Światło wiatrołap

  • 3 Odpowiedzi
  • 3312 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline elmer-83

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 4
Światło wiatrołap
« dnia: Marzec 15, 2020, 07:20:24 pm »
Cześć wszystkim.

Czy możecie mi pomóc?
Otóż mam zainstalowany switch od oswietlenia w wiatrolapie, mam też zainstalowana Motion sensor.
Próbuje ogarnąć scenę w której gdy wejdę do wiatrołapu bez naciskania klawisza światło się zaświeci i automatycznie zgaśnie. 
To jest proste. Schody zaczynają się gdy chcę korzystać z klawisza i by światło nie gasło samo aż do kolejnego naciśnięcia klawisza.
Próbowałem zrobić zmienną która zmienia stan z 0 na 1 i znów na 0 przy każdym wciśnięciu klawisza. Niestety zmienne w fibaro nie działają jak w PLC i nie mogą być warunkiem ale tylko wyzwalaczem. :/
Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Światło wiatrołap
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2020, 08:06:56 pm »
Możesz na kilka sposobów to zrobić.
1. Jak ręcznie włączysz światło to wtedy scena na ruch nie jest aktywna. Czyli sprawdzaj także czy światło jest włączone w tej scenie.
2. Stworzenie zmiennej i jej zmiana za pomoca scene activation pod przyciskiem. Wtedy zmieniasz stan zmiennej i możesz ją później wybrać jako warunek.
*

Offline elmer-83

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: 4
Odp: Światło wiatrołap
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2020, 02:01:39 pm »
Dziękuję
Wstawiłem zmienną ale nie działa.
Czy da się to zrobić w bloczkach ?
*

Offline Lekter

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Lekter
Odp: Światło wiatrołap
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2020, 08:57:32 pm »
Możesz na kilka sposobów to zrobić.
1. Jak ręcznie włączysz światło to wtedy scena na ruch nie jest aktywna. Czyli sprawdzaj także czy światło jest włączone w tej scenie.

Nie do końca. jeżeli włącznik znajduje się przed pomieszczeniem zadziała ale jeżeli w pomieszczeniu i czujka złapie ruch to mimo sprawdzenia że jest włączone światło i tak je zgasi bo nie zatrzymuje sceny. Szuka takiego rozwiązania ale tak by zamrażało scenę do czasu ponownego przełączenia włacznika.
Fibaro Home Center 3