Fibaro - współpraca z innymi urządzeniami

  • 4 Odpowiedzi
  • 4180 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fibaro - współpraca z innymi urządzeniami
« dnia: Maj 24, 2020, 08:18:15 pm »
Witajcie.
Zacznę od początku. Do mojego domu od dewelopera otrzymam centralkę Home Center Lite plus komplet głowic na wszystkie grzejniki. I tu rodzi się masa pytań:
Chcę przenieść to co już posiadam. Wiem, że mój Philips hue będzie działał ale mam parę sprzętów podpiętych pod apke TUYA (kilka inteligentnych gniazdek Gosund) oraz odkurzacz automatyczny pod MiHome. Da się tym jakoś sterować w panelu Fibaro? Żeby było wszystko w jednej aplikacji.
Dodam jeszcze, że mam monitoring (rejestrator NVR + kamery IP od Hikvision)

Chciałem jeszcze podpiąć kilka przekaźników (są tanie) pod tą TUYE ale nie wiem właśnie czy to będzie razem działać. Jeśli nie to jakich zamienników szukać bo te od Fibaro są strasznie drogie. Tak samo czujniki ruchu, zalania, dymu.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie:)
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Fibaro - współpraca z innymi urządzeniami
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2020, 09:47:48 pm »
Z HCL wiele bym sobie nie obiecywał. Jeżeli już to HC3 ale nie wiadomo ile na pełną jej funkcjonalność przyjdzie poczekać . Najprościej skorzystać z integracji poprzez Home Assistant , która to inegracja już na dziś obejmuje wymienione przez Ciebie urządzenia i wiele innych. Wspominam  o tym w wątku:
http://forum.lic.pl/openhab-domoticz-jeedom-itd/home-assistant/
Odp: Fibaro - współpraca z innymi urządzeniami
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2020, 05:08:59 am »
Z HCL wiele bym sobie nie obiecywał. Jeżeli już to HC3 ale nie wiadomo ile na pełną jej funkcjonalność przyjdzie poczekać . Najprościej skorzystać z integracji poprzez Home Assistant[/url][/color]
A w czym ten HCL jest upośledzony w porównaniu do HC2/HC3?
Do Home Assistanta wystarczy, że dokupię Raspberry Pi za ok 300zł? Czy dopłacając  do HC2 lub 3 będę mógł podłączyć wcześniej wspomniane sprzęty a w wersji Lite już nie?
Dziękuję za odpowiedź
*

Offline andre

  • Moderator Globalny
  • ***** 258
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HA(AIS)+HC2 4.570,GRENTON1.0+LK v2.0+BLE+RPi...
Odp: Fibaro - współpraca z innymi urządzeniami
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2020, 12:13:58 pm »
Nic nie pisałem o upośledzeniu HCL, jednak wielu developerów dołączając HCL czy HC2 i kilka urządzeń z-wave
wykorzystuje to marketingowo, reklamując  sprzedawane nieruchomości jako "inteligentne domy". Jeżeli chodzi o różnice o które pytasz to na tym forum jest dość przykładów wystarczy uruchomić "szukajkę"
Co do meritum nie proponuję 
Cytuj
... Raspberry Pi za ok 300zł?...
bo HA jest projektem open source, całkowicie darmowym z olbrzymią ilością integracji. Ja proponuję jako rozwiązanie dla Ciebie zakup bramki AIS za 200 zł z gotową instalacją HA do tego pendrive jako dysk wymienny .
Procesor, pamięć a nawet płyta główna identyczne jak w HC3 a różnica w cenie znacząca ale na ten temat jest inny wątek i tam możesz zadawać pytania.
Odp: Fibaro - współpraca z innymi urządzeniami
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2020, 12:28:58 pm »
Dziękuję:) Wiem, że nic nie pisałeś o upośledzeniu wersji Lite. Sam zapytałem. Wiem już, że Philips hue nie podłącze do wersji Lite. Dopiero do HC2 mogę ale muszę dopłacić 1600zl za centralkę:)
Dziękuję za podpowiedź, doczytam o tej bramce AIS. Chodzi mi o rozwiązanie gdzie zbiore wszystko do kupy w jednej aplikacji (Tuya, Fibaro, Philips, hikvision). Te przekaźniki itp pod TUYE są tanie i na moje potrzeby wystarczające.