Czujnik poziomu cieczy (do szamba)

  • 8 Odpowiedzi
  • 3537 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« dnia: Listopad 08, 2018, 10:29:39 am »
Witam wszystkich. Zastanawiam się, jak wykorzystać czujnik zalania (np. flood sensor) do mierzenia stanu zapełnienia szamba. Czy ktoś kombinował? Proszę, podzielcie się swoimi pomysłami.   
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2018, 10:54:35 am »
Zamisat tego wykorzystaj czujnik poziomu, który jest montowany w jachtach + UBS.
Ostatnio taką instalację robiłem u klienta z 3 takimi czujnikami do oczka wodnego.
*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2018, 11:10:12 am »
Mogę prosić jakieś szczegóły? I jaka to cena będzie?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2018, 02:11:56 pm »
Ja nie kupowałem tych czujników tylko klient. Z tego co wiem około 100zł za czujnik płacił.
Można kupić prosty czujnik pływakowy za pewnie około 15zł.
*

Offline 2301

  • * 20
  • -1
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2018, 05:09:37 pm »
A może ktoś robi takie rzeczy odpłatnie?
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2018, 10:50:52 am »
Mogę wykonać coś takiego i wsyłać gotowca. Do dodania będzie UBS.
*

Offline piemar

  • * 4
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: piemar
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2018, 10:09:56 pm »
Ja byłbym zainteresowany takim rozwiązaniem
*

Offline TOstrowski

  • * 1
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.540
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2019, 06:28:07 am »
Ja również byłbym zainteresowany takim gotowcem..
Pozdrawiam
Tomek
*

Offline daivi

  • * 2
  • 1
Odp: Czujnik poziomu cieczy (do szamba)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2019, 09:01:41 am »
Ostatnio wykonałem mój pierwszy projekt zabezpieczenia przydomowej oczyszczalni ścieków przed przepełnieniem. W tym projekcie wykorzystałem Universal Binary Sensor FIBARO.

Opis działania:  Po lewej znajduje się układ wykrywania poziomu wody wystarczy wykorzystać 3 nóżki wejściowe i 3 wyjściowe. Połączenie pomiędzy tym układem a UBS wykonałem za pomocą Transoptorów (pc817). Czyli zaświecenie się odpowiedniej diody powoduje przekazanie jej stanu na wejścia bezpotencjałowe in2 (poziom wysoki) oraz in1 (poziom średni).  Prawa strona odpowiada za włączanie pompy. Załączenie się czerwonej diody (wysoki poziom) załącza pompę, która działa do czasu zgaszenia pomarańczowej diody (średni poziom). Czyli out2 załącza Fototriak który podtrzymuje przekaźnik do czasu rozłączenia na out1. Dioda żółta pokazuje po prostu działanie przekaźnika. W moim układzie nie mam jeszcze bezpieczników, które są na rysunku więc nie wiem czy je dobrze dobrałem. Bez bezpieczników układ działa. Ja u siebie mam małą pompę na 12V 2,5A, dlatego cały układ zasilam 12V. Na wyjście przekaźnika można podać napięcie 230V, żeby zasilić pompę na 230V. Oczywiście należ wtedy popatrzeć na moc pompy i sprawdzić amperaż przekaźnika.

Chciałem załączyć 2 pliki ze schematem po 50 kilobajtów ale wyskakuje mi "Katalog załączników jest pełny. Spróbuj wysłać mniejszy plik i/lub skontaktuj się z administratorem." gdzie na stronie nie widzę w ogóle kontaktu do administratora.
Więc tymczasowo udostępnię linki do innego forum gdzie można było dodać rysunki:
https://forum.fibaro.com/topic/46876-czujnik-przepe%C5%82nienia-przydomowej-oczyszczalni-ubs-fibaro/