Fibaro a satel

  • 4 Odpowiedzi
  • 4168 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Dragi

  • * 3
  • 0
Fibaro a satel
« dnia: Sierpień 14, 2016, 08:25:33 pm »
Witam wszystkich,

Mam kilka pytań odnośnie działania fibaro. Właśnie jestem w trakcie wyboru elementów składowych i zastanawiam się jeszcze jak to wszystko będzie działać z centrala satel versa 15.  Czy fibaro mogę jakoś sparowac z satelem ? Jak za pomocą jakiegoś czujnika ?? Jak się ma otwarcie okna czy satel będzie korzystał z czujników fibaro czy nadal na oknie będą kontraktony satela ?

Jeśli byłaby taka sytuacja wracam do domu daje znać fibaro i ona otwiera okno to co w tym momencie z alarmem ?
Czy samo fibaro może być również alarmem ??? Jaka wtedy użyć syrena alamówka ???

Może mi ktoś wytłumaczyć ogólne zasady współpracy fibaro i satel ???
Dziękuję
*

Offline Dragi

  • * 3
  • 0
Odp: Fibaro a satel
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2016, 10:37:47 am »
Panowie pomoże ktoś ???
Odp: Fibaro a satel
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:31:55 pm »
Ja mam Satela Integrę i chyba tylko ją da się "sparować" z fibaro.

Importujesz sobie cały alarm do fibaro, potem pokazują ci się stany urządzeń i na ich podstawie możesz tworzyć sceny.

Nie ma co dublować alarmów. Wystarczy, że masz dobry stabilny alarm satela i na podstawie różnych stanów tworzysz sobie sceny.

Np gdy satel uzbrojony to wyłącz światła itd.
Jak rozbrojony to otwórz rolety, zapal światło jak ciemno itd.
Możesz oczywiście sobie tak ustawić satela, że z poziomu fibaro będziesz mógł również rozbroić lub uzbroić alarm satela.
*

Offline Dragi

  • * 3
  • 0
Odp: Fibaro a satel
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2016, 04:49:53 pm »
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź.  Szkoda ze mam versa a nie integre.  Gdybym jednak miał integre to jej krancowki na oknach mogłyby dawać znać do centralki fibaro o stanie okna czy tak ???
*

Offline ostry

  • * 11
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 4.530
Odp: Fibaro a satel
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2016, 11:07:07 pm »
Raczej kontaktrony, a nie krańcówki. Tak - będziesz mógł je odczytać, wyzwalać z nich sceny, itd.
Są tylko dwie sprawy natury kosmetycznej. Wszystkie czujki Integry HC2 będzie pokazywał jako czujki ruchu i nie da się czujek okien i drzwi wrzucić do zakładki 'Okna i drzwi'. Nie ma to jednak żadnego wpływu na funkcjonalność.
HC2, 4x Fibaro Dimmer, 4x Fibaro Dual Relay, 2x Fibaro Smoke Sensor Gen.1, 2x Aeotec Relay Switch, 1x Fibaro Door Sensor, 1x Fibaro Flood, 1 x TKB Home TZ-68 Plug Switch, Satel Integra 128, 3x D-Link DCS-6314, Nest Thermostat Gen3, Logitech Harmony Hub, Philips Hue, Efergy Power Meter, Skybell