Fakro mam okna a widzi jako rolety

  • 4 Odpowiedzi
  • 4195 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dixel

  • * 5
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Fakro mam okna a widzi jako rolety
« dnia: Kwiecień 01, 2017, 06:48:52 pm »

Witam posiadam okna fakro z siłownikami i po dodaniu ich widziane są jako roleta, nie mogę ich otworzyć np na 30% tylko 100% otwarte lub zamknięte. Jeszcze jeden problem mam z czujnikami pogodowymi widziane są jak dwa piloty chodzi mi o czujnik wiatru i deszczu także od Fakro.

I trzeci problem nie wiem jak podłączyć PHILO PAN6 do schodówki jak podłącze to mam możliwość sterowania tylko z-wave a przyciski schodowe w ogóle nie wymuszają żadnej akcji, kinkiet schodowy jest led
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2017, 06:54:34 pm wysłana przez dixel »
*

Offline viperlodz

  • Moderator Globalny
  • ***** 838
  • 23
  • Nazwa i wersja ID: HC3 / HC2/ HC3L / Yubii
Odp: Fakro mam okna a widzi jako rolety
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2017, 11:24:29 am »
Fakro można sterować otwórz/zamknij.
Jeśli chodzi o czujnik wiatru i deszczu fakro to nie będa one widoczne poprawnie w Fibaro.
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Fakro mam okna a widzi jako rolety
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2017, 11:20:25 pm »
Fakro przygotowuje nową wersję siłowników które (oznaczenie ZWSn12 lub ZWSn230) które z Fibaro można sterować precyzyjnie, a nie tylko otwórz/zamknij. Nadal mają atrybut rolety i ma to zaletę bo w aplikacji mobilnej są dostępne w osobnej zakładce na ekranie głównym. Co do animacji można wczytać własną i działa bez problemu.
Nie wiem od jakiej daty produkcji gotowe okna z-wave będą w nową wersją siłownika, takie okno z wbudowanym czujnikiem deszczu działa prawidłowo i będzie się wyświetlała kropelka jak pada.
Nowa wersja siłowników ma znacznie poszerzone możliwości konfiguracyjne i bez problemu dodają się do HC2. Sprawdzone, używam trzy sztuki.
*

Offline pedro

  • * 1
  • 0
Odp: Fakro mam okna a widzi jako rolety
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2017, 06:11:32 pm »
Da się wymienić sterowniki w starych oknach na te nowe?
*

Offline drboss

  • * 9
  • 1
Odp: Fakro mam okna a widzi jako rolety
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2017, 09:29:04 pm »
Oczywiście, mają dokładnie taką samą obudowę. tylko że trzeba wydać kasę na nowe  się dogadać z Fakro czy sprzedadzą same sterowniki bez siłowników lub czy po wysłaniu siłowników zrobią upgrade. Ja maiłem okna orginalnie bez siłowników więc dokupiłem 2 bez czujnika deszczu i 1 z czujnikiem deszczu. Ten ostatni ma dodatkową grupę asocjacji w ramach której wysyła komendę zamknij jak pojawi się deszcz. Poniżej print screen'y z urządzeniem z czujnikiem deszczu i bez oraz zdjęcie analogicznie siłownika bez czujnika już zamontowanego i drugiego z czujnikiem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 09:30:42 pm wysłana przez drboss »