Alternatywa dla WallPlug'a

  • 45 Odpowiedzi
  • 20288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 12, 2015, 03:51:10 pm »
pomysł całkiem niezły, chodź chyba bym się nie pochwalił znajomym, że moje serce inteligentnego domu muszę restartować codziennie bo działa gorzej niż mój 10 letni laptop. Resetujesz ją programowo za pomocą jakiejś komendy, czy po prostu odcinasz napięcie?
*

Offline damian

  • Moderator Globalny
  • ***** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 12, 2015, 06:11:05 pm »
pomysł całkiem niezły, chodź chyba bym się nie pochwalił znajomym, że moje serce inteligentnego domu muszę restartować codziennie bo działa gorzej niż mój 10 letni laptop. Resetujesz ją programowo za pomocą jakiejś komendy, czy po prostu odcinasz napięcie?
/api/settings/reboot
Też się tym nie chwalę znajomym... :)
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2015, 07:42:47 am »
No i dzisiaj zwiecha centralki, niestety komendą którą podałeś nie jestem wstanie zrestartować centralki bo wisi na całego. Musze cos wymyślić aby odpinać ją od prądu. Dzięki listwie widać kiedy centralka wisi ponieważ znowu zielona dioda zaczyna pulsować.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2015, 07:46:04 am »
Bo @damian robi to profilaktycznie zanim się zwiesi.
*

Offline vect0r

  • ** 51
  • 0
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 13, 2015, 08:25:10 am »
To proste... Trzeba kupić drugie HC2, które będzie sterować tylko jednym WallPlugiem, a ten odetnie prąd do pierwszego HC2. Nikt nie mówił, że będzie tanio.
*

Offline marecki_0luk1

  • Administratorzy
  • ***** 430
  • 26
  • Nazwa i wersja ID: HC3 5.070.42 / HC2 4.600
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2015, 08:41:45 am »
Genialne. Rysiu teraz już wiesz co zrobić z HC2 jak przejdziesz całkiem na Verę :D
*

Offline tom3sko

  • ** 94
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HC 2 4.110
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 13, 2015, 08:45:28 am »
Właśnie zacząłem licytacje na naszej giełdzie internetowej :-) a tak poważniej to musze chyba wyłączyć ten interwal odpytywania bo może być ze wcześniej z domu wylecę ja nim moja centralka. Nie wiem czy jest sens pisać do supportu gdyż ostatnio otrzymałem odpowiedź ze support ma tyle roboty ze nie obiecują kiedy wprowadza poprawkę.
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 13, 2015, 09:48:59 am »
W taki właśnie sposób wymyślono kiedyś mechaniczne urządzenie do zapalania zapałek .
Nie idźcie tą drogą :)
*

Offline softmax

  • * 15
  • 0
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2015, 09:20:24 am »
Posiadam dwie takie listwy - i jest jeden mały problem wraz z brakiem prądu i ponownym pojawieniem się zasilania listwa włącza wszystkie gniazda a co ciekawsze w HC2 pokazywany jest stan sprzed braku prądu.

Ma może ktoś pomysł jak to rozwiązać? może jest jakiś parametr który to zmienia?

Próbowałem użyć jednego z gniazd jako kontrolkę zasilania (gdy pojawi się zasilanie na gnieździe wyłącz wszystkie) ale niestety listwa nie zmienia stanu gniazd w HC2 po braku zasilania nawet po ustawieniu odpytywania co 1s.
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 11, 2015, 11:13:03 am »
Posiadam dwie takie listwy - i jest jeden mały problem wraz z brakiem prądu i ponownym pojawieniem się zasilania listwa włącza wszystkie gniazda a co ciekawsze w HC2 pokazywany jest stan sprzed braku prądu.

Ma może ktoś pomysł jak to rozwiązać? może jest jakiś parametr który to zmienia?

Próbowałem użyć jednego z gniazd jako kontrolkę zasilania (gdy pojawi się zasilanie na gnieździe wyłącz wszystkie) ale niestety listwa nie zmienia stanu gniazd w HC2 po braku zasilania nawet po ustawieniu odpytywania co 1s.

Faktycznie jest tutaj problem, ponieważ listwa GreenWave nie posiada swojego szablonu w HC2 dlatego nie jesteśmy w stanie ustawić takich parametrów jak "Pamiętaj stan sprzed zaniku zasilania" itp. Pisałem kilkukrotnie do producenta GreenWave w tej sprawie, ale ciężko od nich takie informacje wyciągnąć niestety. Jeśli tylko coś się poprawi w całej sytuacji to od razu dam znać.
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 11, 2015, 01:48:49 pm »
A nie można tego samemu zmienić wpisując ręcznie parametry?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 11, 2015, 02:36:06 pm »
A nie można tego samemu zmienić wpisując ręcznie parametry?
Można, ale jedyne dwa parametry jakie znalazłem nie są za to odpowiedzialne.
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 11, 2015, 10:46:30 pm »
A nie można tego samemu zmienić wpisując ręcznie parametry?

Rysiu, rozmawialiśmy o tym ale pomyliłem parametry z urządzenia Swiid Cord gdzie producent udostępnia kilka z nich.W przypadku GreenWave nie mamy takich informacji. Spróbuję raz jeszcze porozumieć się z producentem i może tym razem uda mi się zdobyć jakieś konkretne,techniczne informacje...
*

Offline rafal_ll

  • ** 48
  • 3
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 25, 2015, 07:04:57 pm »
A nie można tego samemu zmienić wpisując ręcznie parametry?

Rysiu, rozmawialiśmy o tym ale pomyliłem parametry z urządzenia Swiid Cord gdzie producent udostępnia kilka z nich.W przypadku GreenWave nie mamy takich informacji. Spróbuję raz jeszcze porozumieć się z producentem i może tym razem uda mi się zdobyć jakieś konkretne,techniczne informacje...


Coś się udało?.
Odp: Alternatywa dla WallPlug'a
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:31:30 pm »
Taką odpowiedź otrzymałem o firmy GreenWave producenta listw:

"In the use case situation of a Electricity shut down, the Powernodes are rebooted just as all other electrical device in the home. Meaning that devices such as the Kitchen own -> the display will be blinking and the end-user will have to reset the date and time on the display. In addition, the Home Gateway will rebooted in which period the Gateway will have lost data and the connection to all Z-wave devices in the home. Actually, the gateway when coming back on-line should be the trigger -> remembering and also pushing the previous schedules/scenes to  all Z-wave devices in the home. Thus, bringing them back to the previous settings. So, what I am saying is that it is the gateway and backends job ->  to bring the inhome Z-wave devises back to previous schedules after an electricity outage (not the z-wave device)."

Więc wychodzi na to,że wszystkiemu jest winna HC2 która nie posiada zaimplementowanego specjalnego szablonu dla listwy PowerNode... :(