Prosta scena z GPS - załączanie oświetlenia gdy zbliżam się do domu... (HCL)

  • 5 Odpowiedzi
  • 5014 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam wszystkich ! :) Jestem tutaj nowy (i jestem też  świeżo upieczonym użytkownikiem HCL) więc proszę o wyrozumiałość w  przypadku gdyby moje pytania były zbyt banalne... :)
Jak już wspomniałem posiadam centralę HCL, telefon z androidem i chciałbym stworzyć prostą scenę opartą o bloki która uruchamia światło w mieszkaniu w momencie kiedy jestem 200m od bramy wjazdowej na parking... Scena niby prosta,  ale nie działa... ;/

Zauważyłem też że po utworzeniu sceny i kliknięciu "uruchom" światło  się zapala, a moim zdaniem nie powinno (dzieje się tak bez względu czy jestem w zadanym obszarze czy na drugim końcu miasta...)

Kilka informacji odnośnie ustawień... (może na coś naprowadzą):
 
- scena uruchamiana automatycznie,  również przy starcie centrali
- lokalizacja i współrzędne bramy sprawdzone -  poprawne
- próbkowanie GPS dla użytkownika ustawione na 1 minutę (testowo, później wg harmonogramu)
- zalogowany użytkownik w telefonie oczywiście ten sam co w scenie...

No i teraz pytanie odnośnie telefonu. Czy aplikacja mobilna powinna być uruchomiona (choćby w tle) aby scena zadziałała ? Czy informacje o lokalizacji tylko wtedy są wysyłane do centrali? A może trzeba użyć zupełnie innej aplikacji aby to zadziałało (tylko po co wtedy ustawiać dokładność lokalizacji w aplikacji mobilnej?)?

Bardzo proszę o pomoc, nie znalazłem innych wątków dotyczących scen z GPS :)

 


*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Prosta scena z GPS - załączanie oświetlenia gdy zbliżam się do domu... (HCL)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2016, 10:30:25 pm »
A jak wejdziesz w lokalizację po lewej nas tronie głównej to widzisz zapisane miejsca lokalizacyjne dla użytkownika?
*

Offline cviat

  • * 3
  • 0
Odp: Prosta scena z GPS - załączanie oświetlenia gdy zbliżam się do domu... (HCL)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:08:29 pm »
Czy telefon apple? Z tego co ja rozumiem instrukcję, to tylko te działają.
Odp: Prosta scena z GPS - załączanie oświetlenia gdy zbliżam się do domu... (HCL)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2016, 12:21:13 pm »
U mnie działa lokalizacja i historia na Androidzie bez konieczności logowania.
Tylko nie wiem jak znaleźć ID telefonu i jak tym zarządzać, jedyne co mam to nazwę użytkownika.
Ktoś wie jak te ID urządzeń mobilnych wyświetlić?
*

Offline michaeel

  • * 22
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Prosta scena z GPS - załączanie oświetlenia gdy zbliżam się do domu... (HCL)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2016, 09:38:57 pm »
i jak, udało Ci się uporać z problemem?
*

Offline tadeo12343

  • * 18
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: tadeo12343
Odp: Prosta scena z GPS - załączanie oświetlenia gdy zbliżam się do domu... (HCL)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2016, 07:39:02 pm »
Watek J-23 odpowiada na dylematy swiatla i gps