Sterowanie klimatyzacją GREE

  • 5 Odpowiedzi
  • 9849 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Sterowanie klimatyzacją GREE
« dnia: Sierpień 12, 2018, 08:38:45 pm »
Witam,
mam pytanie czy jest możliwość abym mógł sterować klimatyzatorami GREE poprzez fibaro? Dodam, że mają wbudowane wifi i mogę sterować nimi przez dedykowaną aplikacje.
Odp: Sterowanie klimatyzacją GREE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2018, 10:30:55 pm »
Apka od Gree wymaga połączenia konta do ich serwerów, również Smart Home w starszej wersji co jest dość kłopotliwe bo nawet będąc w domu zamiast lokalnie po wew. IP i tak łączy się przez ich serwer. Nie ma obecnie możliwości tego sparować nawet przez macrodroid lub podobne "pomagacze".
Przesiedziałem nad tym sporo czasu, odwiedziłem otchłań internetu i sięgnąłem po ostateczność czyli ZXT-120. Małe pudełeczko w nowej wersji softu od razu ładnie pokazuje się w sieci Z-wave, pozostaje podanie kodu producenta z tabeli, stowrzenie scen i spokojnie sterujesz przez Fibaro, apkę Gree możesz używać do kontroli.
Nie ma wszystkich możliwości, ale podstawowe wystarczają do obsługi gdy nas nie ma w domu.
tutaj filmik jak wygląda to pod Lite i jeszcze w poprzednim sofcie gdzie musiałeś parametry z palca dodać, zawsze można wejść w tryb uczenia i zmienić funkcje.
https://www.youtube.com/watch?v=rOSB1L7VzU8

Wczoraj ręcznie "nauczyłem" ZXT komend Gree gdyż przy kodach fabrycznych zawsze odcinało i WiFi, działa teraz dobrze, załącza klimę zgodnie ze sceanami, mało tego urządzenie widać jako HVAC i po konfiguracji panelu ogrzewania i klimatyzacji załącza urządzenie aby utrzymać zadane temperatury.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2018, 11:31:13 pm wysłana przez firefighter1 »
*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Odp: Sterowanie klimatyzacją GREE
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:56:36 pm »
A czy ZXT obsłuży 5 klimatyzatorów w różnych pomieszczeniach?
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Sterowanie klimatyzacją GREE
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2018, 08:45:56 am »
jak kupisz 5 ZXT to tak
Odp: Sterowanie klimatyzacją GREE
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2018, 02:02:07 pm »
Dokładnie, działa jak pilot czyli wysyła konkretny sygnał. Nie jest pilotem uniwersalnym w pełnym tego słowa znaczeniu czyli nie potrafi wysłać kilku osobnych komend do tego w różnych pomieszczeniach czyli pozostaje widoczność IR.
W uzupełnieniu mojego poprzedniego posta, nauka wydaje się być początkowo skomplikowana bo jest trochę klikania w HC i na pilocie ale przebiega całkowicie bezproblemowo no i działa.
*

Offline oleyek

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Sterowanie klimatyzacją GREE
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2018, 07:31:59 am »
Możliwosć sterowania lokalnego chyba istnieje, bo mam Gree spięte z homebridge przez plugin, żeby AC było widoczne w HomeKit i działa to lokalnie raczej, może wystarczy podejrzeć jak to jest tam rozwiązane, żeby zrobić implementację do HC2?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2018, 07:33:55 am wysłana przez oleyek »