Doorbell Ring

  • 4 Odpowiedzi
  • 3418 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Doorbell Ring
« dnia: Październik 26, 2016, 07:14:04 pm »
Jak w temacie - czy kto s kiedykowiek korzystal z tego doorbella?? a moze go zintegrowal z fibaro?
Bardzo prosze o opinie i doswiadczenia
NIe zaznajomionych z tym produktem odsylam pod
https://www.youtube.com/watch?v=wMw6LrPBgbA
pozd
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Doorbell Ring
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 26, 2016, 08:10:38 pm »
Co byś chciał integrować?

Używam go od blisko 2 lat z ich dodatkowym bezprzewodowym dzwonkiem. Zabieram się za włożenie do dzwonka UBS, ale ciągle brak czasu. To chyba najprostszy sposób "integracji" gdyby chodziło tylko o zidentyfikowanie naciśnięcia przycisku. Jeśli byłby w użyciu przewodowy dzwonek to w ogóle nie ma problemu.

Na forum Very długo namawiano człowieka odpowiedzialnego za PR Very na "fabryczną" integrację z Ring, ale ci ostatni nie chcą uwolnić przekazu obrazu, więc ludzie od Very zrezygnowali.
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2016, 08:19:16 pm wysłana przez Sierek »
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Doorbell Ring
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 08:31:26 am »
dzieki za szybka odpowiedz - chcialem obraz zsynchronizowac z fibaro - by wlaczalo mi sie przez fibaro aplikacje, ale w takiej sytuacji to na dobra sprawe to nie jest mi potrzebne. Teraz pytanko - a czy wszystko jest wporzadku z fonia?? nie ma jakiegos echa na zewnatrz jak mowisz?? czy jestes z produktu zadowolony?? Ja urzywalem kilka dzwonkow z wbudowana kamerka i koncowyrezultat nie byl zachwycajacy. na przyklad byly jakies poslizgi w czasie jak ktos zadzwonil to musialem czekac kilka konkretnych sekund na otrzymanie informacji ze ktos dzwoni no i kamera taka sobie byla. Aha i jeszcze wszystko dzialalo w lokalnej tylko sieci. Dlatego wczesniej pisze o opinie przed zakupem bo to nie jest tani produkt. Jeszcze raz serdecznei dziekuje za opinie i czekam na wiecej
*

Offline Sierek

  • *** 102
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: Vera Lite, Vera Plus, HA na HP620t
Odp: Doorbell Ring
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2016, 11:16:06 am »
Z fonią jest OK, ale musieli sporo poprawić. Moim zdaniem było najgorzej tylko na początku.

Wideo jest b. dobrej jakości, chociaż trochę przegięli z kompresją, jak sądzę by właśnie poprawić dźwięk. Mam dzwonek pod małym daszkiem dzwonkowym, ustawiony przez większą część dnia pod słońce. Kamera sobie doskonale radzi w tych warunkach, w nocy też całkiem spoko. W sieci znajdziesz sample. Dużo korespondowałem z nimi nt. jakości fonii, video i kompresji we wczesnej fazie sprzedaży. Myślę, że sporo moich uwag zostało wprowadzonych.

Opóźnienie niestety jest, ale wg mnie na akceptowalnym poziomie.

Fajną rzeczą jest wykrywanie ruchu z ustawianymi strefami. Mieszkam na ślepej ulicy, od razu wiem kiedy ktoś przypadkowo (i nie tylko) się zapędził.

Dzwonek, jak wiesz, zapisuje dane na serwerach RING. Zgłoszenia bieżące są obsługiwane z dowolnego miejsca na świecie. Mina kuriera, któremu mówię, że dojadę za 10min. bezcenna :) Można też zapisać do uprawnionych wszystkich domowników. Dostęp do historii wymaga już abonamentu. Mam wykupiony w systemie rocznym.

Nie mam instalacji dzwonkowej (ani ethernetu przy furtce) więc byłem zmuszony i działam bezprzewodowo. Z ustawionym wykrywaniem ruchu (ale u mnie jest mały) muszę ładować co ok. 2 miesiące.

Pierwszy egzemplarz rozładowałem na amen, mieli błąd w sofcie (aktualizacje są dosyłane "w locie" na bieżąco) i musiałem go wymienić. Zgłosiłem usterkę, po litanii pytań oczywistych (wersja, gdzie kupiony, jaka wersja softu, jaki router, jaki Internet, itp) przysłali nowy, nie czekając na odesłanie uszkodzonego. Oczywiście wszystko bezpłatnie (łącznie z kurierem zwrotnym).

Doorbirds ma dostępne API, teraz chętnie bym go sprawdził. Ktoś integrował to z Verą (info łatwo znajdziesz na forum Very).

Więcej informacji i opinii o RING i integracji znajdziesz tutaj http://forum.micasaverde.com/index.php/topic,33942.45.html

Czy jestem zadowolony? Na pewno mogłoby być lepiej, ale to dzwonek bezprzewodowy. Myślę, że znaleźli rozsądny kompromis w jakości i szybkości transmisji. Niestety do ceny trzeba doliczyć cło i VAT.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 11:20:29 am wysłana przez Sierek »
*

Offline confesor

  • ** 82
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Hc2 4.056/4.100 HCLite/ bluboc/Samsung
Odp: Doorbell Ring
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2016, 03:45:48 pm »
dzieki wielkie za wspaniale szybka i dokladna odpowiedz - pozdrawiam serdecznie - napisze opinie jak zakupie i przetestuje produkt.
Pozdrawiam