FGBS-001 na zasilaniu batryjnym

  • 4 Odpowiedzi
  • 1714 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wiesiekr

  • ** 86
  • 4
  • Nazwa i wersja ID: HC2. HCL
FGBS-001 na zasilaniu batryjnym
« dnia: Marzec 23, 2018, 08:39:17 am »
Witam.
Czy stosował ktoś FGBS-001 na zasilaniu bateryjnym do odczytu temperatury, jeżeli tak to jaką baterie zastosować i jak długo wytrzymuje.
*

Offline doggie

  • * 17
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: Fibaro HC2, 4.170
Odp: FGBS-001 na zasilaniu batryjnym
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2018, 01:50:42 pm »
Hej,

UBS raczej nie dasz rady na bateriach uciągnąć - raczej nie był do tego nigdy przewidziany. UBS pracuje też jako repeater Z-Wave (co wymusza większe zużycie prądu).
Z tego co gdzieś widziałem to pobór prądu przez UBSa to 20-40mA - więc jak sam widzisz długo to nie pociągnie przy zasilaniu bateryjnym.

Pomyśl o Door Sensor (ale nie 2), do niego dało się podpiąć czujniki temp 1-Wire oraz dodatkowy przycisk:
https://manuals.fibaro.com/content/manuals/pl/FGK-10x/FGK-10x-PL-T-v2.0.pdf

Door Sensor 2 ma wbudowany czujnik temperatury i wytrzymuje bardzo długo - niestety nie da się dołączyć do niego większej ilości czujników temp.

Pozdrawiam,
Maciej
*

Offline capulet

  • ** 30
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: HC2
Odp: FGBS-001 na zasilaniu batryjnym
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2018, 09:27:04 pm »
A czy można podpiąć do tego wodoszczelny czujnik DS18B20 tam żeby bez problemu pokazywał tem. zewnętrzną ?
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: FGBS-001 na zasilaniu batryjnym
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2018, 01:24:01 am »
Oczywiście można, tak czy inaczej można tam podpiąć jednego dallasa, (więc albo będziesz mierzył temperaturę wewnątrz albo na zewnątrz).
Jedynie door-window sensor, czyli FGK-101 (albo model w kolorze innym od białego = modele do FGK-107 włącznie) należy zamontować wewnątrz pomieszczenia (bo na moje oko nie jest przystosowany do pracy w warunkach zewnętrznych), nawet przygotowałem kiedyś opis kolorystyki przewodów spotykanych na rynku sond hermetyzowanych
http://forum.jdtech.pl/Watek-ds18b20-sensory-temperatury-1-wire
(mam nadzieję, że nikt mnie nie zje za linka do innego forum :P)

FGDW-002 czyli nowa wersja door/window sensora (dws"2") ma wbudowanego dallasa, ale w zamian za to nie ma przyłączy do zewnętrznego sensora temperatury, więc nadaje się do pomiaru temperatury raczej tylko wewnątrz.



W sumie fajnie, że temat się pojawił, bo też miałem pomysł na wykorzystanie FGBS-321 (nowsza wersja FGBS-001) na zasilaniu bateryjnym, a nie sprawdziłem realnego poboru prądu (a dokumentacja jakoś to pomija).


PS gdybyś był w palącej potrzebie to chyba mam na zbyciu 1 sztukę FGK-10x w jakimś odcieniu brązowego (ale głowy sobie nie dam za to uciąć - i tak będę w stanie to sprawdzić dopiero w okolicach majówki)
*

Offline szopen

  • ** 32
  • 1
  • Nazwa i wersja ID: 3x HA + 2x Vera 7.31 (1x Edge, 1x Plus + 1x Plus w zapasie), Lite niestety padła sprzętowo…,
Odp: FGBS-001 na zasilaniu batryjnym
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2018, 06:43:19 pm »
Mały update - zmierzyłem przez kilka minut pobór prądu przez FGBS-321 z podpiętymi 4 dallasami DS18B20 przy zasilaniu 9V (testowy układ zasilany z baterii 6F22) i jest to około 18mA
więc o zasilaniu bateryjnym można zdecydowanie zapomnieć