dnia- =noc

scena 3 jezeli pojawiam sie w obszarze x+1500m i -pora dnia- =noc to swiatlo=wlacz

Tak?
tylko ze w scenie 3 beda 2 wyzwalacze pora dnia i polozenie gps
Centralka HCL
Pomozesz?
 PS. WG INFO Z SUPPORTU FIBARO timer zachod slonca jest resetowany o 00 dnia nastepnego czyli jezeli jest wtorek o 23 to dla timera fibaro w srode o 00.00 jest juz widno. nonsens. Jak traktowac ten timer - jest 15 min po zachodzie slonca i juz czy jest 15 lub wiecej minut po zachodzie słonca. Czy timery dzialaja na hcl? bu juz mnie to wk...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 07:30:47 pm wysłana przez tadeo12343 »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2016, 09:42:58 pm »
Resetowany o 00.... jakieś bzdury Ci napisali. Możesz wkleić tego emaila lub powiedzieć kto Ci takie brednie podał?
Robię tak u klientów od kiedy istnieje Fibaro i zawsze działa.
*

Offline tadeo12343

  • * 18
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: tadeo12343
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2016, 12:43:32 pm »
Koles z supportu telefonicznego powiedział mi ze blok timera okresowego - pn wt sr itd 15 min po zachodzie słońca jest resetowany do zera np wtorkowy w srode o 00:00 czyli ze w srode o godz 00:00 nie jest wtorek po zmroku i nie nest tez sroda po zmroku czy przed switem. Jes po prostu sroda i jest widno. Nie rozumiem działania tych zmiennych - przypisuje im wartosci 0 lub 1 gps wyzwala scene elegancko tyle tylko ze tez rano a tego chce uniknac. Ponizej screeny. Chodzi o to ze mieszkam w lesie i chce zeby miec oswietlony plac zanim wyjde z samochodu czyli zanim dojade do domu. Wszystko ok tylko ze swiatlo zapala mi sie tez jesli wjade do strefy gps rano i musze go gasic z palucha.

czy na HCL dzialaja timery?

Jak/gdzie mozna sprawdzic stan zmiennej w danej chwili czyli czy w tym momencie przyjela waroosc 0 czy 1 dla zmiennej predefiniowanej bo rozumiem ze taka nalezy uzyc w tej scenie.
*

Offline tadeo12343

  • * 18
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: tadeo12343
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2016, 03:05:05 pm »
Dobra - sam sie zapytałem to i sam po testach sobie odpowiem. Super forum - jedyne odpowiedzi to kod LUA - dzieki - na prawde.
scena ze screenow dziala tylko nalezy zmodyfikowac parametr - nie o wschodzie słonca tylko z 15 min wczesniej ale to wedle uznania.
Krotki turtorial bo moze to banalne ale logika fibaro jest dziwna.
Po pierwsze plus obszaru GPS nie oznacza srednicy tylko promien wiec jezeli mamy punkt x i od niego wyznaczamy obszar np 1000m to jest to promien okregu obszaru z srodkiem w punkcie x - w support fibaro tylko domysly - tu sprawdzone jest to promien.
Po drugie - timery nie działaja w scenach HCL BEZPOSREDNIO a przynajmniej nie w tej scenie z zapalaniem swiatla z gpsu wiec trzeba zrobic to na zmiennej - pytalem gdzie mozna zobaczyc aktualny stan zmiennej - nikt nie podpowiedział - okazuje sie ze tokladnie tam gdzie ja sie ustawia czyli w panelu zmiennych. Probkowanie gps co 1 min wiec jadac autem z v=60km/h daje 1km/minwiec trzeba miec strefe ok 1,5 km zeby zalapalo - oczywiscie fibaro nie umozliwia wyzwolenia probkowania za pomoca sceny - bo po co - musi probkowac caly dzien albo na timerze - chlopaki jeszcze na to nie wpadli. Na razie tyle. musze sobie sam podziekowac za pomoc.

-Dzieki stary
-OOOO. Nie ma za co ;D
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2016, 06:26:24 pm »
Fajnie że sam ogarnąłeś i się tym podzieliłeś. Forum jest po to żeby pomagać, a nie za kogoś coś robić. Najpierw trzeba się czymś podzielić żeby wymagać pomocy;)

Sceny z GPS ogólnie uważam za kiepskie, bo słabo to zawsze działało. W zależności od telefonu itd. dodatkowo ciągnie ostro baterię.
*

Offline tadeo12343

  • * 18
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: tadeo12343
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2016, 05:06:18 pm »
Tez sie cieszę bo nie jestem jakims tam super hiper mega giga tera itp.Centralke HCL nabylem sobie z internetem w Orange za 199 zl wraz z motion sensorem a abo mam 59 zl za internet wiec fajnie. Ale nie chce tu reklamowac usług orange. Dom mam w lesie - srednio przyjemnie wysiadac po ciemku i do tego ja kupilem.
ale ale czy ktos mi podpowie skad wydobyc link ktory wlacza lub wylacza dana scene i jak go zapisac wraz z hasłami tak zeby zapalic cos zdalnie przez NFC?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: J-23 znowu nadaje - dlaczego?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:40:08 pm »
Poszukaj w wątkach z taskerem. Tam masz wszystko co potrzeba:)