scena HEOS7

  • 9 Odpowiedzi
  • 4192 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tomkin

  • * 6
  • 0
scena HEOS7
« dnia: Październik 07, 2017, 12:15:19 pm »
Witajcie,

Próbuje stworzyć scenę :  gdy włącza się światło w łazience  to Heos7 zaczyna grać, gdy gaśnie światło to przestaje.
Generalnie zamysł prosty,  mam plugin HEOSa7 zainstalowany, mogę nim sterować z pozycji Fibaro,  ale robiąc scenę nigdzie nie widzę HEOSa.
Czy mogę prosić o pomoc?
*

Offline Tomkin

  • * 6
  • 0
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2017, 03:08:47 pm »
serio nikt nie wie ?
stworzylem cos takiego, ale nie wiem w ogole czy to ma sens :

--[[
%% properties
%% events
%% globals
--]]

if fibaro:call(329, "turnOn") then fibaro:call(1664, "play")
  if fibaro:call(329, "turnOff")then fibaro:call(1664, "mute")
    end
 


*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2017, 11:51:27 am »
Witaj i jak wykombinowałeś coś działa ? Jak nie to może pomogę.
*

Offline wojtas810

  • *** 205
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2017, 03:32:16 pm »
Zapytaj na forum.fibaro.com - na wersji angielskiej Tu Ci nie pomogą lub napiszą sprawdź forum lub super odp pt. "NIE" lub oleją

Z chęcią bym pomógł ale nie umiem :( 
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2017, 05:24:26 pm »
 Witam, Wojtas ma rację generalnie forum powinno służyć pomocą bo jest tu sporo ludzi którzy mają ogromną wiedzę w programowaniu lecz niechcą bo może jest to dla nich zbyt proste i oczywiste. Ja kombinuję trochę inaczej robię scenę na bloczkach i przekształcam ją w  lua potem wklejam akcje dla heosa i działa.Jedna scena dla odtwarzania i druga do zatrzymania. :)
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2017, 09:47:20 am »
Witam, Wojtas ma rację generalnie forum powinno służyć pomocą bo jest tu sporo ludzi którzy mają ogromną wiedzę w programowaniu lecz niechcą bo może jest to dla nich zbyt proste i oczywiste. Ja kombinuję trochę inaczej robię scenę na bloczkach i przekształcam ją w  lua potem wklejam akcje dla heosa i działa.Jedna scena dla odtwarzania i druga do zatrzymania. :)
Fajnie, że sobie poradziłeś metodą prób i błędów.

Zapytaj na forum.fibaro.com - na wersji angielskiej Tu Ci nie pomogą lub napiszą sprawdź forum lub super odp pt. "NIE" lub oleją

Z chęcią bym pomógł ale nie umiem :( 
Forum jest po to, żeby się czegoś nauczyć, a nie dostać gotowce. Gotowce to dużo osób z tego forum robi zawodowo dla swoich klientów. Nie wymagaj od nas, że wpadniesz na jakiś pomysł i napiszemy dla Ciebie skrypt od tego masz dział giełda gdzie możesz zamówić skrypty.
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2017, 08:24:32 pm »
 I jak Tomkin obczaiłeś ? :)
*

Offline wojtas810

  • *** 205
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: wojtas810
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2017, 09:56:45 pm »
Zapytaj na forum.fibaro.com - na wersji angielskiej Tu Ci nie pomogą lub napiszą sprawdź forum lub super odp pt. "NIE" lub oleją

Z chęcią bym pomógł ale nie umiem :( 
Forum jest po to, żeby się czegoś nauczyć, a nie dostać gotowce. Gotowce to dużo osób z tego forum robi zawodowo dla swoich klientów. Nie wymagaj od nas, że wpadniesz na jakiś pomysł i napiszemy dla Ciebie skrypt od tego masz dział giełda gdzie możesz zamówić skrypty.
[/quote]

Dlatego jeszcze raz polecam forum.fibaro.com - tym bardziej w wersji angielskiej dużo osób pomaga za Free i nawet w nich możemy liczyć na kilka duszyczek z Polski które się tam udzielają i podpowiadają a skrypty piszą takie o których tu mowy nie ma i na pewno wy z nich korzystacie i $$$ chcecie bo już kilka razy telefonicznie was na Tym złapałem  ;D ;D ;D

A tam są za darmo i robią to ludzie z Pasją za co im chwała.

Ps. Jak by nawet za nie chcieli kasę będę im za ich pomoc przelewał na konto - bo wiem za co !!!



*

Offline idiom

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2017, 12:08:29 pm »
serio nikt nie wie ?
stworzylem cos takiego, ale nie wiem w ogole czy to ma sens :

--[[
%% properties
%% events
%% globals
--]]

if fibaro:call(329, "turnOn") then fibaro:call(1664, "play")
  if fibaro:call(329, "turnOff")then fibaro:call(1664, "mute")
    end
 

Witam wszystkich, jestem tu nowy.
Uważam, że tego typu fora powinny umożliwiać ich uczestnikom samodzielne rozwiązywanie swoich problemów poprzez pomoc bardziej doświadczonych użytkowników.

A wracając do problemu kolegi:
wydaje mi się, że Twój skrypt nie ma sensu, ponieważ użyłeś komend sterujących, a nie sprawdzających stan.
fibaro:call(329, "turnOn") powoduje włączenie urządzenia.
Proponuje Ci zrobić to w ten sposób:
--[[
%% properties
329 value
--ścena wywoływana jest w momencie gdy na urządzeniu zmienia się wartość "value"
%% events
%% globals
--]]

if fibaro:getValue(329, "value") == 0 then --sprawdzenie czy światło się pali: 0 - zgaszone >0 zapalone
  fibaro:call(1664, "mute")
     else
  fibaro:call(1664, "play")
end
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: scena HEOS7
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:08:42 am »
Witam czy ktoś wie jaka jest komenda ustawienia ulubionej stacji radiowej, i jeszcze komenda ustawienia wejścia Aux z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam