scena wyłączenie wszystkich świateł w domu trzykrotnym wciśnięciem S1 dimmera

  • 10 Odpowiedzi
  • 8931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline irekls

  • * 1
  • 0
proszę o pomoc w (myślę bardzo przydatnej) scenie (na HCL) umożliwiającej podczas wychodzenia z domu, poprzez trzykrotne szybkie naciśnięcia S1 dimera, na wyłączenie wszystkich świateł w domu. Dlaczego S1, a nie S2 wywołującego daną scenę - dlatego aby nie uruchomić sceny przypadkowo (ktoś jest w domu inny ktoś wchodzi i chcąc włączyć światło w przedpokoju, naciska przypadkowo S2 wywołując scenę wyłączenia wszystkich świateł).
Czyli warunek wywołujący scenę - trzykrotne szybkie naciśnięcie S1 (np w przeciągu 2 sekund ma być trzykrotnie naciśnięty S1)
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
pomoge ci - ale napisz czy masz dimerra podpietego pod s1 i s2??
*

Offline lukasm1600

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Hc 2
Chętnie podłączę się pod temat. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak uruchamiać za pomocą S2 sceny ( przycisk roletowe)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline Akronaut

  • ** 71
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 +HCL, 4.580
Nie wiem czy pomoże ale dostałem kiedyś z suppotu F. U mnie działa. Szukałem rozwiązania, bo nie mogłem ustawić asocjacji z roletami Fakro. Wcześniej działało na dłuższe przytrzymanie klawisza, teraz działa na 2-klik.
klawisze monostabilne:
S1:
1 KLIK 16
2 KLIK 14
PRZYTRZYMANIE 12
PUSZCZENIE 13
 
S2:
1 KLIK 26
2 KLIK 24
3 KLIK 25
PRZYTRZYMANIE 22
PUSZCZENIE 23
 
Klawisze bistabilne:
S1:
ZMIANA OFF-ON 10
ZMIANA ON-OFF 11
2 KLIK 14
 
S2:
ZMIANA OFF-ON 20
ZMIANA ON-OFF 21
2 KLIK 24
3 KLIK 25

Gotowe rozwiązanie działa następująco (nieznacznie różni się od zaproponowanego wcześniej):
 
1)      przytrzymanie przycisku powoduje sterowanie roleta okienną (w obu kierunkach, w zależności od przycisku), po zwolnieniu przycisku roleta zatrzyma się na pożądanym miejscu,
2)      wciśnięcie jednokrotne przycisku powoduje sterowanie otwórz/zamknij dolną roletą (roleta otworzy się/zamknie do końca),
3)      wciśnięcie dwukrotne przycisku powoduje sterowanie otwórz/zamknij obiema roletami (rolety otworzą się/zamkną do końca).
 
Aby tego dokonać, należy:
 
a)       parametr 14 w Roller Shutterze pod przyciskiem ustawić na 1 – Klawisze bistabilne (mimo tego, że posiada Pan monostabilne, bez tego nie osiągniemy punktu 1) powyżej),
b)      parametr 50 w Roller Shutterze pod przyciskiem ustawić na 1 – Aktywne są sceny (zrobiliśmy to już wcześniej),
c)       utworzyć sceny jak w przykładzie z załącznika. Pod grupą urządzeń znajdują się roleta okienna i roleta dachowa.
Fibaro HC2 v 4.580 + HCL v 4.580   13*RS2   6*roleta dachowa Fakro  14*MS   4*DW sensor   9*Dimmer 2   14*Switch  2*1,5kW    2*Button   3*Wall Plug    1*SmokeSensor    2*UBS   1*Keyfob   2*elektrozawór  1*czujnik deszczu   1*GERDALOCK    4*IP kamera   329 scen   68 zmienne  12*VD   3*Android Phone
*

Offline lukasm1600

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Hc 2
Nadal mam problem mimo wielu prób przycisk nie reaguje. W tworzeniu sceny opartej o bloki wybieram dimmer i scene activation i  wybieram id odpowiadają ilości naciśnięć przycisku? Dobrze to rozmuniem ?
*

Offline lukasm1600

  • * 6
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Hc 2
Odp: scena wyłączenie wszystkich świateł w domu trzykrotnym wciśnięciem S1 dimmera
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2017, 07:45:52 am »
Dla potomnych dimer 1 nie obsługuje scene activation tak dowiedziałem się z suportu Fibaro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
*

Offline gariz

  • * 3
  • 0
...
c)       utworzyć sceny jak w przykładzie z załącznika. Pod grupą urządzeń znajdują się roleta okienna i roleta dachowa.

witam.
można prosić ten załącznik?
*

Offline Akronaut

  • ** 71
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 +HCL, 4.580
szukałem w archiwum, niestety nie znalazłem
po zastanowieniu ;)
znalazłem na dysku "ślad" i skojarzyłem z tymi screenami
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 04:20:47 pm wysłana przez Akronaut »
Fibaro HC2 v 4.580 + HCL v 4.580   13*RS2   6*roleta dachowa Fakro  14*MS   4*DW sensor   9*Dimmer 2   14*Switch  2*1,5kW    2*Button   3*Wall Plug    1*SmokeSensor    2*UBS   1*Keyfob   2*elektrozawór  1*czujnik deszczu   1*GERDALOCK    4*IP kamera   329 scen   68 zmienne  12*VD   3*Android Phone
*

Offline gariz

  • * 3
  • 0
te nr sceny 15/24 to keyid? co zrobić by sceny cały czas czekały za wyzwoleniem? teraz udąło mi sie zrobić kod
mogę zamknąć i otworzyć roletę odpowiednio klikając, niestety brakuje jakiegos trigera bo start sceny nastepuje dopiero jak w DEBUG sceny z kodem zrobię START.
--[[
%% properties

402 sceneActivation                                  -- id dimmera 2

%% globals
--]]
 
local startSource = fibaro:getSourceTrigger();
 
local    stan_klawisza = tonumber(fibaro:getValue(402, "sceneActivation"))
     
fibaro:debug("stan_klawisza "..stan_klawisza)

 if    (stan_klawisza) == 15               -- stan klawisza z tabeli powyżej
   then
   
     fibaro:debug("Roleta w salonie Off");
    fibaro:startScene(3)                   -- id sceny która ma zostać uruchomiona


elseif    (stan_klawisza) == 14               -- stan klawisza z tabeli powyżej
   then

fibaro:debug("Roleta w salonie On");
    fibaro:startScene(26)                   -- id sceny która ma zostać uruchomiona
 end
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2018, 06:59:02 pm wysłana przez gariz »
*

Offline gariz

  • * 3
  • 0
na blokach działa :)
dzieki za printy
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
gariz działa Ci również z kodu ? poprawny trigger wyglada tak

--[[
%% properties
39 sceneActivation
41 sceneActivation
42 sceneActivation
43 sceneActivation
44 sceneActivation
46 sceneActivation
47 sceneActivation
49 sceneActivation
50 sceneActivation
51 sceneActivation
52 sceneActivation
1915 sceneActivation
1916 sceneActivation
%% events
%% globals
--]]

Wywal proszę komentarz i zobacz raz jeszcze.