Satel + rolety

  • 7 Odpowiedzi
  • 5618 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Satel + rolety
« dnia: Luty 08, 2016, 08:25:40 pm »
Witam,

Jako ze to moj pierwszy post na tym forum to zaczne od przywitania. Nazywam sie Paweł i zaczynam przygode z Fibaro. Pozdrowienia dla wszystkich.

Zacznę od tego co mam, własnie podłączyłem pod centralkę alarma Satela i kilka rollershutterów i zachciało mi sie zabawy ze scenami. Pewnie to co próbuje zmajstrowac dla większości z was to pestka, ale mnie moja nieudolnosc doprowadza do szału - dlatego pisze.

Scena ma być generalnie ultra prosta, a mimo wszystko nie potrafie jej sklecić.

1. Ma sie uruchamiać o wschodzie słońca (do wyklikania z bloczków) pod warunkiem że stan czuwania alarmu jest wyłaczony.
2. Efektem zadziałania sceny ma być otwarcie wszystkich rolet w danym pomieszczeniu.

Jezeli nie dokładam warunku ze sprawdzeniem stanu alarmu wszystko działa jak w zegarku, dołożeniue w bloczkach warunku sprawdzającego stan czuwania alarmu powoduje że scena przestaje działać ...

Ktoś walczył z podobnym problemem ?? Zauwazyłem jeszcze jedno - jak uzbrajam alarm z klawiatury satela to fibaro nie widzi że alarm jest uzbrojony. Jak uzbrajam z fibaro to w konsoli fibaro widać że jest uzbrojony ... co jeszcze jest ciekawe Fibaro bez problemu odczytuje stan czujek (w sensie ich naruszenie)

Pomoże ktoś ??

Z góry dziekuje
Paweł

*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2016, 09:44:59 pm »
w jaki sposób sprawdzasz , że Satel jest uzbrojony ?
*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2016, 10:05:48 pm »
Próbowałem na kilka róznych sposobów, poczawszy od sprawdzenia uzbrojenia strefy fibaro tworzonej przy integracji Satela i Fibaro (uzbrojony/rozbrojony) poprzez próbe sprawdzenia stanu sabotażu (uzbrojony/rozbrojony) skonczywszy na próbie badania urzadzania wirtualnego "czuwanie" które pojawiło sie w Fibaro po zintegrowaniu satela. W przypadku tego trzeciego scenariusza  badam stan (włączone / wyłączone).

W przypadku urzadzenia "czuwanie" udało mi sie ustawić sceny które przy rozbrajaniu / uzbrajaniu zamykają albo uzbrajają rolety. W tych scenariuszach Fibaro reaguje na zmiane stanu parametru czuwanie a nie na jego wartość. Natomiast w przypadku o którym piszę chcę, żeby badanie stanu czuwania było drugim warunkiem który musi byc spełniony zeby rolety sie otworzyły, czyli coś takiego:

Jezeli wschód słońca i alarm wyłączony to otwórz rolety - teoretycznie proste jak cep ale nie działa ...

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc
Paweł
*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2016, 10:09:59 pm »
jeszcze jedno, to co zrobiłem w bloczkach wygląda tak jak na obrazku w załączniku.
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2016, 01:11:26 am »
przeskakuje Ci trigger on/off w Fibaro jak uzbrajasz lub rozbrajasz satela?
*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2016, 06:57:17 pm »
No własnie nie ... Uzbrojenie Satela z manipulatora nic nie zmienia w interfejsie fibaro. Natomiast uzbrojenie go z Fibaro normalnie gu uzbraja i status zmienia sie na uzbrojony... nie do końca wie o co chodzi, interacja Satela zrobiona i sprawdzona wielokronie krok po kroku z instrukcja z Fibaro ...

Jakies pomysły co mogło pójsc nie tak ??
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2016, 11:04:15 pm »
ja mam u siebie zrobione tak że uzbrojenie alarmu widzę na jednym z wyjść Satela i wtedy w oparciu o to wyjście wiem czy uzbrojony czy nie
*

Offline youka

  • * 14
  • 0
Odp: Satel + rolety
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2016, 08:43:27 pm »
Przetestuje i sie odezwe - dzieki za hinta :)