Problem z komunikacją HC2 - moduły

  • 1 Odpowiedzi
  • 2074 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Frost79

  • * 3
  • 0
  • Nazwa i wersja ID: Frost79
Problem z komunikacją HC2 - moduły
« dnia: Marzec 28, 2017, 09:22:09 pm »
Dobry wieczór, pytanie - od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat "Problem z komunikacją" i nie mam możliwości włączyć, wyłączyć funkcji. Przykład ledy w kuchni dość że niedziaiłają z aplikacji to jeszcze fizycznie nie mogę ich włączyć, czy to wina połączenia czy moduł trafił "szlak". Pomóżcie.

Sytuacja druga "brak komunikacji" nie mogę otworzyć bramy na ikonce znak X. po jakimś czasie jakby nigdy nic "X" zniknął brama działa. i znowu pare dni i znowu X i "du..." w tym przypadku z pilota działa z aplikacji nie.

Co robić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 09:23:42 pm wysłana przez Frost79 »
*

Offline Ganz_Conrad

  • ** 26
  • 2
  • Nazwa i wersja ID: ??
Odp: Problem z komunikacją HC2 - moduły
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2017, 12:04:03 pm »
Witaj,
Jaka wersja softu na HC2? Jeśli stara, to zaktualizuj do 4.110 (produkcyjna, odpuść sobie wszystkie bety) jest już 4.120, ale jeszcze nie testowałem.
skorzystaj z procedury:
https://forum.fibaro.com/index.php?/topic/23474-chaickas-update-procedure/

Ja przeprowadziłbym przede wszystkim pełną rekonfigurację modułu (jak najbliżej centrali), razem z usunięciem go z centrali (poprzez przycisk B). Niestety zauważyłem, że istnieje różnica pomiędzy wymuszonym usunięciem i wg szablonu.

Sprawdź, czy po upgrade softu również wykona się aktualizacja firmware.
Jeśli to nie pomoże, to poszukaj źródła zakłóceń, może jest problem z komunikacją.
Ponadto czasami moduły "umierają" i jest efekt jak u Ciebie, ludziska piszą różne sceny na budzenie "umarlaków", więc może trzeba będzie iść w tym kierunku.
Jeśli dojdziesz do wniosku, że moduł jest uszkodzony to reklamuj (jeśli na gwarancji).