Markiza on/Markiza off

  • 7 Odpowiedzi
  • 6184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Markiza on/Markiza off
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 04:46:05 pm »
Witam.
Mam wielką prośbę do doświadczonych użytkowników F..., po przejściu z 3.60 na 4.042 przestały mi działać sceny do automatycznego otwierania i zamykania markizy.
Scena Markiza on ma za zadanie otworzyć markizę  jak jest dzień i temperatura osiągnie 20 stopni oraz prędkość wiatru jest mniejsza niż 20 km/god  i nie poda deszcz. Scena otwarcia markizy nie działa i nie mogę sobie poradzić z jej uruchomieniem.
Scena Markiza off z kolei działa bez względu na to czy zmienna jest on, czy off a ma działać tylko wtedy gdy zmienna jest on lub zostanie zmieniony którykolwiek (noc, deszcz, temperatura, wiatr) z warunków.
Bardzo proszę o pomoc.   
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:18:44 pm »
--[[
%% properties
3 Temperature
3 Wind
%% globals
--]]

scena uruchamia się tylko na te 2 wyzwalacze i jeszcze pod warunkiem, że to urządzenie o ID 3, je do sceny przekazuje.
czyli w tej chwili ( jeśli urządzenie ID 3 działa) scena uruchomi się po zmianie temperatury i wiatru
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee no co Ty ;-)
Czy czasami ID 3 to nie jest pogoda z Yahoo ?
eeeee to się nie nadaje do sterowania markizy. Jak najszybciej zrezygnuj z tego rozwiązania.
Ta pogoda jest niewiarygodna. Ostrzeże Cię o wietrze jak już markiza będzie leżała w szczątkach.
Do markizy musisz mieć czujnik wiatru !!!
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2015, 06:46:41 am »
ID3 to pogoda pobierana z F..., czujnik wiatru myślałem o tym od kolegi viperlodz ale znowu te kable, czy macie może jakieś inne pomysły na automatyzację markizy
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 06:55:06 am wysłana przez wiesiekr »
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2015, 09:51:22 am »
Możesz kupić inny czujnik wiatru i pobierac z niego dane do jakiejs wirtualki. Sztywniak niestety ma racje, pobieranie siły wiatru i opadu z yahoo to nie jest dobry pomysl.
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2015, 12:59:59 pm »
Muszę to zrobić tak aby było to jak najprostsze, ponieważ moje umiejętności w kodach są żadne a w mojej mieścinie niema fachowców od F.... 
Ok kable jakoś przełknę wykorzystam kanał wentylacyjny i umieszczę czujniki na kominie (choć do końca nie wiem czy to doby pomysł), tylko jeszcze bym potrzebował jakiś czujnik deszczu oraz temperatury do podłączenia do RGBW.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 01:09:17 pm wysłana przez wiesiekr »
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2015, 04:46:40 pm »
deszczu i temp są drogie na 0-10V
Możesz też obejść czujnik wiatru (sorry Viper) poprzez zamontowanie kontaktrona lub zalania lub motion sensora
kontaktron - masz temp i rozwieranie przy dużym wietrze (jeśli masz taką możliwość montażu)
zalania - akcelerometer, temperatura, deszcz
motion sensor : temperatura i akcelerometer
*

Offline damian

  • Moderator Globalny
  • ***** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2015, 05:22:22 pm »
Dlaczego nikt jeszcze nie zmontował nic na esp8266? Esp może zliczać obroty i na przykład wyświetlać ich ilośc na minutę... A wykorzystanie takich danych trywialne przecież... :)
patriko?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline wjacek

  • ** 33
  • 1
Odp: Markiza on/Markiza off
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 03, 2015, 06:30:33 pm »
damian, pisałem już o budżetowych czujnikach:

http://www.maplin.co.uk/p/maplin-replacement-anemometer-for-n25fr-n76nf
oraz

http://www.maplin.co.uk/p/maplin-replacement-rain-gauge-for-n25frn96fyn96gy-n77nf
oraz

http://www.maplin.co.uk/p/maplin-replacement-wind-direction-sensor-for-n96fyn96gy-n81nf

Wydaje mi się iż mimo ich chińskości odpowiednio oprogramowane w ESP lub Arduino dadzą o wiele bardziej wiarygodne i bieżące odczyty niż np. Yahoo

Czujniki dotarły do mnie już sporo czasu temu ale u mnie w robocie "klęska urodzaju"...

pozdrawiam,
Jacek