Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań

  • 5 Odpowiedzi
  • 2587 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań
« dnia: Sierpień 23, 2018, 07:09:48 am »
Witam kolegów.

 

Męczę się już chyba drugi tydzień z instalacją Dimmera 2 do pracy w instalacji schodowej. Niestety nie udało mi się, mimo schematów jakie znalazłem w sieci uruchomić dimmera tak żeby działał właściwie.

Nie prosiłem jeszcze o pomoc, myślałem, że uda mi się to zrobić samemu, bo z innymi problemami elektrycznymi nie miałem nigdy problemu.

W domu mamy oczywiście właściwe przełączniki, próbuje zainstalować dimmera w istniejącej instalacji.

 

Teraz moja prośba, czy ktoś z Poznania lub okolic byłby w stanie podjechać do mnie do domu i mi pomóc (mieszkam na Piątkowie w Poznaniu, niedaleko wieży RTV). Mogę w razie czego podjechać, żeby transport nie był problemem.

 

ps. żona mnie zabije jak znów spędzę cały dzień w korytarzu z porozkręcanymi puszkami.

 

Dziękuje i pozdrawiam

Szczepan

 
*

Offline adamus

  • * 9
  • 0
Odp: Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2018, 01:07:03 pm »
Mi dzięki pomocy udało się to zrobić według tych schematów ale były to FGS221 i FSG223
Odp: Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2018, 07:34:39 am »
Dziękuje kolego, sprawdzę w najbliższy weekend, jak nikogo nie będzie w domu...

zastanawiam się też, czy nie zmienić tego dimmera na poprostu switcha
Odp: Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2018, 12:24:35 pm »
no i sprawdziłem... nie udało się :( przełącznik strzelił jak petarda i tyle z fibaro zostało... ;(

ktoś pomoże z Poznania lub okolic ??

Pozdrawiam
Odp: Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2019, 02:36:54 pm »
Czy udało się rozwiązać problem?
*

Offline piotr_78

  • * 22
  • 3
  • Nazwa i wersja ID: HC2 i HCL
Odp: Fibaro dimmer instalacja schodowa - pomoc Poznań
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2019, 07:51:47 pm »
Witam wcale się nie dziwię że strzelił  dimmer gdyż jest on inaczej podłączany ,schematy poprawne ale do switcha, najprościej podłączyć switcha kwestia tylko czy w wyłączniku będzie N jeśli chodzi o dimmera to też można tylko nie obejdzie się bez ingerencji w połączeniach instalacji schodowej, najlepiej wziąść elektryka tylko nie starej daty który jak widzi coś takiego to pot po czole mu płynie a napewno ogarnie temat .Pozdrawiam