Jak wylaczyc scene by sie nie wlaczala

  • 3 Odpowiedzi
  • 2970 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Jak wylaczyc scene by sie nie wlaczala
« dnia: Styczeń 08, 2017, 12:17:32 am »
Witam serdecznie wyszystkich - ostatnio zastanawialem sie nad problemem wylaczania scen, a mianowcie dla przykladu:
w sypialni mam sensor ruchu dzieki ktoremu wlacza mi sie swiatlo tylko w nocy, lecz gdy chce isc spac i wylaczam swiatlo to i tak swiatlo sie wlaczy przez uruchomienie sensoru ruchu. Chcialbym jakos wylaczac ta scene by juz sie nie wlaczala w nocy az do czasu ja sam wlacze recznie. Chcialem na poczatku wykorzystac do tego fibaro buttona lecz nie wiem jak. Na laptopie sceny maja suwaki wiec da sie to zrobic na laptopie lecz w aplikacji nie ma takiej funkcji, Api tez nie znalazlem na wylaczanie sceny (znalazlem tylko na wylaczanie sceny gdy instancja jest  wlaczona). Prosze o jakas podpowiedz lub rozwiazanie - pozdrawiam
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Jak wylaczyc scene by sie nie wlaczala
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:42:38 am »
witam,

Tez sie zastanawiałem na takim zagadnieniem (ja chciałem zrobic to bardziej globalnie - odłacyc wszystkie sceny na wypadek "wojny").

Wpadłem na pomysł zmiennej globalnej (zamiana za pomocą dowolnego przycisku, urzadzenia virtualnego, switcha czy innego warunku), ktora by powodowała wyjscie ze scen przy probie ich uruchomienia.

Oczywiscie wymaga to modyfikacji scen i stworzenia zmiennej globalnej, ale wydaje mi sie ze jest to w miare proste rozwiazanie i powinno dzialac w miare poprawnie.

Pozdrawiam

Piotr
*

Offline Dzeq

  • * 1
  • 0
Odp: Jak wylaczyc scene by sie nie wlaczala
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2017, 10:24:55 pm »
Witam
Z przyciskiem bym spróbował tak:
Ustawiam zmienna globalną np. IdeSpac o wartościach 0,1
Robię scenę która ustawia wartość zmiennej na 1 i przypisuje jej uruchomienie Np. Do podwójnego przycisnięcia button'a. Analogicznie druga scena ustawia wartość na 0 przypisujesz np do pojedynczego wciśnięcia.
W scenie ze światłem ustawiasz dodatkowy warunek by uruchamiała się tylko gdy zmienna ma wartość 0.
Pozdrawiam
Jacek
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Jak wylaczyc scene by sie nie wlaczala
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2017, 11:52:07 am »
Dzięki panowie dzięki za odp.  Zrobiłem. Taki sobie script w LUA wykorzystując zmienna globalna.  Lecz teraz zastanawiam się jak zawrzeć scenę by światło się nie włączalo pokoju jak jest uruchomione z przycisku jeśli jest uruchomione w. Nocy z sensora ruchu to uruchamia scenę i się wyłącza po 20 sec.  Bez pomyślałem. O zmiennej globalnej dla. Przycisku.  Mam wstępny projekt ale to jeszcze nie dziala tak jak powinno.  Jakieś pomysły?  Może ktoś ma taką scenę.  Pozd