Fibaro i rekuperator

  • 4 Odpowiedzi
  • 3818 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mateuszm

  • * 7
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Fibaro i rekuperator
« dnia: Czerwiec 14, 2017, 05:10:32 pm »
Witam,

Instalator rekuperatora zamontował nam rekuperator Aeris z modułem Aeris Intelligence by Fibaro, ale nie wie jak dodać sam rekuperator do centrali Fibaro. Czy ktoś z użytkowników mógłby powiedzieć jak podłączyć reku do centrali?

W sterowniku jest RGBW kontroler i Universal Binary Controler. Z góry dziękuję za odpowiedz
*

Offline deto14

  • * 2
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: hc2
Odp: Fibaro i rekuperator
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2017, 06:43:53 pm »
Witam

RGB steruje pracą silników w reku. będziesz miał kilka ikonek w fibaro sprawdź który po dodaniu działa gdy zmienisz obroty, drugim możesz wyłączyć reku, pozostałe bez użyteczne. Ikony podepnie Ci centralka jako światło ze ściemniaczem, zmień sobie na ikonę reku.

Universal sensor-używasz to sczytania temperatur 4szt: czerpnia, wyrzutnia, nawiew, wyciąg. musisz dokupić czujniki DS18B20 działa rewelacyjnie. W załączniku masz instrukcję, może się komuś przyda.
*

Offline Piotr B

  • ** 64
  • 0
Odp: Fibaro i rekuperator
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2017, 02:32:41 pm »
a czy jest jakas Virtualka do tego.

Chciałbym sobie dodac sam moduły - jakie powinienem mieć (jak mi sie wydaje 1xRBG, 1x On/Off i 1xUBS z 4x Dallas.

Przy okazji czy temperatury bedą mi do czegoś potrzebne?

PiotrBr
Odp: Fibaro i rekuperator
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2017, 11:03:56 pm »
W załączonej powyżej instrukcji (dzięki) jest tylko informacja o sterowaniu od strony Fibaro w kierunku rekuperatora - sterowanie wentylatorami - przy użyciu wejść analogowych 0-10V.
A jak (i czy bo tak jest na zdjęciach??) Fibaro odczytuje aktualne temperatury z wszystkich 4ch kanałów??
Czujniki  temperatury trzeba dodać samemu dodatkowo ?? Nie korzystając z czujników samego rekuperatora ??
*

Offline WildeL

  • * 1
  • 0
Odp: Fibaro i rekuperator
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2018, 09:46:53 am »
Witam,
Pewnie już temat nieaktualny, ale liczę na odpowiedź w nim.
Mam gołą centralę wentylacyjna i potrzebowałbym informację jaki konwerter PWM zastosował Aeris/Fibaro do regulacji obrotów wentylatora.
Natomiast u siebie do odczytu temperatur zastosowałem UBS i 4 czujniki Dallas. U mnie nie było problemu żeby ingerować w konstrukcję centralki i wpuścić czujniki do środka. W twoim przypadku wystarczy czujniki zamontować w kanałach.