Błąd centrali czy sceny

  • 8 Odpowiedzi
  • 3686 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Coburg

  • * 4
  • 0
Błąd centrali czy sceny
« dnia: Luty 16, 2017, 08:43:12 am »
Witam wszystkich,

mam napisaną taką scenę (jak na załączonym obrazku) i nie jest istotne czy zmienna wyzwalająca jest ustawiona np. na wschód słońca czy na dowolną godzine.

Problem polega na tym, iż scena jest tak jakby cały czas włączona tzn. przy ponownym zamknięcieu wszystkich rolet - o dowolnej godzinie czy porze dnia -  cały czas się podnoszą do zadanej wartości 50. Wyglda na to jak by scena nie wyłączała się po wykonaniu zmiennej tylko całay czas była włączona.

Czy macie jakieś rozwiązanie, czy jest to po prostu błąd Fibaro?



*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2017, 11:34:35 am »
odznacz jako wyzwalacz rolete 1-5
*

Offline Coburg

  • * 4
  • 0
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2017, 08:36:42 am »
Zmieniłem tak jak zaproponowałeś. Niestety rolety nie podnoszą się w zadanym przedziale czasowym.

Zrzut w zał.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2017, 10:11:15 am »
Rolety od 1 do 5 mają być odznaczone ( czyli nie ma być haczyków ).
Natomiast na ekranie wcześniejszym ma być "haczyk" przy opcji "uruchamiaj przy starcie".
Scenę zapisz powtórnie.
Jacek
*

Offline Coburg

  • * 4
  • 0
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2017, 01:06:19 pm »
Tak, ale jak będą odznaczone... to w jaki sposób system wykryje czy są one np.otwarte? Nie che żeby z otwartych rolet przymykał mi je do 50% tylko z pozycji "różny od otwarte", czyli zamknięte bądź delikatnie uchylone.
*

Offline Jacek

  • *** 117
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.130, HC2 3.600, HCL 4.100
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2017, 02:41:39 pm »
Haczyki w scenie przy roletach nie wskazują stanu otwarcia tylko są "wyzwalaczami dla sceny tzw. trigerami".
Aby się nie przymykały dodaj warunek: dla rolety, której otwarcie jest poniżej 50%.
Wtedy scena musi być inaczej zbudowana - dla każdej rolety osobno a nie dla grupy.
Jacek
*

Offline Coburg

  • * 4
  • 0
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2017, 05:37:04 pm »
Nie rozumiem dlaczego to jest tak bez sensu skomplikowane...? POwinno być logicznie; jeżeli dzień tygodnia i godzina X "i" -> grupa urządzeń "różna od otwarte" -> "to" -> grupa urządzeń ustaw 50% koniec kropka. Wg mnie tak to powinno być prosto napisane i tak było ale jak widać nie działa. Dlaczego?
Nie mogę tego zrozumieć. Czy to błąd logiczny systemu? Czy nie rozumiem jak to działa?

Jeśli możesz napisz mi jak ta scena powinna wyglądać... ponieważ naprawdę nie pojmuję tej logiki.

*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2017, 09:27:00 am »
Już 3 razy dostałeś odpowiedź.

Jeśli ustawisz sam timer nie będziesz musiał odznaczać haczyków przy roletach.
Jak nie rozumiesz to zostaw sam timer o wschodzie słońca i skasuj warunek różny od otwarte.

Nie ma tutaj błędu logicznego systemu tylko kwestia zrozumienia go. Jak działają wyzwalacze scen, triggery itd.
*

Offline luxxx

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4110
Odp: Błąd centrali czy sceny
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2017, 11:57:33 pm »
Witam, nie będę zakładał nowego tematu i zapytam tutaj.Mianowicie zrobilem scene ktora otwiera rolety i wlącza swiatlo od godz.np 21 i przez 5 min sa rolety odslaniete i swiatlo tez swieci 5 min i dziala mi to , ale chce zeby np od godziny 6 rano juz nie bylo to aktywne. Wiec jak to zrobic ? moze ktos podpowie?. Juz zrobilem tutaj na forum jest
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 08:52:33 am wysłana przez luxxx »