Scena On i OFF Button

  • 4 Odpowiedzi
  • 4257 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline irkis

  • * 3
  • 0
Scena On i OFF Button
« dnia: Lipiec 15, 2019, 10:14:07 pm »
Chciałbym przy użyciu button (grzyba) wyłączyć scenę i włączyć. Na noc np: po wciśnięciu grzyba ma zrobić wszystkie sceny ze światłami na OFF ,bo lubię w nocy straszyć , a tu mnie sensor motion łapie i włącza światło. Można tak jakoś zrobić ze mi wyłączy scenę? bo ręcznie można przesunąć suwak z ON na OFF w zakładce "Sceny".
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Scena On i OFF Button
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2019, 10:15:25 pm »
Można za pomocą lua wyłączyć scenę.
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Scena On i OFF Button
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2019, 07:27:38 am »
ja bym zrobił to w następujący sposób:
- dodatkowa zmienna globalna - wylacz_scene
- dodatkowa scena (aktywowana z przycisku) - po jednokrotnym kliknięciu zmienia stan zmiennej "wylacz_scene" na wartość przeciwną
- w scenach które mają być blokowane, dodatkowy warunek przy uruchomieniu, jak zmienna wylacz_scene==1 to nie wykonuj sceny

Wydaje mi się, że taki sposób jest najbardziej skuteczny bo można dodać wirtualkę pokazującą stan zmiennej i dodatkowo pozwalającą na jej zmianę w wypadku jak przycisk będzie "poza zasięgiem"

Można to rozbudować o drugą zmienną aktywowaną przy dwukliku, która będzie wyłaczać działanie innych scen i tak dalej.
Odp: Scena On i OFF Button
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2019, 09:29:22 am »
Jak przesuwasz suwak, to zmieniasz jego wartość. Wyłączony ma 0, włączony ma 1. Zamień suwak guzikiem, który ma tylko dwa stany i na ich podstawie ustalaj wartość zmiennej.
Odp: Scena On i OFF Button
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2019, 11:28:45 am »
fibaro:setSceneRunConfig(id sceny, 'TRIGGER_AND_MANUAL');

fibaro:setSceneRunConfig(id sceny, 'DISABLED');