Dimmer 2

  • 21 Odpowiedzi
  • 11630 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 27, 2015, 09:15:20 pm »
skoro nie znikła, to już nie zniknie.
Dla mnie najważniejsze jest , że dimmer 2 usuwa dotychczasowe problemy.
*

Offline richo

  • Moderator Globalny
  • ***** 146
  • 6
  • Nazwa i wersja ID: Indigo 6/HC 4.037
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 30, 2015, 08:35:32 am »

Nieważne jak super jest nowy dimmer - jest to kompletnie nieistotne z dwóch powodów:

1. Firma F bardzo intensywnie pracowała przez ostatnie 4 lata żeby udowodnić wszystkim swoim instalatorom, oddziałom i klientom że jest KOMPLETNIE NIEWARTA ZAUFANIA.
2. Co z tego że jest dimmer który nie wybucha - nadal nie ma działającego systemu który by go obsłużył.
Ja akurat nie miałem problemów z dotychczasowymi Dimerami ale to tylko z takiego powodu, ze mam jeszcze zapas tradycyjnych żarówek a do halogenowych używam switcha. Na nowych LEDach też nie mam problemów.
Tym niemniej w końcu będę musiał wymienić żarówki i pewnie przyjdzie pora na wymianę Dimerów. Specyfikacja Dimerami 2 jest "imponująca" bo Fibaro jak zwykle w tym przoduje. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby opisane funkcje działały. Z testów Rysia ogólnie wygląda to dobrze ale pewnie dam sobie jeszcze kilka miesięcy na upewnienie się przed wydawaniem pieniędzy bo jest też alternatywa np Qubino, na które nie ma większych narzekań.
Co mnie zaskoczyło w nowym Dimerze to dużo lepiej napisana instrukcja, oby Fibaro zastosowało to do wszystkich swoich produktów


Sent using Tapatalk
richo
*

Offline sztywniak

  • ***** 601
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC2 3.60/ 4.37, Vera 1.7.1018
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 30, 2015, 09:38:59 am »
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 31, 2015, 11:22:34 am »
To i ja dołożę swoje 3 grosze. Testuje Dimmer od kliku dni i wygląda to obiecująco. W prawidłowy sposób się kalibruje, dużo mnogość ustawień i na chwilę obecną bezproblemowe działanie. Co mi się osobiście podoba to zdecydowanie lepiej wykonane samo urządzenie.Zaciski do kabli w końcu wykonane w sposób należyty, sam plastik z obudowy również wydaje się być bardziej "trwały"
Mam nadzieję,że urządzenie będzie działało tak samo prawidłowo po roku jak na chwilę obecną.

"richo" zawsze możesz zakupić jedną sztukę na testy,żeby przekonać się czy faktycznie warto zainwestować.Według mnie warto  ;)
*

Offline Boogie

  • * 8
  • 1
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2015, 01:41:40 pm »
Witam,
ja po testach nowego Dimmera zauważyłem tylko jeden problem - nie działa z moim wentylatorem łazienkowym 17W 230V. Stary Dimmer obsługiwał go bez problemu (używałem zakresu 50% - 99%). Nowy nie chciał się sam skonfigurować - oczywiście wentylator nie jest urządzeniem do sterowania Dimmerem a przynajmniej brak wzmianki na ten temat w instrukcji, więc czepiał się nie będę, ale stary działał i tak go zostawiłem.
*

Offline Maciek

  • * 1
  • 0
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2017, 08:38:33 pm »
Witam mam problem z dimmerem 2 . Podłączam 6 żarówek GU10 LED z możliwością DIM . Mają 5W każda. Po kalibracji działają , ściemniają  się ale jest problem. Żarówki  słabo świecą, maja po 5W czyli w sumie 30 W, na pomiarze wychodzi 10W i świecą 1/3 mocy . Bo jak podłącze bez Diemmera to oślepiają.  Pomoże ktoś?  mój tel. 509292400   m.geomilicz@gmail.com  . Dodam że żarówki z możliwością ściemniania, bez bypassa
*

Offline Ganz_Conrad

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: ??
Odp: Dimmer 2
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2017, 10:11:43 pm »
Testowałeś te żarówki na innym ściemniaczu triakowym (230V)? Jeśli efekt będzie ten sam to nie mam pomysłu... taki urok ściemniania (niestety nie testowałem samego dimmera). Sprawdź działanie dimmera ze zwykłą żarówką.
Mój ściemniacz ręczny, przy ustawieniu na 100% również nie daje pełnego (gołego) sinusa, do tego dochodzi jakość zasilacza w żarówkach ledowych i kombinacja nie spełnia oczekiwań.