Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa

  • 15 Odpowiedzi
  • 8190 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« dnia: Listopad 22, 2016, 08:11:41 pm »
Panowie,
czy ktoś z Was posiada sterowanie wykonane na fibaro? Czy ktoś może dokładnie opisać jak i co podłączyć by była możliwość zamykania i otwierania bramy garażowej oraz bramy wjazdowej 2 skrzydła?
Grzegorz
*

Offline raffsa

  • * 20
  • 0
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2016, 09:29:38 pm »
Podaj więcej danych jakie bramy, jakie sterowanie. Ja np w garażu mam roletę to sterownik do rolet a bramy dwuskrzydłową i przesuwaną rozwiązałem na podwójnych relay switchu. Minus masz dwie ikonki jedna brama otwarta, zamknięta a druga brama otwórz/ zamknij.  Chyba żeby się pobawić z wirtualnym urządzeniem.
*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2016, 09:10:39 am »
podesle ci dane wieczorem ale przy centralce od bramy elektryk zainstalowal mi wlacznik dzwonkowy czy schodowy. tym przyciskuem moge otwierac i zamykac brame. czy nie da sie podlaczyc tak by switch fibaro byl tylko jeden dla 2 skrzydel? pwlacznik ktory mi zainstalowal elektryk otwiera i zamyka 2 skrzydla
Grzegorz
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2016, 10:34:27 am »
Grzegorzu,

Jeseli masz przycisk to problem jest prosty do rozwiązania za pomocą modulu Fibaro.

Poprostu podłaczasz mu zasialnie, potem z przełacznika podłączasz mu wejscie modulu a z wyjscia podłaczasz kabelki jakie masz w przełaczniku.

Pytanie gdzie sie zmieści moduł - w puszcze wyłacznika czy w centralce bramy.

Pozdrawiam

Piotr Br
*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2016, 06:32:11 pm »
Piotr,
dziękuję ci za odpowiedź. Faktycznie mam przycisk dzwonkowy który wydaje mi się ze po naciśnięciu daje impulss do zamykania a następne wciśniecie daje impuls do otwierania. Czy mogę cię prosić być mi wskazał na jakimś szkicu co i jak do czego mam podłączyć? Przepraszam cie ale jestem kompletną nogą w tej dziedzinie. Zero elektryki.
Grzegorz
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2016, 06:51:55 pm »
Grzegorzu,

Przepraszam, ale jak jesteś zupełnie "zielony" z elektryki, to dla własnego bezpieczeństwa radziłbym poprosić o pomoc jekiegoś fachowca.

Rady dawane zdalnie (które z założenia nie bedą w 100% sprawdzone), mogą spowodować uszkodzenie urzadzeń lub co gorsza zranić Ciebie lub inne osoby.

Generalny opis jak ma to działać był w moim poprzednim poście.

Jak bys chciał to mogę naszkicować ogólny schemat, ale muszę wiedizeć czy zasilanie ma byc z 220V czy masz 24V, oraz gdzie masz miejsce do umieszczenia modulu Fibaro.


Pozdrawiam

Piotr Br
*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2016, 07:41:50 pm »
miejsca jest sporo czy w centrali bramy czy obok w dodatkowej puszcze. To nie jest problem. Sprawdze napiecie to jakie obecnie idzie na wlacznik tak? Jak mi zrobisz szkic to sobie poradze. Podlaczalem switche w domu ale w gniazdkach.
Grzegorz
*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2016, 08:43:08 pm »
sprawdzilem. wlacznik schodowy jest podpiety do anteny czyli radia. radio jest na napiecie 24v
Grzegorz
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2016, 09:57:50 pm »
Zrób zdjęcia jak masz to podłaczone.

Znajdz proszę stałe 24V i 0V oraz miejsce gdze jest podłaczony wyłacznik.

Pozdrawiam

Piotr Br
*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2016, 10:25:35 pm »
fota nie przechodz sle z anteny idzie niebieski i brazowy do wlacznika i on daje ten impuls
Grzegorz
*

Offline GrzegorzW

  • ** 48
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 25, 2016, 10:27:00 pm »
24v i 0v czuli zasilanie dla fibaro znalazlem. pozostale dwa przewody od elacznika tez znalazlem
Grzegorz
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:27:54 am »
Najłatwiej w ten sposób rozwiązać kwestię sterowania bramą - za pomocą switcha i pilota do bramy oraz garażu.

Każdy pilot ma styk (mikroprzełącznik), który po wciśnięciu wysyła sygnał.
Można przylutować dwa kable do styku a następnie podłączyć pod switch gdzie nie sterujemy prądem a podajemy tylko sygnał czyli uruchamiamy pilota na małą chwilę ok 1s i brama się otwiera.
W przypadku używania 2 pilotów tj osobno do bramy wjazdowej i bramy garażowej potrzebujemy switcha 2x1,5 i 2 skonfigurowanych pilotów.

Banalnie prosty sposób na otwieranie bramy.

Stan otwarcia bramy lub zamknięcia możemy kontrolować kontaktronami
*

Offline raffsa

  • * 20
  • 0
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2017, 09:35:26 pm »
Ale jaka brama jakiej firmy bo są różne sposoby. Ja np napęd do bramy CAME używam switcha 2x1,5, a z bramy roletowej wywaliłem sterowanie i dałem roller schuter
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2017, 05:08:39 pm »
Dołączam się do tematu. Mam bramę dwu skrzydłowe nice moovo. Chciałbym sterować nią fibaro. Czy jest tylko taka opcja - podłączenie switch pod pilota? Czy może jakaś inna opcja? Dodam że czujniki w bramie jak i sygnalizator podłączone są przez kabel CAN.
*

Offline fart119

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Bartsimson
Odp: Brama 2 skrzydłowa oraz brama garażowa
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2019, 10:03:41 am »
mam siłowniki nice wingo 3524 jak mam je podłaczyć pod fibaro  srzedano mi ipland ale nadal niewiem jak gdzie mam go ppodłaczyć