Dimmer2 - taśma led 24V

  • 2 Odpowiedzi
  • 3114 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kamilef

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: kamilef
Dimmer2 - taśma led 24V
« dnia: Maj 28, 2019, 12:18:20 pm »
Koledzy,
Czy się da, a jesli tak to jak ustawić dimmer2 pod taśmę led zasilaną 24V transformatorem. Moc całości <100W. Tranformator chyba 200W. Podłączyłem, zrobiłem update, zapuściłem automatyczną konfigurację i nie działa. Czasami zapali ledy na kilka sec i gaśnie, albo nic się nie dzieje.  Niestety instalacja 2 przewodowa. Proszę pomóżcie. Jeżeli nie da się uruchomić ściemniania (chociaż led ponoć przystosowany) to 100% moc mi też wystarczy. Po autokalibracji mam moc ustawioną na ok 60%)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2019, 12:32:23 pm wysłana przez kamilef »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Dimmer2 - taśma led 24V
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2019, 07:04:24 pm »
Może być ciężko, a nie możesz zasilacza podłączyć na stałe i tam zamontować RGBW?
Odp: Dimmer2 - taśma led 24V
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2019, 07:21:59 pm »
Koledzy,
Czy się da, a jesli tak to jak ustawić dimmer2 pod taśmę led zasilaną 24V transformatorem. Moc całości <100W. Tranformator chyba 200W. Podłączyłem, zrobiłem update, zapuściłem automatyczną konfigurację i nie działa. Czasami zapali ledy na kilka sec i gaśnie, albo nic się nie dzieje.  Niestety instalacja 2 przewodowa. Proszę pomóżcie. Jeżeli nie da się uruchomić ściemniania (chociaż led ponoć przystosowany) to 100% moc mi też wystarczy. Po autokalibracji mam moc ustawioną na ok 60%)

Jaki to transformator? toroidalne mają duży prąd udarowy przy rozruchu i dimmer może to wykrywać jako przeciążenie
Jeśli koniecznie chcesz wykorzystać dimmer a nie rgbw to możesz zastosować zasilacz impulsowy który może być sterowany fazowo (phase dimming)