motion sensor jako czujka swiatła

  • 19 Odpowiedzi
  • 9581 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline skam84

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: motion sensor jako czujka swiatła
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2016, 01:37:42 am »
bo urządzenie bateryjne trzeba wybudzić po zapisaniu zmian lub poczakać na obudzenie. inaczej nie zapisze.
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: motion sensor jako czujka swiatła
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2016, 03:32:37 pm »
Do czujnika Aeon MultiSensor 6 ZW-100 można podłączyć stałe zasilanie..
 I wtedy faktycznie wysyła informacje na bieżąco.


Vandi czy to prawda ze mozna podpiac zasilannie do tego sensora ??? masz moze jakis manual do tego sensora - moze bys podeslal lub umiescil prosze
*

Offline skam84

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: motion sensor jako czujka swiatła
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2016, 04:20:31 pm »
Do czujnika Aeon MultiSensor 6 ZW-100 można podłączyć stałe zasilanie..
 I wtedy faktycznie wysyła informacje na bieżąco.


Vandi czy to prawda ze mozna podpiac zasilannie do tego sensora ??? masz moze jakis manual do tego sensora - moze bys podeslal lub umiescil prosze

Manual jest np tutaj http://www.vesternet.com/downloads/dl/file/id/764/product/1545/z_wave_aeon_labs_multisensor_6_gen5.pdf
*

Offline Pokemon

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2 4.1
Odp: motion sensor jako czujka swiatła
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 13, 2016, 09:07:57 pm »
Witam

może mnie ktoś wyprowadzi z błędu - ale jak rozumiem nie da się w oparciu o Motion sensor (ta biała kuleczka:)) zrealizować klasycznej czujki światła, tzn. reaguje na ruch i zapala wtedy gdy natężenie światła jest poniżej pewnej granicy (np. 20 lux);
- bo po co ma zapalać w dzień:)
zasadniczo przeszkodą jest fakt, że informacje o natężeniu światła docierają do centralki dość rzadko i w sytuacji, kiedy ostatni odczyt wynosił np 200 lux (np. w przypadku zapalonego światła) następne naruszenie czujki nie wywoła zapalenia światła, mimo, że w rzeczywistości jest ciemno

ma ktoś jaki pomysł?

Pozdrawiam
R.B.

Witam grono pasjonatów HC2. Zaczynam przygodę z fibaro i mam pytanie do kolegi, czy uporał się z zadanym pytaniem. Ja u siebie zrobiłem scenę z bloczków tak jak poniżej i na razie po paru próbach działa. Czy mogę się spodziewać jakiś niespodzianek. Czy tworzyłeś zmienną jak doradzał ci wojtas810
*

Offline Pokemon

  • * 13
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2 4.1
Odp: motion sensor jako czujka swiatła
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2016, 12:32:38 am »
Witam ponownie. Niestety moje samozadowolenie było chwilowe. Po 24 w nocy scena 2 wywaliła mi błąd "przekroczona ilość instancji" i chyba tak prostego założenia nie da się przeskoczyć na bloczkach tak jak to opisują na forum tylko przez LUA a w tym to jestem total zielony. POMOŻECIE ?!