Dimmer problem z instalacją

  • 4 Odpowiedzi
  • 3072 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Seba1983

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Optic
Dimmer problem z instalacją
« dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:37:43 am »
Witam jestem tu nowy wiec się przedstawię mam na imię Sebastian z systemem Fibaro bawie sie juz ze 2 lata proste instalacje w mieszkaniu ze światłem kamerami itp.
Problem polega na tym ze chciałbym załączać i wyłączać światło w ubikacji żeby ciągle nie latać jak córka chce siku a nie sięga do przycisku :-)
W ubikacji jest instalacja elektryczna 2 - przewodowa mianowicie Faza i przewód który po wciśnięciu przycisku puszcza faze dalej, przewód N znajduje się w suficie. Podłączyłem Dimmer 211 i wszystko ok załącza ale przy wyłączaniu nie wyłącza tylko ściemnia na maxa ale żarówki dalej świecą (ledowe na 220v) zakupiłem Bypass 2 zainstalowałem lecz nie pomogło wręcz jest gorzej bo żarówki migają. Posiadam również switha fgs 221 2x 1,5kW. Może tym modułem można to jakoś ogarnąć.
Proszę o pomoc jakieś wskazówki z góry dziękuje.
*

Offline ostry

  • * 11
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.530
Odp: Dimmer problem z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:34:59 pm »
Przeprowadziłeś autokalibrację?
Czy użyte lampy LED dopuszczają ściemnianie (mogą być opisane 'Dimmable')?
Ja mam dimmer FGD-212 i żarówki LED Philips - wszystko działa.

Nie pamiętam gdzie, ale chyba czytałem, że FGD-211 miał problemy z LEDami.
HC2, 4x Fibaro Dimmer, 4x Fibaro Dual Relay, 2x Fibaro Smoke Sensor Gen.1, 2x Aeotec Relay Switch, 1x Fibaro Door Sensor, 1x Fibaro Flood, 1 x TKB Home TZ-68 Plug Switch, Satel Integra 128, 3x D-Link DCS-6314, Nest Thermostat Gen3, Logitech Harmony Hub, Philips Hue, Efergy Power Meter, Skybell
*

Offline Seba1983

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Optic
Odp: Dimmer problem z instalacją
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:33:46 pm »
Autokalibracje??? Co do sciemniania ja chcę tylko zal /wył nic więcej.
*

Offline ostry

  • * 11
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.530
Odp: Dimmer problem z instalacją
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2016, 10:57:35 pm »
To dimmer - autokalibracja powinna być wykonana bez względu na sposób użycia. Podsuwam pomysły na rozwiązanie problemu, więc może chociaż spróbujesz je zastosować i powiedzieć, czy zadziałało?

Jaki jest pobór mocy tych LEDów? Minimalne obciążenie, z jakim ten dimmer może pracować to 25W. Poniżej będzie świrował w opisany sposób. Tu masz opis podobnego przypadku (po angielsku):
https://www.domoticz.com/forum/viewtopic.php?t=11675
HC2, 4x Fibaro Dimmer, 4x Fibaro Dual Relay, 2x Fibaro Smoke Sensor Gen.1, 2x Aeotec Relay Switch, 1x Fibaro Door Sensor, 1x Fibaro Flood, 1 x TKB Home TZ-68 Plug Switch, Satel Integra 128, 3x D-Link DCS-6314, Nest Thermostat Gen3, Logitech Harmony Hub, Philips Hue, Efergy Power Meter, Skybell
*

Offline Krzysiek

  • * 13
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: HCL 4,090
Odp: Dimmer problem z instalacją
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2016, 05:06:47 pm »
Czytałem gdzieś że ze ściemniaczem FGD211 przy mniejszych mocach musi współpracować bypass FGB001.