Scena w określonym przedziale czasowym.

  • 18 Odpowiedzi
  • 13944 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline capulet

  • ** 30
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Scena w określonym przedziale czasowym.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 03, 2017, 07:41:33 pm »
Masz ustawione. Chroń scenę przed wyłączeniem podczas alarmu?

Albo ręcznie może kliknąłeś dezaktywuj.

Nie miałem zaznaczone ochrony przed włączeniem podczas alarmu i to chyba będzie sedno problemu, sprawdzę i dam znać.

Dziękuję "viperlodz" za pomoc.
*

Offline Gronas

  • * 5
  • 0
Odp: Scena w określonym przedziale czasowym.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2019, 06:12:58 pm »
Witam wszystkich, czy jest możliwość zrobienia sceny na bloczkach która będzie działa tylko w określonym przedziale czasowym ?
Chodzi np. o coś takiego:

Od godziny 1:00 do wschodu słońca naruszenie czujnika drzwi zewnętrznych włącza oświetlenie zewnętrzne.

Pozdrawiam.
Witam, trochę odkopałem temat, ale mam dość podobny.

Chciałbym czujnikiem ruchu wyzwalać rano podnoszenie rolet. Muszę jednak ograniczyć aktywność tej sceny do 1x na okres czasu np. 5:00-10:00, i potem od 10:00 do 5:00 aby była nieaktywna. Podejrzewam, że zmienną predefiniowaną mogę ustawić wspomniany okres godzin - choć jeszcze nie wiem jak - ale jak ustawić, aby działa raz w wybranym okresie czasu, a potem dopiero na następny dzień?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Scena w określonym przedziale czasowym.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2019, 09:38:10 am »
Tak samo dołożyć trzeba zmienną, która zmieni stan ze juz raz wykonało się zadanie.
*

Offline Lesław

  • ** 40
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.550
Odp: Scena w określonym przedziale czasowym.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 26, 2019, 10:11:49 am »
Cześć.
Ja bym najpierw zrobił aktualizację. Masz wersję 4.110

Przy okazji, prosty pomysł na scenę blokową w określonym przedziale czasu:



albo tak:



Edit:
Swoją drogą wydaje mi się że Fibaro mocno poprawiło możliwości i skuteczność scen blokowych. Piszę tak bo przez ostatnie 3 lata nie miałem czasu na zabawy z ID. Teraz przeprowadziłem się do domu i zacząłem odkurzać centralkę i gruz pod nowe potrzeby :-)
Z tego co pamiętam "bloczki" nie pozwalały na wiele. Z tego powodu rzeźbiłem w Lua :-)
Aktualnie moje umiejętności w Lua nieco wywietrzały i postanowiłem dla ułatwienia sobie życia robić ile się da na bloczkach.
Podglądam potem kod Lua, który generują moje bloczki i wygląda to całkiem sensownie!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2019, 10:35:08 am wysłana przez Lesław »