symulacja oświetlenia

  • 7 Odpowiedzi
  • 3183 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
symulacja oświetlenia
« dnia: Grudzień 19, 2017, 11:15:56 pm »
Znalazłem scenę oraz urządzenie wirtualne na stronie
https://forum.fibaro.com/index.php?/topic/14117-presence-simulator/&page=5
wykonałem wszystko zgodnie z instrukcjami, ale nie za bardzo wiem jak to powinno prawidłowo działać, bo po odpaleniu sceny pojawia mi się tylko info które zamieszczam w załączniku.
Proszę o pomoc, bo być może ktoś zna temat.
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2018, 06:36:22 pm »
nie obraz się, ale wrzucanie scen do centralki, ktorych sie nie rozumie i jak widać nie chce Ci się nawet przeczytać opisów. Po jednym kilknieciu widac ze mowimy o kodzie napisanym przez SebcBien. Wiesz ze ta scena uruchamia sie w okreslonych godzinach ? wiesz ze trzeba podmienic ID urzadzen ktore ma sterowac ?
*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2018, 09:55:21 pm »
Tak, znam angielski i wiem, że jest jak piszesz tylko po prostu interesuje mnie zasada działania tej symulacji.
Mam inną symulacje świetlną która po włączeniu przełącza światła w określonym wcześniej czasie, ale trzeba ją uruchomić manualnie, więc chciałbym się dowiedzieć jaka jest zasada w tym przypadku.
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:13:07 am »
No to pytaj tam gdzie ta scena powstała... Nikt z tego forum jej nie zrobił.
*

Offline bsmart

  • ** 37
  • -3
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:47:18 pm »
Pytałem, ale ponieważ to był stary post to nikt nie odpowiedział - niestety.
Zapytałem też na tym forum bo marecki_0luk1 napisał że kod jest jemu znany, więc liczyłem na podpowiedź
*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:00:13 am »
Niestety takie to forum już jest, tutaj nie uzyskasz podpowiedzi.
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:53:01 pm »
wiesiekr - tutaj nie ma nic do rzeczy jakie to jest forum. Napisalem czy kolega zdaje sobie sprawę z kilku rzeczy. Ja nie wiem co robi ta scena, podobnie jak viperlodz - tyle ze my mozemy ja przeczytac i zrozumiec, a kolega nie. Czemu na oficjalnym forum Fibaro nikt nie odpisal ? tez wiesiekr wejdzies i napiszesz ze to takie forum ?!
Uwazam ze nie jest dobrym pomyslem zeby wrzucac do swojej centrali kod ktorego zupelnie sie nie rozumie. Jak Wam napisze ze mam genialna scene do robienia popcornu i zaraz po reboocie bede Wam robil restart centrali to zrozumiecie dlaczego ? Nikt nie ma tutaj złej woli, ale z odpowiedzi bsmart wynika, że nie zrozumiał, że napisałem mu dokładnie co trzeba zrobić żeby zobaczyć jak scena działa. Teraz scena steruje u niego urządzeniami, których nie posiada ....
Staram się pomagać, ale użytkownikom, którzy choć minimum wysiłku włożą, żeby zrozumieć/spróbować.

Ps. szkoda, że nie pamiętasz jak w PM i telefonicznie pomagałem Ci ze scenami i jak dobrze pamiętam wziąłem od Ciebie NIC.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 06:56:20 pm wysłana przez marecki_0luk1 »
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: symulacja oświetlenia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2018, 12:19:19 pm »
I jak tam panowie ? jeden juz nie chce miec oswietlenia bo jednak szukal kogos kto mu to NAPISZE a nie POMOŻE zrozumieć, a drugi nie potrafi mi powiedzieć czemu na tym innym lepszym forum też mu nikt nie odpisał ?